Antoni Macierewicz: WSI zostały raz na zawsze zlikwidowane i nie wrócą - zdjęcie
03.02.15, 08:22Antoni Macierewicz (fot. Telewizja Republika)

Antoni Macierewicz: WSI zostały raz na zawsze zlikwidowane i nie wrócą

8

Zdaniem Antoniego Macierewicza, jest to próba przykrycia trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce, w szczególności protestów rolników i strajków górników. Poseł PiS nazywa sytuację od strony prawnej "trochę dziwną". I przypomina, że Sąd Najwyższy odmówił rozstrzygnięcia kwestii prawnej dotyczącej szczegółów pełnionej przez niego funkcji, uznając, że to nieistotne. Dzisiaj Sąd Okręgowy poleca, w jego opinii, prokuraturze właśnie ten problem raz jeszcze rozważyć.

"Może by sądy między sobą uzgodniły, czy to jest istotne, czy to jest nieistotne" - mówi AntoniMacierewicz. Poseł za szczególną okoliczność, uznaje to, że 22 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie skazał na więzienie przestępców z WSI, którzy prowadzili nielegalny handel bronią. Macierewicz dodaje, że właśnie to było przedmiotem raportu w sprawie WSI i ta sprawa była "najszerzej rozważana".

"Teraz jest takie domniemanie, że ktoś chciałby rozważyć ściganie mnie, za ujawnienie faktów przestępstwa, które zostało właśnie skazane prawomocnym wyrokiem - mówi poseł Macierewicz. Zauważa ponadto, że w całej tej sprawie dużo jest elementu medialno-propagandowego, z dodatkiem wpływów ludzi z "lobby WSI".

Antoni Macierewicz podkreśla, że to dobrze, że raport został upubliczniony, że pokazał on przestępczą działalność, i że WSI zostały raz na zawsze rozwiązane i nie wrócą.

MaR/Dziennik.pl/IAR

Komentarze (8):

anonim2015.02.3 8:59
Mikrofilmy z około sześćdziesięciu tysięcy teczek Tajnych Współpracowników i Kontaktów Operacyjnych przekazało pod koniec lat osiemdziesiątych do Moskwy dowództwo Wojsk.Sł.Wew. Większość kadry Wojsk.Sł.Wew. przeszła do WSI. Same teczki zostały zniszczone. Kiedyś może Moskwa je pokaże (takie papiery nigdy nie płoną), tylko pytanie, czy państwo polskie będzie jeszcze istniało.
anonim2015.02.3 9:28
@pawel.nn Ruskie służby specjalne w polskich mundurach powinny być osądzone za zdradę Ojczyzny. Raz na zawsze. Powinna być opcja zerowa a nie jakaś kretyńska weryfikacja. Powinno się zburzyć "pałac kultury", wywalić ruskie betony i brązy z przestrzeni publicznej, wykopać wszystkich zdrajców z cmentarzy i z troską podjąć z ziemi wszystkie kości naszych Bohaterów. Jednoznacznie odsiać Prawdę od fałszu.
anonim2015.02.3 9:45
i tak Antoni przejdzie do historii jako bohater, który rozwalił tą przestępczą organizację. WSI to było państwo w państwie. Ci co oglądali "służby specjalne" chyba nie mają wątpliwości.
anonim2015.02.3 10:26
Antek jest nienaruszalny więc posiada wiedzę o czymś istotnym
anonim2015.02.3 10:28
@pawel.nn Czyich agentów? To zasadnicze pytanie. Proste pytanie. Kto był zdrajcą? Kukliński czy Jaruzelski? Poza tym Pan Antoni Macierewicz marzy o procesie, którego i tak nie będzie. Etykieta zastępcza przykrywająca rzeczywiste problemy - narastającego buntu społecznego...
anonim2015.02.3 10:39
Po kraczą na Macierewicza przed wyborami jak zwykle i włos mu z głowy nie spadnie. Tylko trolle nie kumają o co chodzi i dają się jak zwykle wkręcać do maszynki bezmózgowców.
anonim2015.02.3 10:47
paweł nn Jaka dekonspiracja, przed kim????? Rozbawiłeś mnie tym ostatnim zdaniem. Pytam jeszcze raz kogo Macierewicz zdekonspirował i przed kim???? Powinieneś pisać skecze do kabaretów. Około sześćdziesiąt tysięcy teczek agentury Wojskowych Służb Wewnętrznych na terenie Polski i poza nią, pod koniec lat osiemdziesiątych w formie mikrofilmów sławetny gen. Buła przekazał do archiwów KGB w Moskwie. Teczki papierowe podobno spalił (był proces). Oficerowie Wojskowych Służb Wewnętrznych przeszli natomiast z wielką pompą do WSI. Pokaż mi przykładowo do czasu rozwiązania WSI, proces rosyjskiego agenta złapane przez WSI, chociaż jeden. Przed wojną w II RP, w ciągu ostatniego dziesięciolecia polski kontrwywiad ujawnił 4 tys. szpiegów sowieckich, w tym kilku na bardzo wysokich stanowiskach m.in. wysokiej rangi sztabowca w Sztabie WP oraz w sztabie jednego z okręgów. Jedyna polska służba - biały wywiad powstała od podstaw to Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. Jej twórca zmarł w wyniku obrażeń odniesionych po zderzeniu z białoruską ciężarówką. Tu przypomina mi się śmierć polskich pracowników Konsulatu RP w Kijowie (prawdopodobnie oficerów wywiadu) przed II wojną, kiedy jadąc samochodem zginęli po zderzeniu z ciężarówką w okolicach Kijowa.
anonim2015.02.3 11:10
@CzęstochowskiPoeta Brawo! "Póki w narodzie myśl swobody żyje, Wola i godność, i męstwo człowiecze, Póki sam w ręce nie odda się czyje I praw się swoich do życia nie zrzecze, To ani łańcuch, co mu ściska szyję, Ani utkwione w jego piersiach miecze, Ani go przemoc żadna nie zabije - I w noc dziejowej hańby nie zawecze. Zginąć on może z własnej tylko ręki: Gdy nim owładnie rozpacz senna, głucha, Co mu spoczynek wskaże w grobie miękki - I to zwątpienie, co szepcze do ucha: Że jednym tylko lekarstwem na męki Jest dobrowolne samobójstwo ducha." Zgadnij kto to napisał?