Leif Hetland - Ten facet ma prawdziwe cojones! Nawraca muzułmanów! - zdjęcie
07.01.16, 16:00Leif Hetland

Leif Hetland - Ten facet ma prawdziwe cojones! Nawraca muzułmanów!

22

Jeżeli istnieje ktoś naprawdę odważny to jest nim Leif Hetland. Ten facet jeździ do najbardziej radykalnych krajów islamskich, aby głosić Jezusa Chrystusa, mimo grożącej mu w każdej chwili śmierci męczeńskiej za bluźnierstwo. 

Leif Hetland pochodzi z Norwegii. Był zwykłym pastorem, babtystą, w swoim rodzinnym mieście, gdy w 1995 r. usłyszał w sercu głos Jezusa, aby porzucił swój dotychczasowy, wygodny sposób życia i wyruszył na misję. Zostawił swoją parafię i pojechał do Pakistanu. Nie wierzył, że mu się to uda, ale owoce przekroczyły nawet najśmielsze oczekiwania.

Jego sposób głoszenia jest prosty. Wywiesza plakaty i ogłasza, że przybędzie Jezus Chrystus. I tak się dzieje. Muzułmanie, dla których Chrystus jest tylko jednym z proroków, przynoszą ze sobą chorych i cierpiących, a On ich uzdrawia. Potem przyjmują chrzest. Na takie modlitewne spotkania przychodzi nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Czasem zdarzają się sytuacje niebezpieczne. Przychodzą ludzie z bronią, czasem trzeba wynajmować ochronę. A jednak się udaje. Ludzie rozbrojeni Bożym Miłosierdziem nawracają się i proszą o chrzest w imię Jezusa, która wyciąga do nich dłoń i uzdrawia. Rekolekcje zwykle odbywają się na stadionach, gdyż chętnych jest tak wielu, że nie mogą się pomieścić nigdzie indziej.

Leif Hetland odwiedził już blisko 80 krajów świata. W Pakistanie jest oskarżony o bluźnierstwo, w każdej chwili grozi mu śmierć. Raz próbowano już go otruć, ale bezskutecznie. Dzielny pastor jednak nie poddaje się i jeździ tam nieustannie ze swoim orędziem. Ochrzcił już tysiące muzułmanów, ale wierzy, że nawrócą się ich miliony.

Tomasz Teluk 

Komentarze (22):

