Lewica chce uhonorować Różę Luksemburg - zdjęcie
02.08.20, 21:06

Lewica chce uhonorować Różę Luksemburg

48

   A oto kolejny dowód na to, że w Polsce całkiem dobrze mają się jeszcze sieroty po PRL i w dodatku posiadają swoją reprezentację w Sejmie, w który Lewica właśnie złożyła projekt uchwały o ogłoszeniu 2021 roku Rokiem Róży Luksemburg.

   Mam nadzieję, że zostanie on bardzo szybko odrzucony, bo ta niemiecka działaczka socjaldemokratyczna, a później komunistyczna nie jest przecież właściwym bohaterem na patrona czegokolwiek, zwłaszcza w Polsce, która tyle wycierpiała od jej ideowych współtowarzyszy.

   Warto też przypomnieć, że Konstytucja RP zakazuje publicznie gloryfikować ideologie totalitarne, w tym komunizm. Każdy kto chce dzisiaj czcić kogoś takiego jak ona musi mieć świadomość, że występuje przeciw ustawie zasadniczej i przeciw racji stanu niepodległej Rzeczypospolitej.

   Dla mnie jest to kolejny dowód na to, że ludzie mający naturę homo sovieticusów nadal są obecni w naszym życiu publicznym i usiłują cofnąć zegar historii. Postępują tak - co trafnie ujął śp. generał Ryszard Kukliński - w celu obrony swoich życiorysów, jak spora część jego kolegów - kadry oficerskiej i generalicji LWP, która nigdy nie chciała przyznać, że służyła złej sprawie.. Skoro dużą część działalności publicznej poświęcili na utrwalanie ustroju komunistycznego w Polsce, dzisiaj trudno jest im się przyznać, że z historycznego punktu widzenia popełnili błąd. Stąd biorą się takie inicjatywy całkowicie sprzeczne z obecnym duchem czasu. 

            Oby ten projekt został odrzucony już w pierwszym czytaniu.

Jerzy Bukowski 

Komentarze (48):

