Łukaszenka: Ponowne wybory po przyjęciu nowej konstytucji - zdjęcie
17.08.20, 18:04Fot. screenshot - YouTube

Łukaszenka: Ponowne wybory po przyjęciu nowej konstytucji

7

Aleksander Łukaszenka oznajmił dziś, że na Białorusi należy, na drodze referendum, przyjąć nową konstytucję. Jak zapowiedział, dopiero po jej przyjęciu będą mogły się odbyć nowe wybory prezydenckie, parlamentarne i lokalne.

- „Musimy przyjąć nową konstytucję, czego chcieliście, i nawet +alternatywni+ nie byli przeciw. Powinna być przyjęta na referendum, bo poprzednią konstytucję przyjmowaliśmy na referendum, i według nowej konstytucji przeprowadzić, jeśli chcecie, wybory - parlamentu, prezydenta i organów władz lokalnych” – powiedział dziś Łukaszenka w wypowiedzi emitowanej przez Biełoruś 24.

Wcześniej, na dzisiejszym spotkaniu z robotnikami w Fabryce Ciągników Kołowych w Mińsku, białoruski prezydent zadeklarował, że jest gotowy podzielić się władzą w państwie, ale „nie pod presją i nie poprzez ulicę”. Wtedy też stanowczo przeciwstawił się ewentualności przeprowadzenia ponownych wyborów prezydenckich.

Natomiast kontrkandydatka Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska, która obecnie przebywa na Litwie, zadeklarowała dziś, że jest gotowa wziąć odpowiedzialność za losy swojego kraju.

kak/PAP, Telewizja Republika

Komentarze (7):

ala2020.08.18 13:02
Tylko poseł Konfederacji wrogi Polsce moze nie chcieć repolonizacji mediów... Suwerenny kraj musi mieć własne media i nigdy obcym nie pozwolic mieszać sie w nasze sprawy a takze nie pozwolić glosic kłamstw ... czyli wywalic na zbity pysk .. Nie przedłuzac koncesji .. w tej sprawie może naród żadać od rządu wywiazania sie z repolonizacji albo skutecznie nie dać koncesji
Foster2020.08.18 7:47
Postanowił przeczekać ?
Elwira2020.08.18 5:49
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Ninel2020.08.17 20:20
Czyli Białoruś podzieli los Ukrainy... szkoda ludzi, szkoda kraju.
ryszard2020.08.17 18:40
Kończ już . Oszczędź wstydu i krwi swemu narodowi, który cię tolerował i utrzymywał przez ćwierć wieku. Przegrałeś prawie wszystko - po co ci jeszcze przegrać resztki swego człowieczeństwa?
Po 11...2020.08.17 19:24
To do Jarosława, czy Baćki?
Anonim2020.08.17 19:43
debilek teczwy jestes..