Maciek, nie bój się! Wszystko będzie dobrze! - zdjęcie
21.12.15, 12:04

Maciek, nie bój się! Wszystko będzie dobrze!

26

- Trochę zacząłem się bać, bo widzę, że państwo i wartości, w które wierzę, mogą za chwilę przestać istnieć. Jeżeli ktoś, kogo głównym zadaniem jest stać na straży konstytucji, w trzy miesiące ją trzy razy narusza, no to co mam myśleć? Każdy ochroniarz, postawiony na straży czegoś, co trzy razy z rzędu by zginęło, pożegnałby się ze swoją robotą... Martwię się, że źle się dzieje i że idzie to wszystko w niedobrą stronę – mówi Maciej Stuhr w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Maciej Stuhr, młody autorytet tych co widzieliby Polskę bez PiS, bez tradycji, bez patriotyzmu żali się w wywiadzie, że życie w obecnej Polsce ciężkie, wszystko zaczyna być poprzewracane do góry nogami, kończy się czas apanaży, nie będzie już szansy dojenia państwa. Strach! Choć przyznaje Maciek Stuhr że nie jest bojownikiem politycznym: "Nie jestem. Nie czuję się ani kompetentny ani powołany do tego, by komentować wszystkie polityczne decyzje i zachowania. Ale lubię takie – także mocne czy skrajne –opinie czytać. Lubię np. poziom prowokacji intelektualnej, jaki proponują prof. Środa czy prof. Hartman. Ale sam nie jestem tego typu osobą". - nie jest kompetentny ale komentował. 

Ale to jest naprawdę najlepsze! Czy boi się Pan rządów PiS? "No cóż… Szczerze mówiąc zacząłem się trochę bać, bo widzę, że państwo i wartości, w które wierzę, mogą za chwilę przestać istnieć. To zaczyna w moich oczach bardzo źle wyglądać. Na pewno nie dlatego, jak usiłuje przedstawić to pani premier, że boję się o swoje strefy wpływów. Moje strefy wpływów to moja widownia. W mojej opinii nowa władza zaczęła jak najgorzej. Niestety. Jeżeli ktoś, kogo głównym zadaniem jest stać na straży konstytucji, w trzy miesiące ją trzy razy narusza, no to co mam myśleć? Każdy ochroniarz, postawiony na straży czegoś, co trzy razy z rzędu by zginęło, pożegnałby się ze swoją robotą... ". Strach ma wielkie oczy, to prawda. Więc niech Maciej Stuhr pomyśli co by tu uczynić, by ten stan lękowy minął>Jest wiele rowiązań. 

Choć na pytanie o to, czy zachowałby się jak Jacek Poniedziałek, który jeszcze przed wyborami mówił, że jeśli wygra PiS, Polska będzie drugim Iranem, albo Agnieszka Holland, która mówi m.in. o cynicznych manipulacjach i kłamstwach PiS, a prezydenta Dudę nazywa cynglem prezesa, odpowiedział: "Staram się pamiętać i dużo myśleć o tych wszystkich, którzy na obecnie rządzącą ekipę głosowali. Chciałbym ich zrozumieć. Dlatego nie chcę się drzeć i obrażać ludzi, bo to prowadzi tylko do jeszcze większych podziałów. ".

Jedno jest pewne, nadszedł trudny czas dla tych, którzy przez ponad 8 lat żyli w ciepełku zaserwowanym przez PO-PSL. Dodajmy: ciepełku, które mieli tylko nieliczni, a nie Polacy. Teraz, gdy następuje zmiana i rząd chce pomagać WSZYSTKIM a nie uprzywilejowanym, ci ostatni wychodzą na ulice, bo wiedzą, że następuje koniec drenowania Polski. I tyle!

philo

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PROJEKT OBYWATELSKI, KTÓRY PODSUNĄŁ PIOTR SEMKA, CZYLI BUDOWA KOMITETU OBRONY POLSKI (KOP) BY POKAZAĆ, ŻE ULICE NIE SĄ TYLKO DLA LISÓW, HIEN I INNYCH.

