,,Lista Zaradkiewicza''. Opublikowano nazwiska sędziów powołanych w PRL, którzy wciąż orzekają - zdjęcie
06.12.19, 13:55

,,Lista Zaradkiewicza''. Opublikowano nazwiska sędziów powołanych w PRL, którzy wciąż orzekają

48

Dziś światło dzienne ujrzała pełna lista sędziów, którzy nominowani zostali jeszcze przez Radę Państwa PRL. Przekazał ją sędzia Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz.

Listę Zaradkiewicza” opublikował portal wpolityce.pl. Znajdują się na niej nazwiska 747 sędziów, którzy orzekają dziś w sądach różnych instancji.

Jak poinformował prof. Zaradkiewicz:

Ogółem 747 sędziów orzekających dziś w sądach różnych instancji zostało po raz pierwszy powołanych przez totalitarne władze komunistyczne, składając ślubowanie na wierność temu państwu i strzeżenia praworządności ludowej”.

Jak podkreślił w rozmowie z portalem wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta:

Dominują lata 80. w tym mroczne lata stanu wojennego. Ta lista skłoniła niedawno przedstawicieli ministerstwa sprawiedliwości do ciekawych konkluzji na kanwie orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości z 19 listopada. Protestujący sędziowie widzą problem w tym, że dziś demokratyczny KRS wybiera sędziów. Ale nie widzą problemu w tym, że mamy 747 sędziów, którzy rozstrzygają sprawy Polaków, a do sądów zostali powołani przez Radę Państwa PRL z Wojciechem Jaruzelskim na czele”.

Pytał też:

Czy Rada Państwa PRL zapewniła niezawisłość tym sędziom? Jakie to rodzi skutki?”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (48):

