Lewica zawiesza w prawach członków partii troje polityków, bo … wpierali PiS - zdjęcie
05.07.21, 14:21fot. yt/rzeczpospolita tv

Lewica zawiesza w prawach członków partii troje polityków, bo … wpierali PiS

14

- Wspieranie PiS w utrzymaniu się we władzy uważamy za niedopuszczalne i karygodne. Podczas ostatniej Rady Krajowej Nowej Lewicy w dn. 26.06 br. padło wiele głosów, w których kategorycznie wykluczano wszelkie formy współpracy z PiS, zarówno w Sejmie, jak i na poziomie lokalnym – czytamy w uzasadnieniu odwołania z funkcji członków partii troje członków Lewicy.

Jak wynika z ustaleń portalu 300POLITYKA, przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty w dniu dzisiejszym zawiesił w prawach członka partii radnych Sejmiku Województwa Śląskiego: Gabrielę Łacną i Rafała Porca oraz Przewodniczącego Śląskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy, Marka Balta, z powodu „naruszenia przez nich w sposób oczywisty i niebudzący wątpliwości swoich obowiązków oraz podstawowych celów i wartości chronionych przez statut partii”.

Nowa Lewica, wcześniej SLD, nigdy nie współpracowała z PiS-em na żadnym szczeblu, tak krajowym jak samorządowym, i potępia wszelkie przypadki zawiązywania formalnych czy nieformalnych (głosowanie za uzyskaniem lub utrzymaniem władzy przez PiS) koalicji z PiS-em. Dlatego za każdym razem, których na szczęście nie było dużo, kiedy stwierdzono próbę zawiązania takiej współpracy, reakcja władz partii była natychmiastowa i stanowcza, jak przypadku radnych powiatowych i szefów struktur odpowiedniego szczebla z Przemyśla i Końskich, którzy dopuścili się w głosowaniu wsparcia PiS w uzyskaniu władzy w tych samorządach. Niezwłocznie wobec tych radnych i przewodniczących powiatów wyciągnięto konsekwencje w postaci zawieszenia w prawach członkowskich z powodu działania na szkodę partii, a słuszność tej decyzji potwierdził w swoim orzeczeniu Sąd Partyjny podejmując uchwałę o wyrzuceniu tych osób z partii. - czytamy.

Z tych powodów nie mogło pozostać bez reakcji analogiczne do spraw z Końskich i Przemyśla zachowanie radnych śląskiego Sejmiku ani bierność szefa struktur wojewódzkich partii w obliczu tej sytuacji” – pisze dalej Nowa Lewica.

 

mp/300polityka.pl

Komentarze (14):

katolicka deratyzacja Polski2021.07.6 7:39
Przy wprowadzaniu taktyki klamstwa totalnego,i robieniu z Kaczynskiego komunisty,niejednemu moglo sie to wszystkio pokrecic.
Gość2021.07.6 5:55
Jak się wstępuje do Lewicy (i nie tylko), należy wyłączyć myślenie. Wszelkie działania nie mają na celu dobra Polski a jedynie odsunięcie PiS od władzy.
mr.on2021.07.5 17:49
Coś mi się wydaje , że lewica czy jak tam ich zwać to się powinna zawiesić cała w prawach członków i pochew . A dlaczego ? A kto jak nie członki i pochwy lewicowe ostatnio wspierały swymi głosami pisiorów ? O co tam chodziło bo już nie pamiętam - czy nie o Nowy Ład aby ? A teraz to już wspieranie pisiorów jest be choć jeszcze nie tak dawno było cacy !!! Obłudnicy .
Lucy2021.07.5 17:09
Taki ci czarzasty krół Ludwik XIV co tam Sulejman lub Hitler albo Stalin szeregowym członkom nie wolno isc do toalety bez zezwolenia Włodzimierza
sołtys2021.07.5 17:02
Harzasty Buratino i Wiesiołyje Kartinki sowiecka swołocz
mateuszjegliński2021.07.5 16:01
da, da nastajaszczyj czekist, kto za pisimi, ten precz, tylko gdzie tu Polska czekist? Mam gdzieś twje fobie Czarzasty, powinieneś wszystko rozpatrywać tylko z jednego punktu, czy dany pomysł jest dobry dla Polski, czy nie, a kto miał ten pomysł, to mało ważne.
Anonim2021.07.5 15:40
Jak oni śmieli popierać demokratyczny wybór większości Polaków?
mateuszjegliński2021.07.5 14:51
A jak tam noga w gipsie red. Holeckiej?
Foster2021.07.5 16:45
Brakowalo jej dzisiaj w Szczecinie. Może by to lepiej wypadło.
mateuszjegliński2021.07.5 14:34
Dziękuję Ci Panie za anonima i jego wpisy, bo żadna krytyka totalnych, czy żadne argumenty za Polską, czyli przeciwko totalnym jurgieltnikom, tak skutecznie, jak czyni to anonim nie osłabiałoby poparcia dla totalnych i lewackich jurgieltników.
Anonim2021.07.5 14:39
Buhahhahahahaaa, 😁😁😁 jak dla mnie to wystarczy beka z PiSdzielstwa i prawiczkowego debilizmu.
Anonim2021.07.5 14:27
Hahhaha Lewica - bratnia partia gangusów z PiS:) Sojusz czerwonych świń z tym że jedni w sosie kościelnym. Wspólny mianownik aparatczyków obu gangów - zboczeńcy w kieckach. Ich wyborcy lubują się w takich.
Anonim2021.07.5 14:31
Komuchy bezbożne się zorientowały, że po powrocie Donka komuchy pobożne to już obciach, więc nagle w tył zwrot!
Anonim2021.07.5 14:43
Zgadza się! Przetasowania i zgrzyty w gangach Bandy Czworga. Co tu teraz, bieganina, gwar, zboczki z flagami tęczowymi w korytarzach się mijają ze zboczkami z sutannami podciągniętymi a tu z kibla żydki wylatują z Niedzielskim i Szumowskim aj waj rwetes i gonitwa i nawoływania!:) Dzieje się. Oni się dogadają, będą znów "pięknie się różnić" i dalej będą żerować na Polakach. Niestety. Sojusz koryta.