anonim2016.01.7 16:20
Facet jest O.K., ale niech omija Arabię Saudów :-D
anonim2016.01.7 17:18
Takich nam potrzeba na KOD i resztę
anonim2016.01.7 17:22
@bielzz Nic nie rozumiesz baptysta też jest katolikiem i też będzie w niebie ale nie wiem czy ty tam będziesz bo nie ma w tobie miłości, nie ma w tobie ewangelizacji, jak ktoś urodził się w protestanckim kraju i szczerze chce służyć Bogu to ty go potępiasz ? lepiej się módl za niego aby poznał pełnie prawdy.
anonim2016.01.7 17:31
@Jacek Dobry Przestań bluźnić ! Jak można stawiać na jednym poziomie heretyków z katolikami ? Czy ty jesteś katolikiem ? „Stosunek katolików do protestantyzmu jest papierkiem lakmusowym ich wierności Chrystusowi i Tradycji Kościoła. Trudno znaleźć dwie bardziej przeciwstawne koncepcje religijne, które pozornie wyrastają ze wspólnego pnia. Ci spośród katolików, którzy wierzą w bajkę o wspólnym pniu chrześcijańskiego drzewa, z którego wyrastają gałęzie kolejnych konfesji – katolickiej, luterańskiej, zwinglańskiej, kalwińskiej, anglikańskiej itd. – zapominają, że różne odłamy protestantyzmu powstały w wyniku rebelii wymierzonej w jedność Kościoła założonego przez Jezusa Chrystusa. Są to więc gałęzie uschłe…” (bp J.S. Pelczar)
anonim2016.01.7 18:10
@Enrque & Bielzz "Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie». " http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=315&werset=1#W1 Wtedy Jan rzekł do Niego: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami". 39 Lecz Jezus odrzekł: "Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. 40 Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. http://www.nonpossumus.pl/ps/Mk/9.php Zamiast zazdroscic, lepiej odkopcie swojego Ducha Sw.
anonim2016.01.7 18:44
@Weronika Radzę ci nawrócić się na wiarę katolicką, a nie hołdować bredniom heretyckim. Wybiórczo traktujesz Pismo Święte. Nie wiesz, że pełnia Prawdy znajduje się tylko w Kościele, a nie w odstępczych, heretyckich i schizmatyckich sektach. Cóż z tego, że powołują się oni na Chrystusa, cóż z tego, że uzdrawiają, prorokują i wypędzają złe duchy, skoro odrzucili swoją Matkę Kościół i nie wypełniają woli Bożej ? "Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie" (Mateusza 7:21-23).
anonim2016.01.7 19:00
@biellz, @enrque111 - ilekroć świerzbi mnie język (czy ręka), aby coś powiedzieć ( napisać) nieprzychylnego o innym chrześcijaninie (niekatoliku), od razu przypomina mi się ta (cytowana juz przez @Weronikę) Ewangelia: "Wtedy Jan rzekł do Niego: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami". Lecz Jezus odrzekł: "Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami (...)". Ewangelia wg św. Marka I jeśli uda mi się stwierdzić, że ten chrześcijanin (niekatolik) "wydaje dobre owoce" i nie jest przeciwko nam, to mocno gryzę się w język. :) Pozdrawiam.
anonim2016.01.7 19:20
@Lubiniak Szkoda, że nikt nie tłumaczy tego fragmentu wg nauczania katolickiego, które obowiązywało zawsze, aż do SWII. Wyjaśnienie znajduje się także we fragmencie, który ja przytoczyłem. Zwróć uwagę na te zdanie: "bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie". Czy zatem ten, kto źle mówi o Kościele, który jest Mistycznym Ciałem Chrystusa a jednocześnie "czyni cuda", czyli heretyk, protestant - wypełnia "wolę Ojca" ? Czyż to nie on będzie mówił "w owym dniu Panie, Panie, czyż w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?" Cóż zatem odpowie takiemu Chrystus ?
anonim2016.01.7 19:21
"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios(...)" Bardzo dobry cytat, Bo te słowa tyczą się wszystkich, a może przede wszystkim NAS katolików. :) Abyśmy nie zapomnieli, że samo mówienie Panie, Panie, a jednoczesne nagadywanie na ludzi, może spowodować, że nie znajdziemy miejsca w Niebie. Pozdrawiam. P.S. Sam często ulegam pokusie mówienia nieprzychylnie na innych chrześcijan (nie katolików). Ilekroć jednak, to robię (czy mam zamiar zrobić), przypominam sobie słowa Jezusa "Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami " i jeszcze te: "(...)Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? (...)"
anonim2016.01.7 19:22