pispzpr2019.12.7 10:40
1988 przyłębska została sędzią, piotrowicz w tym roku już od wielu lat był członkiem pzpr i prokuratorem...:)
bb2019.12.7 1:22
coś jest nie tak z tą listą bo są na niej sędziowie powołani gdy Rada Państwa już nie istniała. Jak mogli być powołani uchwałą tej Rady?
ceramik2019.12.6 21:34
474 = 747. Czy widzicie tu podobieństwo, czyli diabelską odwrotność? Zdumiewające niby ale te diabelskie nasienia bez napletka już nawet się ni kryją. Mają za sobą KE, PE, TSUE, część polskiego Sejmu i Kongres USraela.
pispzpr2019.12.6 18:55
piotrowicz eż :) ilu z nich jest/było członkaim pc/aws/pispzpr? No i kryże sławny :)
Piotr Piotowicz Piotrowiczowski 2019.12.6 20:01
bardzo za to Piotrowicza cenimy, bo zdradza nam teraz jak te czerwone ch.... działały
kibic2019.12.6 18:49
Duda powinien uczyć się skuteczności działania od Kurskiego
mój głos nic nie znaczy2019.12.6 18:47
Ciekawe czy Duda nadal mówi:"cieszę się",że zablokowałem reformę sadownictwa oraz"wierzę w to głęboko",że wszyscy obywatele uznają mnie za swojego prezydenta
Foster2019.12.6 18:19
A lista sędziów popierających kandydatów do KRS ciągle jest tajna. Dziwne prawda ?. Czego ten PIS się boi ?
Maria Blaszczyk2019.12.6 17:42
"Dominują lata 80." - no jasne, że dominują lata 80., bo jeśli sędzią zostaje się statystycznie po 30-tce, to oznacza, że sędzia z końcówki lat 70. ma obecnie ponad 70 lat. 747 sędziów to niecałe 8% sędziów, którzy w rzeczonych latach 80. zaczynali w najniższej instancji. Nie bardzo rozumiem, czemu samo w sobie ma to być problemem. Moja mama jest lekarką i zaczynała pracę w latach 80. w PRLowskim szpitalu. I nie dlatego, że akurat wspierała demokrację ludową i rządy generałów, tylko dlatego, że nie było innego szpitala do wyboru. Natomiast pan prokurator Piotrowicz oskarżał opozycjonistów, za co władza ludowa go hołubiła i odznaczała. Co jeszcze może byłoby do przełknięcia, ale zęby bolą, gdy potem wychodzi i krzyczy "Precz z komuną", którą to komunę gorliwie wspierał i próbował ratować przed dysydentami, metodą oskarżania ich przed sądem.
Piotr Piotowicz Piotrowiczowski 2019.12.6 19:55
Ad vocem do "fanów Piotrowicza" - wy macie obsesje na punkcie tego Piotrowicza? Czy wśród tych sędziów z listy jest Piotrowicz, na której pozycji, w jakim sądzie orzeka? Czy każdy post, każde zdanie was lewusów musi zawierać nazwisko Piotrowicz? wiem, że posługujecie się tzw. heurystyką dostępności, i powtarzacie w koło macieju nazwisko faceta, żeby ludziom utkwiło w głowie, na zasadzie "matki Madzi" ale ludzie tego nie łykną, bo Piotrowicz nawet jak był w PZPR i robił coś złego, to choćby tymi waszymi atakami to odpokutował, a po drugie zmienił swoje życie i się od tej zbrodniczej organizacji odcina, Rosati, Rzepliński, Balcerowicz, Czarzasty, Cimoszewicze itp nigdy jej nie potępią i się jej nie wyrzekną, a jeżeli to zrobią, i zaczną postępować jak Piotrowicz, to będę pierwszy który im wybaczy. POza tym przestań wstawiać te swoje kity o rodzicach, pracujących to tu, to tam, w zależności od potrzeby. Jak będzie mowa o locie w kosmos, to zapewne nam zakomunikujesz że ktoś z twojej rodziny zwiedzał już rów Marinera, albo leciał z pierwszą prędkością kosmiczną. Robisz tu za "zrównoważona ekspertkę od wszystkiego". Z jednej strony na forum rzucacie cham-robaczka albo jakiegoś innego oszołoma, a z drugiej jesteś ty Maria Błaszczak, jak w schemacie "dobry glina, zły glina". Wiadomo że szkolili was najlepsi mąciciele świata, bo na kilometr widać tu sowiecką szkołe, ale zmieńcie taktykę, bo to co sprawdzało się latach 80-90, to już żre, gdyż zdemaskował was Anatolij Golicyn, "w nowe kłamstwa w miejsce starych", jak nie znasz, to się łam, bo pewnie za wąska jeszcze na "dywersji" jesteś
Maria Blaszczyk2019.12.6 21:27