MaxFiend2020.08.3 15:09
Autor jak zwykle nie ma pojęcia kogo określa się nazwą homo sovieticus i chyba nie dostrzega, że sam sobą reprezentuje człowieka o takiej naturze :-D
eku2020.08.3 14:52
Co jeszcze więcej znajdzie się idiotycznego?
Olej2020.08.3 13:15
-----SEN WARIATA------- Czyli jak .....cyt.....1917 Leninowi i jego partii należy się szacunek, gdyż jako pierwsi na świecie odważyli się wprowadzić w życie to, o czym do tej pory dyskutowano jedynie teoretycznie...... Udało mu się wymordować miliony ludzi, zniszczyć społeczeństwo Rosji, rozplenić morderczą bolszewicko- marksistowską zarazę na cały świat. Oto dokonanie, które niebawem będzie kosztowało cały świat jego unicestwieniem. Ludobójstwo jakiego nie zna historia w wykonaniu towarzysza Ilicza Lenina, jego wiernych uczniów takich jak Stalin, Mao, Pol Pot i całe tabuny późniejszych morderczych watażków bolszewickich w różnych państwach świata. Dorobek iście imponujący - głód, nędza i śmierć !!!
jula2020.08.3 13:12
Co za głupota.
Olej2020.08.3 13:05
Jak nie mogli ,,uwolnić'' Polaków w 1920 r. to ,,uwolnili'' 17 września 1939 r. Transportami ,,wolności'' gdy setki tysięcy Polaków w bydlęcych wagonach jechały na wschód, do łagrów.
O2020.08.3 11:55
O tej Czaskoski pewnie słyszał, więc grosza nie pożałuje
XD2020.08.3 11:24
Róża Luksemburg była przedstawicielką lewego, rewolucyjnego skrzydła II Międzynarodówki, a zarazem krytykiem Lenina i partii bolszewickiej[5]. Była gorącą zwolenniczką pluralizmu, wolności poglądów i prasy. Bolszewikom zarzucała brak poszanowania dla demokracji i elitarystyczną koncepcję roli partii w procesie rewolucyjnym. Z okresu rewolucji bolszewickiej pochodzi jej znany aforyzm: „Nie ma prawdziwego socjalizmu bez demokracji, tak jak nie ma prawdziwej demokracji bez socjalizmu”. Z drugiej strony – w miarę pozyskiwania większej ilości informacji na temat specyfiki sytuacji w Rosji podkreślała konieczność (z rewolucyjnego punktu widzenia) wprowadzenia przez bolszewików wielu „środków nadzwyczajnych” w celu obrony państwa robotniczego. Podkreślała, że niezależnie od rezultatów rewolucji 1917 Leninowi i jego partii należy się szacunek, gdyż jako pierwsi na świecie odważyli się wprowadzić w życie to, o czym do tej pory dyskutowano jedynie teoretycznie. Podobnie jak wiele środowisk (w tym endeckie) kwestionowała polskie dążenia niepodległościowe[5] uzasadniając swój punkt widzenia racjami ekonomicznymi. Razem z Julianem Marchlewskim walczyła z tzw. „socjalpatriotyzmem” PPS i uważała, że poszczególne części Polski stopniowo ulegają „organicznemu wcieleniu” do mocarstw zaborczych. Następuje zrastanie się z nimi gospodarczo, społecznie i politycznie. Uważała, że produkcja Królestwa Polskiego na rynek wschodni nieodwracalnie łączy je z Rosją. W tym samym czasie broniła prawa do rozwoju kulturalnego społeczeństwa polskiego pod zaborami. W opublikowanej przez siebie broszurze „W obronie narodowości” wskazywała, że Polacy mają prawo do zachowania swojej tożsamości i języka, a prawdziwym przeciwnikiem tego nie jest społeczeństwo niemieckie, a jego kapitalistyczne elity, dla których nacjonalizm jest sposobem tworzenia sztucznej identyfikacji społecznej. Według Luksemburg, powstanie styczniowe zostało wywołane przez szlachtę polską, aby utrzymać pańszczyznę i stłumić rozwój burżuazji. Twierdziła, że burżuazja była przeciw powstaniom, chłopi byli oddani carowi, a proletariat ulegał organicznemu wcieleniu do proletariatu państw zaborczych. Róża Luksemburg była feministką i pacyfistką. Krytykowała I wojnę światową jako służącą interesom klasy kapitalistów.
Olej2020.08.3 13:02
A Julian Marchlewski ,,wspaniały ideowy komunista'' współtworzący tzw. nowy sowiecki, Tymczasowy Komitet Rewolucyjny rezydujący w Białymstoku a nawet w Wyszkowie na probostwie, gdy bolszewickie hordy żądne mordu i grabieży podchodziły w 1920 r. pod Warszawę. Wspaniały towarzysz ! O !!! Podobnie jak krwawy Feliks, towarzysz Dzierżyński. Wszyscy oni razem wzięci nieśli wolność poprzez śmierć. Najpierw zarezać a potem uwolnić - od wszystkiego co miało jaką kolwiek wartość.
Olej2020.08.3 13:06
Jak nie mogli ,,uwolnić'' Polaków w 1920 r. to ,,uwolnili'' 17 września 1939 r. Transportami ,,wolności'' gdy setki tysięcy Polaków w bydlęcych wagonach jechały na wschód, do łagrów.
Anonim2020.08.3 9:53
śFięta trUjca ....różyczka lux , wandzia od wasilewskich ....no jako dodatek środzina , zamiennie spiurek lub senyszyn ...... ja pierd.....lę , kupa wariatuF
rychu2020.08.3 9:39
Lewica chce uchonorowac jej żydowskosc
Dogorywająca opozycja kąsa najmocniej2020.08.3 9:43
Oczywiście! Goj może być bohaterem i milczy się o nim. Ale żyd to ktoś lepszy - nawet jeśli był zbrodniarzem. Taka jest filozofia opanowanej przez żydów prasy. Dlatego tak ważne jest, by wyrwać prasę z ich łap!
Dogorywająca opozycja kąsa najmocniej2020.08.3 8:56
Proponuję za jednym zamachem uczcić okazałym pomnikiem Różę Thun und Hohenstein und Luksemburg und Hände hoch. 3 w jednym. A potem na mordę założyć maskę i wetknąć w łapę tęczową flagę. Lewactwo zadowolone. Wyborcza w ekstazie. Trzaskowski nic nie wie. Uczucia religijne Budki nienaruszone.
KOSTEK2020.08.3 8:29
Rok Róży Luksemburg niechaj sobie obchodzą w Luksemburgu, a u nas może by tak rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Inna sparwa, że, niestety, teraz w Warszawie predzej postawią pomnik Rózy Luksemburg niż Baczyńskiemu.
Mirek2020.08.3 8:23
Jeżeli gloryfikować Różę Luksemburg to może i Adolfa Hitlera . On [Hitler] też nie chciał wolnej Polski .
Anonim2020.08.3 7:27
Ach, gdyby nie te korzenie to żaden lewacki pies z kulawą nogą nie spojrzałby w kierunku p. Rózi...
Jan Radziszewski2020.08.3 6:56
za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych ludzi
Olej to, olej2020.08.3 0:39
Podobnie jak wiele środowisk (w tym endeckie) kwestionowała polskie dążenia niepodległościowe uzasadniając swój punkt widzenia racjami ekonomicznymi. Razem z Julianem Marchlewskim walczyła z tzw. „socjalpatriotyzmem” PPS i uważała, że poszczególne części Polski stopniowo ulegają „organicznemu wcieleniu” do mocarstw zaborczych. Następuje zrastanie się z nimi gospodarczo, społecznie i politycznie. Uważała, że produkcja Królestwa Polskiego na rynek wschodni nieodwracalnie łączy je z Rosją. W tym samym czasie broniła prawa do rozwoju kulturalnego społeczeństwa polskiego pod zaborami. W opublikowanej przez siebie broszurze „W obronie narodowości” wskazywała, że Polacy mają prawo do zachowania swojej tożsamości i języka, a prawdziwym przeciwnikiem tego nie jest społeczeństwo niemieckie, a jego kapitalistyczne elity, dla których nacjonalizm jest sposobem tworzenia sztucznej identyfikacji społecznej.
Jan Radziszewski2020.08.3 6:32
Powiedz nam dlaczego Potępieńca mamy czcić dodajmy tym bardziej że nienawidzącej Polski i Polaków? + jest to równoznaczne z kultem szatana który propagował K Marks tj żyd Mojżesz Mordachai Marx Levi, pod wpływem demonicznej iluminacji, po zniewoleniu umysłu i woli przez demoniczne zło, tak pisze w wierszu Pt. „Blada dziewica”- „I tak porzuciłem niebo. – Wiem o tym dobrze. – Dusza moja dawniej wierna Bogu. – Przeznaczona jest do piekła.” Przed wyborem drogi Ateizmu i walki z Bogiem, w liście do swojego ojca tak napisał: „Kurtyna zapadła! Moje miejsce święte świętych zostało rozdarte i trzeba tam wprowadzić nowych bogów” (demonów zła) Na co jego ojciec odpowiedział: „że Karl będzie szczęśliwy tylko: „ jeśli twoje serce pozostanie czyste i będzie bić po ludzku, i jeśli żaden demon nie będzie w stanie oddzielić twojego serca od lepszych uczuć.” Nie posłuchał dobrej rady ojca i stał się wyznawca demonicznej wiary w Ateizm – ateistą a potem Iluminatem i znienawidził Boga. „Chciałbym się zemścić na tym, który panuje nad nami”; Był zdecydowany „wypędzić Boga kopniakiem.”
.:.2020.08.3 0:36
Róża Luksemburg była przedstawicielką lewego, rewolucyjnego skrzydła II Międzynarodówki, a zarazem krytykiem Lenina i partii bolszewickiej. Była gorącą zwolenniczką pluralizmu, wolności poglądów i prasy. Bolszewikom zarzucała brak poszanowania dla demokracji i elitarystyczną koncepcję roli partii w procesie rewolucyjnym. Z okresu rewolucji bolszewickiej pochodzi jej znany aforyzm: „Nie ma prawdziwego socjalizmu bez demokracji, tak jak nie ma prawdziwej demokracji bez socjalizmu”. Z drugiej strony – w miarę pozyskiwania większej ilości informacji na temat specyfiki sytuacji w Rosji podkreślała konieczność (z rewolucyjnego punktu widzenia) wprowadzenia przez bolszewików wielu „środków nadzwyczajnych” w celu obrony państwa robotniczego. Podkreślała, że niezależnie od rezultatów rewolucji 1917 Leninowi i jego partii należy się szacunek, gdyż jako pierwsi na świecie odważyli się wprowadzić w życie to, o czym do tej pory dyskutowano jedynie teoretycznie.
dr2020.08.3 7:42
"udało się wprowadzić " ... i zginęło tylu ludzi obywateli rosyjskich (liczby idą w dziesiątki milionów) bez sądów ...a ustrój gospodarczy... kołchozy ? to jakieś dno ...po 80 latach se zrobili niby wolny rynek.. w końcu ... ale właścicielem są mafiozi z KGB ... i tylko potrafią ledwie być globalną stacją benzynową ... i trzecim na świecie producentem i eksporterem broni ... i gdzie mogą to nadal robią " czerwony burdel" tak więc promocja takich person to jak "strzał w stopę" i domniemane oświadczenie : my czerwona lewica nigdy nie wyrzekniemy się "czerwonego debilizmu" ... bo jak inaczej zinterpretować to co robi lewica...
Ala2020.08.3 7:52
Nienawidzę bolszewika, nawet anty bolszewika. Oni są wszyscy wspaniali. Znamy ten socjalizm z ludzką twarzą jaki nam często serwowali.
czekista2020.08.2 23:51
Tak po nosie, to nie powiedzialbym, ze dzialaczka niemiecka.
Olej2020.08.2 23:45
Wspaniale ! Rok działaczki komunistycznej nienawidzącej Polski, która postulowała aby ją wymazać z mapy Europy, zastępując republiką sowiecką rad. Takich to s....nów z probostwa w Wyszkowie nam Polakom stręczą neobolszewicy i stara komuna.
Alojzy Cedzidło2020.08.2 23:31
A wyobraża Pan sobie , panie Redaktorze inną decyzję Sejmu .? Bo ja nie. Toż to by było tak jak by ulicę Armii Ludowej w Warszawie nazwano teraz po odrzuceniu tej nazwy proponowanej przez prawdziwych warszawiaków ulicą Adolfa Hitlera . Hmmmmm ... Chociaż w Warszawie , pod rządzmi " zawiedzionych" wszystko możliwe .
Z tym, że nie tak się spacjuje2020.08.3 0:33
panie Cedzidło.
Alojzy Cedzidlo2020.08.3 0:53
No dobra . Nie tak .Przepraszam. A tematu Pan/i nie zauważyl/a ? Szkoda . Aaaa ... Nie szukaj P/i na Frondzie Miodków czy Bralczykow . bo i P/i ma problem z ortografią .
a co z Różą Thuńczyk2020.08.2 23:19
i ten czubek z balkonu, drapacz jajec
dodał bym jeszcze2020.08.2 23:17