POLUB I WŁĄCZ SIĘ!


Komentarze (26):

anonim2015.12.21 12:10
Mały...Robiłem Ci scenografię w Dramatycznym w Wawie... Ale byłem gupi.
anonim2015.12.21 12:27
@marekwu....to widzisz jak dobrze ci się żyło....teraz będziesz kosy na sztorc nabijał, pewnikiem,
anonim2015.12.21 12:29
philo "Maciej Stuhr, młody autorytet tych co widzieliby Polskę bez PiS, bez tradycji, bez patriotyzmu " Nie bardzo wiadomo co dla autora tekstu znaczy tradycja i patriotyzm. Czy PiS ma jakiś monopol na to aby mówić Polakom co to jest "prawdziwy" patriotyzm i co to jest "prawdziwa" tradycja? Czy Polacy myślący inaczej niż to nakazuje PiS nie mogą być dobrymi patriotami i nie kochać polskich tradycji?
anonim2015.12.21 12:32
a takim przykładem jest lis, który ujada po stracie intratną posadkę w TVP2 i nie będzie już pobierał 92 tyś. za każdy wyemitowany wywiad, który nota bene każdy mógłby poprowadzić, siedzieć i pierdzieć w stołek i stękać jaka ta opozycja nie dobra, wtedy był PiS a dziś jęczy że nie ma demokracji i ludzi na ulice chce wyprowadzić by bronili jego interesu, a sam powiedział o ludziach że to kretyni i debile i za takich uważa lemingów którzy idą i go wspierają, ten sztuhr i cała ta menażeria teraz jęczy i gdera a ja się cieszę bo w końcu Polacy za sterami Polski a nie lewactwo żydo-komuna i niemce z ruskimi, poszli wy won od Polski...
anonim2015.12.21 12:53
marekwu Alez zrobiles mu uprzejmosc! Rozumiem, ze pobudki dla wykonania tego dzoba byly czysto ideologiczne I teraz bys tej roboty nie bral :)))
anonim2015.12.21 13:15
oni wszyscy tylko narzekaja, ale zaden z nich Polski nie opusci, bo poza jej granicami sa zerem artystycznym, nikim, a tylko tu moga dostawac kase od kolesi i doic goji.
anonim2015.12.21 13:36
Dżob był za 80 tysi...Dzisiaj za bańkę bym odmówił. Spox.
anonim2015.12.21 14:13
"Chcecie prawdy to właśnie taka jest, brawo Stuhr." Człowiek całe życie poszukuje prawdy ,a tu masz młody Stuhr ją zajumał i trzyma.
anonim2015.12.21 14:15
"@marekwu....to widzisz jak dobrze ci się żyło....teraz będziesz kosy na sztorc nabijał, pewnikiem,'" Soros Ci to zorganizuje ,a Pelican łykanie kasę
anonim2015.12.21 14:26
@MarekTalarek Tu nie chodzi kompletnie o PiS, ani o to czy ma monopol na cos czy nie. Tu chodzi o samo ukochanie Ojczyzny i dzialanie wylacznie w jej interesie. To prawda, jest wiele partii i ruchow ktorych czlonkowie i sympatycy nim (tym interesem) sie kieruja. Jednak nie za bardzo sa przeslanki ku temu aby myslec ze taki ruch jak ostatnio promowany KOD wlasnie patriotyzmem sie kieruje. Kieruje sie raczej brakiem zrozumienia rzeczywistosci, sterowany przez media ktore trudno okreslic niezaleznymi i rzetelnymi i przez obcokrajowcow ktorych mozna okreslac roznymi epitetami z wyjatkiem "patriota". Jesli sie jest patriota, to dlaczego sie bac PiSu? Pan sie go boi?
anonim2015.12.21 14:36
@Kobieta_Z_Wydm Obawiam się ludzi takich jak Kaczyński opętanych swoją wizją świata. Tacy ludzi po trupach potrafią realizować wyznaczone cele. Posądzanie Stuhrów o brak patriotyzmu jest po prostu głupie.Prezydent Duda łamiąc konstytucję podzielił polaków jak nikt dotąd, Czy jego działanie wynikało z poczucia patriotyzmu do Polski? Czy raczej z miłości do partii PiS i Kaczyńskiego?
