Lewacy z Niemiec chcą homomałżeństw. Merkel nie pozwala - zdjęcie
18.05.15, 16:50fot. Flickr, Glynlowe

Lewacy z Niemiec chcą homomałżeństw. Merkel nie pozwala

7

Minister sprawiedliwości i ochrony praw konsumentów, Haiko Maas z lewicowej SPD, zapowiada, że sprawa „małżeństw” homoseksualnych dla niego i dla całej jego partii jest niezwykle istotna. Tyle, że w jego ocenie w czasie rządów CDU/CSU pod egidą Angeli Merkel, na żadne zmiany w tym zakresie po prostu nie ma szans. Choć chadecja zgodziła się na legalizację jednopłciowych związków partnerskich, to wciąż nie chce uderzyć w instytucję małżeństwa.

Maas, który odgrywa wiodącą rolę w największej lewicowej partii Niemiec, musi bezradnie rozkładać ręce przed swoimi wyborcami i koalicjantami z Zielonych i „Lewicy”. Polityk tłumaczy, że legalizacja homoseksualnych „małżeństw” wymagałaby zmian w Ustawie Zasadniczej, czyli niemieckim odpowiedniku konstytucji. A na to, dopóki to CSU/CDU kontroluję rząd, nie ma szans.

SPD jeszcze w 2013 roku wraz z „Zielonymi” zaproponowało w Bundestagu projekt ustawy przewidujący lewackie zmiany w kwestii małżeństwa. Sugerowano wówczas, że do takich zmian wystarczy przepracować kodeks cywilny. W opinii rządzącej chadecji tak jednak nie jest. „Zieloni” oskarżaj rząd o „homofobię”, ale oprócz krzyku na razie wiele nie wskórają. Choć pod rządami Angeli Merkel Niemcy na wielu obszarach skręciły w lewo, to w sprawie małżeństwa zachowano na szczęście jeszcze dość zdrowego rozsądku. 

pac

Komentarze (7):

anonim2015.05.18 17:17
Ależ mnie drażnią te wasze niby to ironiczne cudzysłowy. Och och bo to co się ma w majtach jest takie ważne. XD
anonim2015.05.18 17:31
@raszni Wytłumacz to ludziom, którzy nie mają problemów z nazywaniem bezdzietnych kawalerów ojcami, ale ktoś, kto zachowuje się i wygląda jak mężczyzna oraz identyfikuje się jako mężczyzna jest dla nich "kobietą w przebraniu". A wszyscy homo to geje.
anonim2015.05.18 21:03
Homoseksualizm(cóż za poprawne słowo, ale niech będzie) jest ZBOCZENIEM !!! i żadne postawy politycznie (akurat)poprawne tego nie zmienią. SODOMIA TO SODOMIA ! A wy wszyscy, którzy babracie się w błocie swojego grzechu, pamiętajcie, BÓG czeka do końca, nawet w chwili śmierci możecie do Niego wrócić.
anonim2015.05.18 23:04
No cóż, raszni, jeśli zbuduję pojazd bez kół, to będzie to "samochód", a nie samochód. Analogicznie, jeśli ktoś buduje związek który jest z samej swej natury wybrakowany, to można to nazwać co najwyżej "małżeństwem". I nie ma się co denerwować cudzysłowami, które po prostu przypominają iż każde słowo ma jakieś realne znaczenie. A gdyby "to co się ma w majtach" nie było ważne, to ten problem by nie istniał - bo przecież homoseksualiści, pragnąć zawrzeć małżeństwo, po prostu zawieraliby je z płcią przeciwną, jak inni ludzie :).
anonim2015.05.19 8:19
Angela Merkel reprezentuje partię i program inny od partii lewicowej. Dlatego ma prawo nie godzić się z lewakami.
anonim2015.05.19 9:46
Zboki rozumieją, iż małżeństwo to poważna sprawa, toteż mając świadomość, że związek dwóch dewiantów nie jest nawet w najmniejszym stopniu małżeństwem usiłują podpiąć się pod tą arcyważną instytucję. Tych "gejów" powinno się wysyłać na jakieś bezludne wyspy bez możliwości powrotu do cywilizacji.
anonim2015.05.19 13:09
Ja tam w przypadku Niemiec jestem za homomałżeństwami. Homomałżeństwa to potężna degeneracja, a mi wcale nie zależy na moralnym wzmocnieniu tego narodu. Niech oni dalej brną w swoje dewiacje. Już niedługo muslimy nauczą ich, co jest dobre, a co złe.