Łotwa: Ambasada USA ostrzega przed możliwymi atakami terrorystycznymi - zdjęcie
07.05.18, 19:40Ryga, Fot. Pixabay, CC 0

Łotwa: Ambasada USA ostrzega przed możliwymi atakami terrorystycznymi

Amerykańska ambasada na Łotwie opublikowała oświadczenie, w którym wzywa swoich obywateli znajdujących się na terytorium tego kraju, aby byli czujni w związku z możliwymi atakami terrorystycznymi wymierzonymi w obywateli USA.

Jak podkreśla placówka – na celowniku terrorystów mogą być nawet dzieci. Jak czytamy w opublikowanym dziś przez ambasadę oświadczeniu:

Terroryści mogą wykorzystywać różnych taktyk, w tym napadów i porwań. W przeszłości oni wykorzystywali noże, broń palną i pojazdy jako środek do potrącenia [swoich ofiar]. Ich celem mogą się stać szkoły, szpitale, kościoły, atrakcje turystyczne, węzły komunikacyjne oraz inne obiekty”.

Dodano, że ostrzeżenie dotyczy całej Łotwy, w związku z czym amerykańscy obywatele powinni zachować ostrożność w trakcie odwiedzania wspomnianych miejsc, potencjalnie mogących być celem ataków.

Jednocześnie nie poinformowano jakie są powody takich ostrzeżeń. Jak podkreśla serwis niezalezna.pl – możliwe, że chodzi o masowe obchody rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, które są corocznie obchodzone w Rydze i innych miastach Łotwy przez rosyjską mniejszość narodową.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl