Magierowski: Prezydent odniesie się do orzeczenia TK - zdjęcie
04.12.15, 14:31

Magierowski: Prezydent odniesie się do orzeczenia TK

4

Rzecznik prezydenta RP Marek Magierowski stwierdził, że Andrzej Duda odniesie się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wtedy, kiedy zostanie ono opublikowane.

Na pytanie, dlaczego prezydent w swoim orędziu nie odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Marek Magierowski – rzecznik głowy państwa – odpowiedział dziś na konferencji prasowej:

„Orędzie to miało inny charakter, było bardziej ogólne. Prezydent mówił o stanie państwa, o relacjach między parlamentem, a Trybunałem Konstytucyjnym i innymi organami sądowymi. Ale orędzie zawierało też elementy kompromisu, otwarcia. Pan prezydent mówił, że jest otwarty na prace, dyskusje, na temat nowego otwarcia, jeśli chodzi o funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego. Aby podobne spory wokół TK, na temat wyboru sędziów, w przyszłości się nie pojawiały”

Magierowski stwierdził, że prezydent odniesie się do wczorajszego orzeczenia TK, gdy owo orzeczenie zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw.  

"Wówczas na pewno się do tego ustosunkujemy" – zapewniał współpracownik głowy państwa.

emde/300polityka.pl

Komentarze (4):

anonim2015.12.4 14:50
Wśród doradców Dudy panuje takie zidiocenie, że w tak krótkim czasie nikt nie poradził sobie z przygotowywaniem chociaż prowizorycznej obrony przed tym co się stało. Taka jest prawda.
anonim2015.12.4 16:27
@Hakacista To czas pokże. A ty ze swoimi andrzejkowymi wróżbami jesteś już do tyłu, my już jesteśmy w adwence w czasie oczekiwania.
anonim2015.12.4 16:53
Kjn - to nie wróżby tylko elementarna logika.
anonim2015.12.4 17:24
Biedny Pan Magierowski- dobry dziennikarz a musi tłumaczyć się za Pana Prezydenta z działań których nijak nie da się tłumaczyć, powodzenia życzyć wypada na nowej drodze zawodowej...