Łukaszenka: Rosjanie zachowują się barbarzyńsko - zdjęcie
12.08.18, 17:41Kremlin.ru (CC BY 4.0)

Łukaszenka: Rosjanie zachowują się barbarzyńsko

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zarzuca Rosji za nieuczciwą konkurencję i niespełnienie zobowiązań w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej – informuje agencja prasowa BelTA.

„Jesteśmy teraz w trudnym okresie – Rosjanie zachowują się w sposób barbarzyński wobec nas, mówię to publicznie. Żądają czegoś od nas, jak gdybyśmy byli ich wasalami, a w ramach JewrAzES, gdzie nas zaprosili, nie chcą wypełniać swoich zobowiązań. Stwarzają więc niekonkurencyjną sytuację” – powiedział prezydent Białorusi podczas wizyty w jednym z białoruskich przedsiębiorstw.

Łukaszenka zauważył, że Rosjanie obwiniają Amerykanów i Zachód o stworzenie „przewagi niekonkurencyjnej. A jednocześnie sami stwarzają dla nas te same niekonkurencyjne warunki”.

„Mamy własną rodzimą Ukrainę. To spichlerz! Spichlerz świata! Musimy z nimi negocjować!” – podsumował białoruski prezydent.

Przypomnijmy, według informacji Reuters, Rosja zawiesiła udzielanie pożyczek na Białoruś i od czwartego kwartału 2018 r. zamierza ograniczyć bezcłowe dostawy produktów ropopochodnych i gazu płynnego (LPG), powołując się na straty własnego budżetu.

źródło: Jagiellonia.org