Limo nie wystąpi w Rabce. Za to, że drwi z katolików - zdjęcie
07.07.14, 10:50Kabaret Limo (fot. Wikipedia)

Limo nie wystąpi w Rabce. Za to, że drwi z katolików

21

"Nie mogłam zgodzić się na ten koncert, bo oni wyśmiewają się w swoich występach z księży i papieża" – argumentuje dyrektorka Ośrodka Kultury w Rabce w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Występ kabaretu Limo był zaplanowany na 15 sierpnia. "Przeglądałam programy Kabaretu LIMO i jestem zszokowana. W związku z tym, że obraża moje i nie tylko moje, uczucia religijne nie wyobrażam sobie występu takiego kabaretu w Rabce-Zdroju. W związku z powyższym nasze dotychczasowe uzgodnienia telefoniczne uważam za nieaktualne i proszę o zmianę Kabaretu na dzień 15.08. ( jeszcze święto Wniebowzięcia NMP! )" - takie uzasadnienie miała przekazać pani Joanna Lelek. Kabaret Limo zamieścił je na swoim fanpage na Facebooku i dodał: "...aż kusi, żeby zrobić akcję głośnego czytania naszych skeczów. (A, ale już się udało zamienić Rabkę na Szczyrk)".

Decyzja pani dyrektor oczywiście spotkała się z wielkim oburzeniem, ale Joanna Lelek nie zraża się tym. "Nie mogłam pozwolić, by takie rzeczy miały miejsce w Rabce. Ja organizuję koncerty organowe na cześć Jana Pawła II, i miałam firmować taki kabaret? W życiu! Przecież ich występy zahaczają o satanizm" – powiedziała w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Za emisję skeczu, w którym Abelard Giza obraża uczucia religijne widzów, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Telewizję Polską karę finansową w wysokości 5 tys. zł.

MaR/Wpolityce.pl/Gazeta Krakowska/Facebook 

Komentarze (21):