anonim2015.12.21 14:58
MarkuTalarku twoja troska i refleksja w pochylaniu się nad polską rzeczywistością ,wygląda na zbyt wydumaną.
anonim2015.12.21 15:40
Maciusiu zaspiewam ci na dobranoc tylko sie nie boj ..
anonim2015.12.21 15:46
A ja sie zaczynam bac macka sthura ON WYGLADA JAK BREIVIK z TWARZY PODOBIENSTWO jak brat blizniak jak zobacze macka sthura na ulicy podswiadomie bede myslal ze wyciagnie bron i zacznie strzelac ...... Macku zrob sobie operacje boja zaczynam sie bac ciebie!!!!!!
anonim2015.12.21 17:10
Zrzedła mu mina, bo skończą się dopłaty do antypolskich gniotów. Trzeba mu będzie przenieść się tam, gdzie wciąż panuje demokracja socjalistyczna i bezrozumne miernoty są chętnie wynajmowane do propagowania historycznego kłamstwa.
anonim2015.12.21 17:22
No i Mniemanologia się zachłysnęła "demokracją" .
anonim2015.12.21 17:52
To doprawdy paradne, gdy aktorzy, przyzwyczajeni do wygłaszania tekstów, które napisał ktoś inny - zaczynają mówić od siebie. Jakże często się okazuje, że nie mają nic do powiedzenia
anonim2015.12.21 18:41
" Lubię np. poziom prowokacji intelektualnej, jaki proponują prof. Środa czy prof. Hartman." To to były prowokacje intelektualne ... naprawdę szok. Dostrzegam u siebie brak intelektu ,bo nic mi się nie sprowokowało.
anonim2015.12.21 20:45
jako aktora go lubię, jednak jego reakcja i komentarz do obecnej rzeczywistości jest czy byłby kuriozalny, paranoiczny gdyby nie to, że jest dzieckiem establishmentu - który w całości poczuł się zagrożony, myślę że idzie z prądem środowiska które wyróżniało i chroniło (przesadnie) także materialnie tatusia i jego samego - z innych jego zachowań pamiętam że zniesmaczył mnie swoimi histerycznymi wystąpieniami medialnie opluwając żonę ?
anonim2015.12.21 20:58
Ha ha nie wiedzialam ze to taki kretyn ten maciek.
anonim2015.12.22 7:52
Chłopaki nie płaczą.Co innego córki reżyserek (skądinąd dobrych:Gorączka) dla nich koniec finansowań z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
anonim2015.12.22 7:57
@Marek Talarek No coz, kto lamie konstytucje, to kwestia sporna. Musi panu byc bardzo ciezko wzyciu, caly czas zyc w strachu przed Kaczynskim... To tez jest pewna forma opetania swoja wizja swiata. Zastanawial sie pan dlaczego ma pan taka o nim opinie? Slucha pan zdan z jego wypowiedzi, zdan wyrwanych z kontekstu i wplecionych w glowne wydanie wiadomosci na takim a takim kanale? Czy tez naprawde dazy pan do zrozumienia o co mu chodzi? Ludzie tak kochaja swoje zlote klatki...
anonim2015.12.22 8:09
Maciek trzymaj się blisko Lutka Danielaka, a daleko zajedziesz.
anonim2015.12.22 9:20
Maćku, dlaczego nie bałeś się w czerwcu, jak PO naruszało przepisy wybierając SWOICH sędziów TK "na zapas" ?? Byłeś zajęty graniem w "Pokłosiu 2" ? Też o Tobie dużo myślę i Cię próbuję zrozumieć...
anonim2015.12.23 13:56
Panie Maćku pan się nie boi, bo cała Polska (a zwłaszcza tatuś) za panem stoi!-D
anonim2015.12.27 10:28
Ten synuś tylko głupotę po tatusiu odziedziczył (z aktorstwa to nic z nic).