ojca Schechtera i brata Stefana
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.08.2 22:46
Błąd. Poprawnie jest tak: "Lewica chce uhonorować Rużę Luksemburg"
Grizzly2020.08.2 22:06
Hitlera też sobie uhonorujcie bolszewickie mendy!
tobie chyba pisorka odgryzł grizzly2020.08.2 23:22
:-P
Lex2020.08.3 5:14
Grizzly dla twojego zadowolenia niech uhonorują twojego świętego Józefa Stalina.
Glaudiusman2020.08.2 22:04
Nie można obcych i to niewolników ideologii zbrodniczych w jakikolwiek sposób gloryfikować w naszej Polsce. Komuniści w kosmos.
man.of.Stagira2020.08.2 21:59
Chce uszanować istotę gender czy osobę? Bo to są DWIE różne kategorie. Jako istota gender Róża Luksemburg NIE była osobą ponieważ osobę charakteryzuje p ł e ć tymczasem istoty gender płci NIE posiadają (gender to nie płeć). Jako osoba Róża Luksemburg była kobietą ze względu na posiadaną p ł e ć. ALE WTEDY nie spełnia warunków upoważniających JĄ do UHONOROWANIA -jako osoba z etykietą 'CIS-gender'.
kurwa, aleś ty ograniczony2020.08.2 23:20
I dodatku opiłeś się płynu do odkażania zamiast mineralki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.2 21:49
skoro można uhonorować obrońcę kościelnych pedofilów i zasyrać całą Polskę pomnikami wojtyły to nie widzę problemu by Róża Luksemburg też miała zaszczyt zostać uhonorowana!
na pohybel takim Bukowskim-Bukowinom2020.08.2 21:49
• https://en.wikipedia.org/wiki/Rosa_Luxemburg
man.of.Stagira2020.08.2 21:48
Chce uszanować istotę gender czy osobę? Bo to są DWIE różne kategorie. Jako istota gender Róża Luksemburg NIE była osobą ponieważ osobę charakteryzuje p ł e ć tymczasem istoty gender płci NIE posiadają (gender to nie płeć). Jako osoba Róża Luksemburg była kobietą ze względu na posiadaną p ł e ć. ALE WTEDY nie spełnia warunków upoważniających JĄ do UHONOROWANIA -jako osoba z etykietą 'CIS-gender'.
kurwa, aleś ty ograniczony2020.08.2 21:51
I dodatku opiłeś się płynu do odkażania zamiast mineralki.
Marszałkini sejmu w liście do pewnej europosłanki2020.08.2 21:45
naPiSała Ruża ;-)
"Róża" i wszystko wiadomo2020.08.2 21:36
szytówa z nochalem jak klamka od bużnicy.
infor2020.08.2 21:33
Lewica uhonoruje każde NIC NIE WARTE gów.o, bo takie jest lewactwo.
Ninel2020.08.2 21:25
Nazywajmy ją po imieniu: Rozalia Luxenburg, córka Eliasza Luxenburga i Liny Loewenstein.
AAAtomek2020.08.2 21:20
Dobra Bukowski, za chcą uhonorować Różę (przez "Ó") Luksemburg? Jak już zaczynacie pisać towarzyszu Bukowski, to zamieszczajcie takie informacje? Nigdzie tego nie wyczytałem w tej kupie zdań?????
Michał Jan2020.08.2 21:34
"Lewica właśnie złożyła projekt uchwały o ogłoszeniu 2021 roku Rokiem Róży Luksemburg". Ich się zapytaj - chyba za całokształt.
AAAtomek2020.08.2 21:35
Ale za co??? Za doktorat? Za feminizm????
Michał Jan2020.08.2 23:07
Za portalem samorządowym: "W projekcie uchwały Sejmu RP w sprawie ustanowienia roku 2021 rokiem Róży Luksemburg podkreślono, że przypadłby w 150 rocznicę jej urodzin i że Róża Luksemburg "całe życie oddała walce o demokrację, równouprawnienie kobiet i wyzwolenie ludzi z wyzysku" oraz "od lat szkolnych angażowała się w działalność społeczną skierowaną przeciwko uciskowi robotnic i robotników przez fabryktanów". "Studia filozoficzne, ekonomiczne i prawnicze łączyła z udziałem w organizacjach politycznych - była członkinią Polskiej Partii Socjalistycznej, aby następnie współtworzyć Socjaldemokracje Królestwa Polskiego (SDKP) i później Socjaldemokrację Królestwa Polskiego i Litwy (SDKPiL)" - przypomniano w projekcie uchwały." Czyli, jak na lewicę przystało - nic konkretnego.