anonim2014.07.7 11:19
Brawo Rabka, brawo Małopolska-bastion prawicy, Kościoła, rodziny. Niech se Limo występuje w Po-landii czyli w dawnym zaborze pruskim.
anonim2014.07.7 11:22
Brawo pani dyrektor! Brawo Rabka!
anonim2014.07.7 11:22
@gurb Nie. Ale sądzimy, że nie jest to interesujący temat do rozmów. Dokładnie tak, jak Twoje bąki.
anonim2014.07.7 11:40
@gurb Nawet Pan Jezus robił kupę. Niesamowite nie? Ale my z tego nie robimy tematu do mediów i kabaretów.
anonim2014.07.7 11:43
" Czy doprawdy ktos z Was naprawde sadzi, ze papiez nie puszcza bakow ?" Oczywiscie, że puszcza i jego kupa śmierdzi. Nie w tym rzecz. wśród inteligencji o takich rzeczach się nie mówi , estetyka po prostu mój drogi, a dysputy o pierdzeniu charakteryzują motłoch .... a więc ?? Limo? karma dla motłochu ...
anonim2014.07.7 11:54
Słuszna decyzja. Ten kabaret bez obrażania katolików by nie istniał. Mierny to zatem kabaret, który nie bazuje na finezji dowcipu ale pospolitym barbarzyństwie braku szacunku dla cudzych pozytywnych wartości... Ciekawe też, że jeden z komentatorów puścił intelektualnego bąka i od razu pozostali go obwąchują...
anonim2014.07.7 13:04
wreszcie cos pozytywnego.
anonim2014.07.7 13:13
Bóg ma poczucie humoru, papież pewnie też, ale to co ten kabaret robi to jest wulgarne i wyjątkowo chamskie. Obejrzałam kawałek. Ludzie nie mają umiaru, a przecież są pewne granice w wyśmiewaniu się z innych.
anonim2014.07.7 13:19
@gurb Stuknij się w łeb!
anonim2014.07.7 13:21
Jakoś mnie to nie dziwi, choć myślałem, że ukończone gimnazjum pozwala na zrozumienie z czego NAPRAWDĘ śmieje się autor ... A ten konkretny przypadek - skoro NAJPIERW się umówiła, a POTEM odwołała tak argumentując to ALBO jest idiotką-biurokratką (nie wiedziała CO zamawia??), albo (co bardziej prawdopodobne) ktoś ją postraszył i "przycisnął". I z czego się tu cieszyć?
anonim2014.07.7 13:25
@gurb Zajmij się lepiej truchłem Lenina z Placu Czerwonego. Nawiasem mówiąc jak Stalin umarł to ludzie sowieccy dziwili się, że miał on wątrobę, nerki itp. W końcu dla nich był bogiem.
anonim2014.07.7 22:12
i dobrze bo to niezbyt rozgarnięte chłopaki jak dorosną to zmądrzeją
anonim2014.07.8 1:28
@vipersky ... "Papież taki sam człowiek jak każdy - pośmiać się z niego nie wolno?" Z pewnych osób nie wypada, a z drugich nie wolno. Powyszydzaj publicznie miłościwie nam panującego premiera lub prezydenta, to nad ranem możesz się spodziewać wizyty miłych panów z ABW.
anonim2014.07.8 1:33
@Danilo ... "Joga też jest dziełem szatana, podobno. Czy Wy nie dostrzegacie, że popadacie w paranoje? " Nie. To raczej wy się pilnujcie, aby nie wpaść w obłęd pod wpływem różnych psychodelicznych imprez. Ani się obejrzysz, a zasilisz albo kolejkę do psychiatry, albo egzorcysty, albo będziesz jednym z tych 6000, którzy co roku odbierają sobie życie w Polsce. Uważaj na siebie!
anonim2014.07.8 8:54
Zmienić kabaret ! Na jaki ? Kabaret reprezentacyjny klasztoru jasnogórskiego ! Ale będzie wesoło ! :)
anonim2014.07.8 9:25
Kropelka Przestrzegasz wszystkich, przed joga, przed ABW, przed samobójstwem ... Czy Ty aby sama nie cierpisz na manie prześladowczą. I pamiętaj o tym, że zakazywanie "śmiania się" z kogoś lub czegoś jest zawsze domeną ustrojów niedemokratycznych. Nie wolno było się śmiać z Lenina, Stalina, Hitlera. W demokracji nie wolno śmiać się tylko z tego co jest powodem ogłaszanej "żałoby narodowej" . Poza tym można śmiać się ze wszystkiego. Zadaniem grup społecznych, organizacji, rządu jest to aby tak działać, żeby społeczeństwo nie miało powodu do śmiechu. I nawet kiedy jakiś głupek zacznie się wyśmiewać z kogoś lub czegoś to reszta społeczeństwa powinna go gremialnie "zakrzyczeć" lub co najmniej nie kupować biletów na jego występy. Co innego jeżeli uznasz, że społeczeństwo jest tak głupie iż nie potrafi dokonać właściwej oceny. Wtedy