Lekarz zabrał głos ws. zdrowia Pawła Adamowicza. ,,Stan nadal bardzo ciężki'' - zdjęcie
14.01.19, 12:55screenshot Youtube - niezalezna.pl

Lekarz zabrał głos ws. zdrowia Pawła Adamowicza. ,,Stan nadal bardzo ciężki''

3

Po godzinie 12:00 miała miejsce konferencja prasowa, na której udzielono kolejnych informacji na temat stanu zdrowia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który wczoraj w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został na scenie kilkakrotnie pchnięty nożem. „Stan nadal bardzo ciężki, rokowania niepewne” - poinformował lek. med. Jerzy Karpiński, Dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Karpiński poinformował, że lekarze potrzebują więcej czasu, aby móc powiedzieć coś więcej. Dodał, że prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie i wciąż trwa walka o jego życie.

Wcześniej, w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się po operacji Pawła Adamowicza, lekarz apelował:

Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego”.

Informował, że obrażenia są bardzo poważne, a stan prezydenta niezwykle ciężki. To między innymi poważna rana serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze (3):

Laura2019.01.14 14:20
Adamowicz!!!obys zdechł
Harnaś2019.01.14 22:09
Myślę , pani ,,Lauro " ,że takie ,,życzenie " doprowadziło do tej tragedii . Tak jak ,,dożynabie watahy " , ,,walnięcia dechą" itp Wczoraj ,,Cyba " , dziś Stefan W. .......
Tomek2019.01.14 13:03
Tak mi się skojarzyło, że właściwie to powinniśmy się modlić za innych, którzy nad grobem stoją (ze względu na wiek "poborowy", a którzy takiej modlitwy bardzo potrzebują - na przykład za pana Urbana. Chodzi mi o modlitwę o nawrócenie takich ludzi przed śmiercią i o miłosierdzie dla nich. Może ktoś nawet taką akcję by utworzył społeczną?