Macierewicz: Mam nadzieję, że polskie F-16 znajdą się w bazach na Bliskim Wschodzie jeszcze przed szczytem NATO - zdjęcie
15.06.16, 15:17(fot. Andrzej Hrechorowicz, prezydent.pl)

Macierewicz: Mam nadzieję, że polskie F-16 znajdą się w bazach na Bliskim Wschodzie jeszcze przed szczytem NATO

– Misja rozpoznawcza, patrolowa z udziałem polskich F-16 może niebawem się rozpocząć, jest przygotowana, nie podajemy szczegółów – powiedział po spotkaniu ministrów obrony państw członkowskich NATO, szef resortu obrony, Antoni Macierewicz. Dodał, że samoloty mają wziąć udział w misji rozpoznawczej skierowanej w tzw. Państwo Islamskie. 

Antoni Macierewicz, po spotkaniu z szefami resortów obrony państw Sojuszu, które odbyło się w Brukseli przyznał, że "te cztery F-16, które mają pełnić misję rozpoznawczą na tamtym obszarze, mam nadzieję, że znajdą się w bazach na Bliskim Wschodzie jeszcze przed szczytem NATO". – Wszystkie przygotowania, rozpoznanie, wydzielenie sił, żołnierzy, pilotów zostało już zakończone. Jesteśmy gotowi, załogi są gotowe do startu – dodał minister obrony. Antoni Macierewicz, przyznał także, że czeka "na decyzje konstytucyjne w tej sprawie, a szczegóły operacyjne nie będą podawane".

Szef resortu obrony dodał, że do prezydenta wysłano już wniosek w sprawie użycia wojsk poza granicami kraju.

 Po spotkaniu ministrów obrony państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, które odbyło się w lutym, Antoni Macierewicz poinformował, że Polska zaangażuje się w walkę z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego.

za: telewizjarepublika.pl