Macierewicz w Sejmie obnaża fałsz oceny NPW - zdjęcie
27.03.15, 12:23Antoni Macierewicz, fot. TV Republika

Macierewicz w Sejmie obnaża fałsz oceny NPW

7

Antoni Macierewicz ocenił w Sejmie, że „informacje przekazane przez NPW mają się nijak do rzeczywistości. Od materiału pani Anodiny nie mieliśmy do czynienia z raportem, który tak daleko odbiegałby od rzeczywistości”. „Nie znam takiej sytuacji na świecie, kiedy rodziny ofiar dowiadują się o ustaleniach z konferencji prasowej prokuratury” – dodał poseł PiS.

„Jeżeli chodzi o treść zaprezentowanych materiałów, to sam płk Filipowicz powiedział: nieodesłanie na lotnisko zapasowe przez kontrolerów lotu Tu-154 nie miało wpływu na przebieg wydarzeń. Na tym należało skończyć całą konferencję prasową, bo jeżeli nie miało to wpływu, to oznacza, że prokuratura jest przekonana, że samolot zostałby zniszczony, nawet wtedy, gdyby został odesłany na lotnisko zapasowe” – punktował Naczelną Prokuraturę Wojskową Macierewicz.

Stwierdził wprost, że NPR wprowadza ludzi w błąd. Podał dla przykładu, że komenda zejścia na drugi krąg została wydana na wysokości 100 metrów, a nie 75, jak mówią śledczy. Co więcej wskazał, iż nie jest prawdą, że piloci nie informowali o odległości, na jak się znajdują. Nie jest też zdaniem Macierewicza prawdą, że samolot zaczął się rozpadać po zderzeniu z brzozą. Doszło do tego już wcześniej. „Samolot rozpadł się na 60 tys. fragmentów, nie ma w historii lotnictwa tak dramatycznego rozpadu” – powiedział poseł PiS. I stwierdził, że fragmenty samolotu były po prostu spalone, tymczasem prokuratura twierdzi, iż nie ma żadnych śladów ognia…

bjad/tvn24.pl

Komentarze (7):

anonim2015.03.27 12:31
Dobrze że wygra PIS to w końcu wypowiem wojnę za zabicie nam prezydenta.
anonim2015.03.27 12:37
A jakiż to fałsz obnażył??? Po cholerę cytujecie i bronicie ciągle tego świra??? Tylko dlatego że jest pro-katolicki i pisowski??? Zapytajcie inżynierów, techników i speców od awioniki to Wam odpowiedzą jakie kretynizmy wygaduje ten człowiek nie mając nawet podstaw wiedzy technicznej. Po co robicie ludziom wodę z mózgu??? Czy naprawdę pro-katolickość i pro-pisowskość musi być równoznaczna z głupotą??? Wychodzi na to, że ten człowiek jest dla Was takim autorytetem, że jest w stanie powiedzieć każdy idiotyzm a Wy mu przyklaśniecie tylko dlatego że jest "Wasz". W tej sytuacji CIEMNOGRÓD to jedyne właściwe określenie.
anonim2015.03.27 12:51
Honor polskiej armii został przez tych pajaców z Prokuratury Wojskowej dokładnie zbrukany. Panowie - nie warto ich nazywać wojskowymi - występują tylko tuż przed zewnętrznymi wydarzeniami związanymi z upamiętnianiem katastrofy smoleńskiej. I zawsze powtarzają - w różnych konfiguracjach - tezy gen. KGB. p. Anodiny. Nie warto się tymi panami zajmować. Ich miejsce jest w zawodach cywilnych, poza jakąkolwiek służbą państwową. Tam mogliby dołączyć do tych trolli, którzy wyzywają Macierewicza, nie zastanawiając się nawet o czym piszą.
anonim2015.03.27 13:18
Widać notowania kandydata Dudy niebezpiecznie rosną i przyszła pora coś z tym zrobić. Pan Macierewicz w takich sytuacjach niezawodny. *** Przykładowa komenda odejścia na drugi krąg została wydana na wysokości 100m, jak twierdzi. A co na tej wysokości robił samolot, skoro pilotowi nie wolno było zejść poniżej 120m?
anonim2015.03.27 13:21
"...nie miało wpływu na przebieg wydarzeń…" Prokuratorowi chodziło o "bezpośredniość" wpływu na rozbicie sie samolotu, Antosiu. Gdyby TU-154M nr 101 nie wyleciał 10 kwietnia 2010 roku dnia z Warszawy (np. ze względów pogodowych), nie rozbiłby się owego dnia przy smoleńskim lotnisku - nie znaczy to bynajmniej, że sam wylot z Warszawy miał "bezpośredni wpływ" na jego katastrofę. Reszta Antosiowych wynurzeń jest równie przejmująca.
anonim2015.03.27 16:42
Pan Macierewicz nic nie obnażył - Pan Macierewicz przedstawił własne poglądy, sprzeczne z poglądami NPW. Nikt przy zdrowych zmysłach nie widzi w tym sensacji.
anonim2015.03.28 6:48
Czy wiadomo ile czekało pojazdów na Polską delegacje , aby zawieść ich do Katynia ? /jakie to były samochody ? , gdzie można informacje na ten temat przeczytać?