Lubuscy policjanci zatrzymali busa z 41 imigrantami - zdjęcie
25.10.21, 16:10fot. policja.pl

Lubuscy policjanci zatrzymali busa z 41 imigrantami

7

Po raz kolejny lubuscy policjanci skutecznie zatrzymali nielegalny transport, którym w przestrzeni ładunkowej w kierunku granicy zachodem, było przewożonych 41 imigrantów. To 37 obywateli Iraku oraz 4 Turcji. To 20 mężczyzn, 6 kobiet i 15 dzieci. Samochód kierowany był przez obywatela Ukrainy. Na miejscu pasażera siedział jego rodak. Trwają czynności procesowe z udziałem wszystkich zatrzymanych osób.

Tuż przed północą (24/25 października) policjanci z Sulęcina na punkcie kontrolno-blokadowym w Tarnawie, na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli busa marki Fiat Ducato na czeskich numerach rejestracyjnych. Ten kierowany był przez obywatela Ukrainy. Na miejscu pasażera siedział jego rodak. Podczas przeprowadzanej kontroli w przestrzeni ładunkowej policjanci zauważyli grupę osób, która była przewożona tym pojazdem w kierunku granicy państwa. Po przeprowadzeniu dokładnych czynności policjanci ustalili, że przewożone osoby to 37 obywateli Iraku oraz 4 Turcji. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 43 osoby. Ze wszystkimi zatrzymanymi osobami są obecnie przeprowadzone czynności procesowe. Wcześniej policjanci zapewnili im pomoc medyczną. 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala na obserwację, z której już powrócili. Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa. Policjanci zorganizowali zatrzymanym osobom wodę, herbatę oraz jedzenie. Dalsze czynności w tej sprawie będą wykonywane przy współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Policjanci, jak i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji.

Punkt blokadowo-kontrolny w Tarnawie, na lubuskim odcinku autostrady A2 został utworzony specjalnie do tego, aby skutecznie zatrzymywać osoby odpowiedzialne za organizowanie nielegalnych przewozów imigrantów. Wcześniej lubuscy policjanci zatrzymali taki przewóz przed tygodniem w Kostrzynie nad Odrą. Tamte osoby także chciały nielegalnie przekroczyć granice z Niemcami.


mp/policja.pl

Komentarze (7):

Anonim2021.10.26 0:25
A tak już byli blisko.
Mariusz K2021.10.25 18:50
Zamknac i podpalic.
Anonim2021.10.25 18:29
wolskie mundurowe gupki,po co haltuja?,a niech jada w cholere,wziąć bakszysz i snchel nach berlin fahren ,nadarza sie okazja podziekować za 39 i 6 lat okupacji,a te durne karki zatrzymują bogu ducha niewinnych ciapciaków
No jak to panie Paszko2021.10.25 18:03
czyżby wasza nieprzepuszczalna zapora, wasz Wielki Narodowy Mur Graniczny w rzeczywistości był dziurawy jak sito?
gość2021.10.25 17:44
A po cholerę ich zatrzymywali , mogli zapytać tylko czy starczy im paliwa do Berlina i pych na dalszą drogę!
„w kierunku granicy zachodem”2021.10.25 16:21
To po wolsku?
Śmiesz poddawać w wątpliwość2021.10.25 18:04
językowe umiejętności frondowego filologa mp? To forma pod każdym względem poprawna, w razie czego niech frondowy filolog mp sam zechce potwierdzić.