Radomska fabryka broni „Łucznik” zdecydowała się wstąpić na ścieżkę prawną w związku z publikacją Onetu, w której dziennikarze przekonywali o rzekomej wadliwości karabinka „Grot”. Fabryka skierowała pozew cywilny zarówno wobec samego wydawcy, jak też wobec dwóch dziennikarzy Onetu. Zapisana w pozwie wartość przedmiotu sporu to milion złotych.

Portal Onet.pl opublikował tekst dot. produkowanego przez radomską fabrykę „Łucznik” karabinku „Grot”, w którym opisano rzekome wady karabinka będącego w Polsce na wyposażeniu Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych. Wśród wymienianych w artykule usterek jest m.in. wypadający regulator gazowy, przegrzewanie się broni czy łamliwa kolba.

Fabryka Broni „Łucznik” zarzuca autorom publikacji nierzetelność, wyrażając przy tym wątpliwości dot. intencji publikacji. Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia natomiast, że karabinek przeszedł wszystkie wymagane testy, a rzecznik WOT ocenił, iż artykuł Onetu jest „elementem walk lobbystów”.

Teraz „Łucznik” złożył pozew o ochronę dóbr osobistych skierowany przeciwko Ringier Axel Springer Polska oraz autorom tekstu. Fabryka domaga się przeprosin i miliona złotych zadośćuczynienia.

kak/niezależna.pl