Magazyn Śledczy: Niedożywienie, odleżyny i koronawirus. Kulisy koszmaru w domu opieki - zdjęcie
03.12.20, 08:15Screenshot Youtube - magazyn śledczy

Magazyn Śledczy: Niedożywienie, odleżyny i koronawirus. Kulisy koszmaru w domu opieki

3

Niedożywienie, odleżyny, nieleczone choroby i koronawirus. W tle urzędnicy miejscy i wysokie nagrody pieniężne. Ujawniamy kulisy tragedii w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze.

Kto ponosi odpowiedzialność za fatalne warunki i śmierć pensjonariuszy? Dlaczego prezydent Janusz Kubicki zatrudnił nowego dyrektora placówki bez zasięgnięcia opinii na jego temat? W jaki sposób urzędnicy miejscy sprawowali nadzór nad domem opieki? Dlaczego, mimo, że pracownicy DPS-u informowali prezydenta Kubickiego i innych urzędników o fatalnym zarządzaniu, urząd miasta nie podjął żadnych kroków? Jaką opiekę mieli pensjonariusze za ponad 4 tysiące złotych, które płacili za każdy miesiąc pobytu? Kto i w jakim momencie przyznał dyrektorowi ośrodka 15.000 złotych nagrody? Jak doszło do wybuchu ogniska koronawirusa i jakie były tego konsekwencje? Kulisy koszmaru w domu opieki w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

informacja prasowa

Komentarze (3):

Bianka2020.12.3 9:58
Najgorsze jest to, że dopiero teraz takie rzeczy wychodzą na jaw. Ciężko być starszą osobą bez niczyjej pomocy, zainteresowania.
Natalja Siwiec2020.12.3 10:42
W Holandii przynajmniej mają dostęp do eutanazji.
Natalja Siwiec2020.12.3 8:31
W IV RP made in Pis takie rzeczy nie do pomyślenia.