Przekręcanie nazwisk to doprawdy żałosny zabieg, myślisz, że jak mi nazwisko przekręcisz, to co? Się popłaczę i zmienię opinię na temat pana prokuratora Piotrowicza? Bo nie łapię... Nikt mnie nie szkolił... Czytać nauczyła mnie prababcia, stara przedwojenna endeczka, a to jedyna umiejętność potrzebna do tego, by ocenić sens tego - i wielu innych - - artykulików Frondy metodą skonfrontowania ich ze sprawdzalnymi faktami. Poza tym wydaje mi się, że nie ja jestem tu tematem... A czy pan Piotrowicz jest sędzią? No chyba tak: https://www.wprost.pl/polityka/10278143/pap-pawlowicz-i-piotrowicz-oficjalnie-sedziami-tk-prezydent-duda-przyjal-slubowanie.html
dać im 1500 emerytury i won 2019.12.6 17:10
A najważniejsze, to teraz pogrzebać i znaleźć ich flagowe wyroki ze stanu wojennego i okresu do 89 r. później zresztą też. Bo tam dopiero są "ciekawostki" jakie to te sądy były i są "wolne". Zrobić tłumaczenie i wysyłać tę listę do wszystkich europosłów, załączać na Fb, TT itd
AS2019.12.6 16:57
No proszę 700 sztyk w samych sądach, całe PO naszpikowane byłymi działaczami PZPR i TW a ciągle o jednym Piotrowiczu słyszę. Był prokuratorem , jedną sprawę polityczną prowadził, która skończyła się umorzeniem, od 30 lat jednoznacznie po prawej stronie, jawnie i oficjalnie działa przeciw post komunie, no ale to się nie liczy. Donosiciele, komuchy w sądach, w PO w SLD są ok, Bolek to nawet Nobla dostał, Tylko Piotrowicz be.
xl2019.12.6 16:38
Czy sędziowie powołani za czasów PRL i rządów PO mogą orzekać?
Wojtek Polak2019.12.6 16:37
patologia lewacka drze ryja Piotrowicz komuch a sami bronią 747 komuchów w sądach. drąc gęby ''wolne sądy'' tak wolne sądy ale od komuszych narostów {nadzwyczajnej kasty}. lewak = ideologiczny idiota.
zdekomunizować sądy !!!! 2019.12.6 15:10
747 sędziów z nadania komunistów????? K..... mać, to imaginacje przechodzi i ci oszuści z POKO, PSL i SLD mówią o ataku na "wolne, niezależne sądy". Ani one wolne, bo w komunie nie było wolności, ani niezależne bo zależne od POstkomuny i jej specsłużb które ukryły się kątach biur "liberalnych demokratów"
Urszula2019.12.6 15:27
Ilu z nich należy do PiS? Zostaną nagrodzeni jak Piotrowicz?
Wojtek Polak2019.12.6 16:40
dostaną taką samą nagrodę jak ty i reszta ub-ywateli.
2019.12.6 19:26
Piotrowicz jest jeden, nie wydawał żadnych wyroków, bo był prokuratorem i choć był w PZPR, to od niej się odcina, potępia i nazywa przestępczą organizacją. Nie słyszałem żeby Rosati, Czarzasty, Rzepliński, Cimoszewicze, Balcerowicz, Gersdorf itd nazwali PZPR bandą przestępców, i żeby potepili to co robiła. Nie zrównuj i nie manipuluj poprzez wrzucenie wszystkich komuchów do jednego worka, bo gdyby taki Czarzasty albo Zwiefka robił w obecnym życiu to samo co Piotrowicz, to wybaczyłbym mu bez zastanowienie. A oni, nie tylko robią to samo co robili za PRL, ale uważają to za dobre i ganią tych co myślą inaczej, jednocześnie wmawiając swe komusze zamiłowania swym adwersarzom, a projekcją się to zowie
UWAGA !!! 2019.12.6 14:54
APEL DO FORUMOWICZÓW - NIE ODPISUJCIE SZUMOWINIE O NICKU "Sutener z Krakowa Marian.B" - NIE ŻYWIĆ TROLLA
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.6 14:52
ciekawe komu przysięgę składał stefan michnik prokurator szczur ??---napisz złodzieju
XYZ 2019.12.6 23:19
A ty jeszcze trolu w Polsce?
robaczek2019.12.6 14:52
Lista sędziów Sądu Najwyższego: Tomasz Artymiuk, Teresa Bielska-Sobkowicz, Wiesław Bluś, Marian Buliński, Krzysztof Cesarz, płk Józef Dołhy, Dariusz Dończyk, Tadeusz Ereciński, Teresa Flemming-Kulesza, Małgorzata Gensdorf, Janusz Godyń, gen. Dywizji, Katarzyna Gonera, Antoni Górski, Beata Gudowska, Jacek Gudowski, Józef Iwulski, oficer kpt LWP, Przemysław Kalinowski, Anna Kozłowska, Jerzy Kuźniar, Michał Laskowski, ppłk Edward Matwijów, Anna Owczarek, Lech Paprzycki, Marek Pietruszyński, Henryk Pietrzkowski, Krzysztof Pietrzykowski, Tadeusz Płuciennik, Zbigniew Puszkarski, Krzysztof Rączka, Jan Bogdan Rychlicki, Dorota Rysińska, Andrzej Siuchniński, Jacek Sobczak, ppłk Jerzy Steckiewicz, Andrzej Stępka, Maria Szulc, Krzysztof Startyk, Katarzyna Tyczka-Rote, Eugeniusz Wildowicz, Dariusz Zawistowski, Urszula Daniuk. Wszyscy aktywnymi członkami PZPR, i działacze ZSMP i TPPR, entuzjaści komunizmu, dzieci lub krewni stalinowskich oprawców. Wielu z nich skazywało opozycjonistów, strakjkujących i innych na kary więzienia i represje w nielegalnym stanie wojennym. Wielu z nich jako kontakty operacyjne SB lub agenci SB. Ich członkowie rodzin bliscy i dalsi to w 99,9% komuniści związani z wojskiem, SB, milicją, sądownictwem.