tak. W takim przypadku należy mu (społeczeństwu) narzucić obowiązującą linię postępowania. Wtedy jednak musiałbym uznać, że wszyscy wyznawcy kościoła (nie, nie wierzący . wyznawcy kościoła) są otumanieni przez ideologie i im tez należy siła narzucić "normalność". Oczywiście mam na myśli to co ja rozumiem pod pojęciem "normalności" , a do czego, jak rozumiem, Tobie jest strasznie daleko. Tzn. daleko do mojej normalności ponieważ masz swoją. Ok. Miej swoja normalność, ja będę miał swoją ale proszę tylko o zaprzestanie indoktrynacji tych, którzy maja inne poglądy. Oni mają swój rozum, czy jak wolisz, wolną wolę i na pewno sobie poradzą. W związku z powyższym - nie bój się o mnie Kropelka. Tak jak i Ty ja również nie wierze w św. Mikołaja ale ja idę dalej i nie wierzę również w gadającego węża. Jakoś sobie radze i żyję. Martw się o siebie, o swoja rodzinę, a innych tych, którzy nie oczekują Twojej "pomocy" zostaw w spokoju. Pozdrawiam "Ale głupi ci Rzymianie - Obelix"
anonim2014.07.8 14:55
Przecież nikogo kabaret ten nie obrażał
anonim2014.07.8 21:19
@Slowly... "Poza tym można śmiać się ze wszystkiego. (...) kiedy jakiś głupek zacznie się wyśmiewać z kogoś lub czegoś to reszta społeczeństwa powinna go gremialnie "zakrzyczeć" lub co najmniej nie kupować biletów na jego występy. " No to można się śmiać, czy nie można? Bo jeśli dopuszczasz "zakrzyczenie", to znaczy, że ktoś ten czyjś śmiech może potraktować jako agresję wobec siebie i dać odpór śmiejącemu się. "społeczeństwo jest tak głupie iż nie potrafi dokonać właściwej oceny" Społeczeństwo można łatwo ogłupić. Wystarczą odpowiednie medialne środki, indoktrynacja od małego i potem wyrastają w nim czciciele i entuzjaści różnych typów spod ciemnej gwiazdy. "należy mu (społeczeństwu) narzucić obowiązującą linię postępowania" Czasami trzeba. Dlatego mamy m.in. Kodeks Karny, Kodeks Drogowy itp.
anonim2014.07.8 21:33
@Slowly... d.c. „Miej swoja normalność, ja będę miał swoją ale proszę tylko o zaprzestanie indoktrynacji tych, którzy maja inne poglądy.” Nie może być dwóch „normalności”, bo wtedy na pewno jedna z nich jest fałszywa. Oczywiście jest nią twoja, nieoparta na stałym fundamencie uniwersalnych wartości. I też proszę, abyś nie indoktrynował mnie swoimi laickimi, świeckimi i ateistycznymi poglądami. Nie są zbyt ciekawe i raczej odtwórcze. „Tak jak i Ty ja również nie wierze w św. Mikołaja” Święty Mikołaj istniał naprawdę. Był biskupem z Miry. Więc nie trzeba w niego wierzyć, ale wystarczy o nim wiedzieć. „ja idę dalej i nie wierzę również w gadającego węża” Ja również nie wyznaję wiary w węża, ale w Jezusa Chrystusa. „tych, którzy nie oczekują Twojej "pomocy" zostaw w spokoju” Tonącemu zawsze trzeba rękę podać. To obowiązek chrześcijanina.
anonim2014.07.14 10:41
@gurb Wygląda na to, że fekalia cię jarają, przyjacielu. Nie masz żadnej refleksji na ten temat? Zdaje się, że fascynacje ekskrementami, czy obsesje na ich punkcie stanowią jednostkę chorobową w dziedzinie psychiatrii...
anonim2014.07.17 12:55
Kropelka ... ja chyba się Ciebie boję, a raczej poglądów, które reprezentujesz . Już ci powiedziałem, że to uniwersalne wartości, a nie chrześcijańskie. Chrześcijanie przyjęli, i słusznie, uniwersalne wartości i ok nie ma co dyskutować. Ja nie mówię o "dwóch" normalnościach i jednej fałszywej tylko o rozumieniu "normalności" . Twoim rozumieniu i moim rozumieniu. Moje poglądy są odtwórcze ??? Może i są ale odtwórczość moich jest niczym w porównaniu z odtwórczością Twoich. Myślę, że już się więcej nie odezwę gdyż uważam, że jesteś Kropelko, z przykrością to stwierdzam, religijną fanatyczką. PS. I proszę nie podawaj mi ręki bo nawet jeśli jestem w kupie (wg. Ciebie oczywiście) to czy nie jest tak, że nie zawsze ten który Cie w kupę wrzucił to Twój wróg, a ten który Cię z niej wyciągnął to przyjaciel ? Żegnaj.