jozef2019.12.6 16:34
Wszyscy działacze PZPR siedzą w PiS - e i mają się dobrze. Wczoraj awansowano Piotrowicza.
MirekT2019.12.6 14:51
Zrozumcie wreszcie wy PO-je-by lewackie, że reforma sądownictwa nie jest robiona dla was !! Ona jest robiona NA WAS !!! Będziemy was gonić, ścigać, sądzić i zamykać za wszystkie czasy od 1945 do chwili obecnej. Będziemy was kastrować chemicznie lub chirurgicznie i wysiedlać na wschód !!! Będzie wesoło - oj będzie !
sprawiedliwy2019.12.6 18:22
komentarz zgłoszony na Policję za mowę nienawiści, gratuluję głupoty
Ryszard2019.12.7 21:43
Możesz mu skoczyć...
Seth2019.12.6 14:50
KRS lub TK powinien wydać uchwałę mówiącą o tym, że wszystkie postanowienia Sądu Najwyższego są nieważne - dopóki sędziami w Sądzie Najwyższym są byli członkowie PZPR – systemu totalitarnego i politycznej organizacji przestępczej !!! Najlepszym przykładem tego jest sędzia Iwulski – kapitan LWP i Służb Specjalnych, a także sędzina Gensdorf !!! Jak podaje sędzia Zaradkiewicz mamy obecnie aż 747 sędziów powołanych przez Radę Państwa PRL. Dominują lata 80-te, w tym lata stanu wojennego !
Pet2019.12.7 7:54
No to Przyłębska ma kłopocik, też za komuny została sędzią.
aaa2019.12.6 14:37
kasta won
XYZ2019.12.6 14:14
Byłem w wojsku w latach 82-84,ślubowałem bronić Układu Warszawskiego.I co teraz?
Ler2019.12.6 14:20
Nic, nie orzekasz i nie wydajesz wyroków sądowych i nie decydujesz o losie ludzi dzisiaj.
Dam2019.12.6 14:42
Wg PISu trzeba ci zabrać emeryturę i dać ją Piotrowiczowi, w końcu to "ich" komuch, więc jego ustawa o emeryturach nie obowiązuje.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.6 14:50
powieś się
B522019.12.6 14:55
jeden był w wojsku inny w harcerstwie tylko pytanie jest takie czy czerwona szarańcza ci pachnie czy śmierdzi
Tadik2019.12.6 16:41
I teraz nie jesteś w wojsku.
2019.12.6 17:11
a ilu ludziom zmarnowałeś życie, zdrowie, majątek?
Zenon2019.12.10 19:50
Układ warszawski umarł, nie ma. Przysięga nie obowiązuje.
jozef2019.12.6 14:06
Ciekawe komu ślubował wierność Piotrowicz w Stanie Wojennym.
Ler2019.12.6 14:19
Palancie, piotrowicz nie był i nie jest sędzia.
jozef2019.12.6 16:26
To wczoraj co ślubował przed długopisem.
Alina2019.12.6 23:55
józef! A wczoraj, to był PRL? Czytaj artykuł! Chłopie!
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 14:06
Numero Uno- Stasiek Piotrowicz Polska.!!!!!!
Ler2019.12.6 14:18
Tuman nie potrafi rozróżnić sędziów od prokuratorów.
Wiesław Kaloryfer2019.12.6 23:37
Fakt. Ale bycie prokuratorem w PRL było jeszcze gorsze. Sędzia jeszcze od czasu do czasu mógł się postawić. Prokurator za to był przybocznym sługusem reżimu. Swoja drogą Zaradkiewicz zapomniał umieścić na swojej liście jednego nazwiska. I nie chodzi o prokuratora a sędziego powołanego na to stanowisko (sędziego) przez Radę Państwa PRL w 1987 r. - niejaka Julia Przyłębska. Przypadek?
trzeżwo myślący2019.12.7 0:32
Najbardziej znaną postacią z epoki Gierkowskiej, która wspólnie z Kwaśniewskim jako młody aktyw partyjny wytypowana została do spotkania z Gierkiem była....? najaktywniejsza obecnie prezes SN Gersdorf! To nikogo nie oburza? Prezes Sądu Najwyższego!!!! W dodatku nie jest Polką!
Wiesław Kaloryfer2019.12.7 10:16
Od razu widać żeś katolik, bo łżesz jak pies. Powołujesz się na zdjęcie, na którym nie ma wcale Gersdorf. Tam jest dokładnie taka sama historia jak w przypadku rzekomej młodej Pawłowicz na koncercie z petem.
B522019.12.6 14:57
nam ubędzie jeden z szeregu wam szereg zniknie jestem za