@Bielzz zamiast lapac mnie za slowka (jesli nie rozumiesz, ze bylo to nawiazanie do przypowiesci o talentach), zastanow sie nad tym, co Ci dalo bierzmowanie i jak owocują dary, ktore w tym sakramencie otrzymalas. @Enrque Wybacz, Enrque, ale jesli mialabym spedzic wiecznosc z takim Bogiem, jakim Go malujesz, tzn. wypedzajacym do piekla czlowieka, ktory naraza dla Niego swoje zycie za to, ze jakichs kwestiach sie pomylił, to byloby to dla mnie pieklo. Dlatego pozostane przy swojej posoborowej nadziei na to, ze Leif Hetland bedzie jednak wielkim swietym w niebie.
anonim2016.01.7 19:24
@Lubiniak Zastanów się jeszcze nad tym zdaniem Pana Jezusa: "Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami". Czy heretycy nie są przeciwko nam, przeciwko Kościołowi ? Jak oni sami siebie określają ? .... czyż nie "protestanci" ? Zatem przeciwko komu protestują, przeciwko komu się buntują ? Przemyśl to.
anonim2016.01.7 19:33
Weronika Jeszcze raz cię namawiam do powrotu do Kościoła. Bóg nie jest twoją imaginacją, którą tworzysz na podstawie własnych oczekiwań. On jest taki, jakim się objawił i jakim opisuje Go Pismo Święte, a naucza Matka Kościół od 2000 lat. "Poganie, Żydzi, heretycy i schizmatycy są poza Kościołem Katolickim i jako tacy nie mogą wziąć udziału w życiu wiecznym, chyba że przed śmiercią dołączą do jedynego prawdziwego Kościoła Jezusa Chrystusa: Kościoła Katolickiego." (Definicja Soboru Florenckiego) Także przelanie krwi dla Chrystusa nie gwarantuje człowiekowi Zbawienia, o czym również naucza nas Magisterium Kościoła słowami Soboru: "Nikt też, choćby nie wiedzieć jakie dawał jałmużny, a nawet przelał krew dla Imienia Chrystusowego, nie może być zbawiony, jeżeli nie wytrwa w łonie i jedności Kościoła katolickiego.” (Sobór Florencki)
anonim2016.01.7 19:52
@Enrque Nie wiem, jak to Pan Bog zalatwi technicznie, zeby sie ojcom soboru florenckiego nie narazic, ale jak w niebie niekatolickich meczennikow za wiare w Niego nie bedzie, to ja dziekuje za takie niebo. Ale ja wierze, ze niebo jesli jest "za" cokolwiek, to nie za poglady, tylko za milosc; a zgodnie ze slowami Chrystusa nikt nie ma wiekszej milosci niz ten, kto oddaje zycie za Przyjaciela. Do katolicyzmu a la Enrque wolami mnie nie zaciagniesz.
anonim2016.01.7 19:57
@enrque111 - Marcin Luter był heretykiem, bo uderzył w Kościół i rozbił go, zamiast w nim zostać i naprawiać od środka. Ale czy ludzie, którzy są od zawsze w środowisku chrześcijańskim (niekatolickim), mają być być przez Boga skreśleni? Ktoś urodził się protestantem, w takim środowisku dojrzewała jego wiara, dziś z gorliwością stara się przestrzegać Dekalogu i żyć zgodnie z Ewangelią, czy ma być potępiony? Ja wolę nie myśleć w ten sposób, uważam, że jestem za malutki, żeby dawać wyroki, tym bardziej, że są one TEORETYCZNE, bo te prawdziwe wydaje TYLKO BÓG. Pozdrawiam.
anonim2016.01.7 20:15
Lubiniak Nauczanie Kościoła sprowadza się do tego, że człowiek, który nie z własnej winy, nie miał okazji poznać Chrystusa lecz starał się, jak mógł czynić rzeczy dobrze, może dzięki miłości Bożej dostąpić zbawienia. Nie jest to możliwe, jednakże w sytuacji, gdy ów człowiek poznał już Chrystusa i Jego nauczanie, a pomimo to odrzucił Go świadomie, z własnej woli – w takim przypadku nie może dostąpić łaski zbawienia. Zatem dotyczy to również heretyków "nie ze swojej winy", którzy nie mieli możliwości poznać Prawdy Chrystusowej, która w pełni objawia się w Kościele katolickim - ci również, dzięki miłości Bożej mogą dostąpić zbawienia. Jednak, gdy znają Prawdę nauczaną przez Kościół, a pomimo to nie chcą do niego powrócić - dla takich nie ma zbawienia. To jest jeden z dogmatów katolickich: "Extra Eccesiam nulla salus" („poza Kościołem nie ma zbawienia”).
anonim2016.01.7 20:21
Weronika Nie bardzo mnie zajmują twoje wyobrażenia, tym bardziej, że są sprzeczne z odwiecznym Magisterium Kościoła. To co ty byś chciała, czy nie chciała to jest twój problem. Ja ci nie głoszę jakiejś swojej wiary, lecz nauczanie Kościoła, podaję dogmaty, deklaracje soborowe, wypowiedzi papieży, cytaty z Pisma Świętego. Skoro nie chcesz ich zrozumieć, lecz masz własne "chcenia"i "nadzieje" (płonne), to już nic nie mogę na to poradzić - mogę jedynie za ciebie się modlić, abyś się nawróciła i uniknęła śmierci wiecznej.
anonim2016.01.7 21:48
Drogi Autorze! Czytamy: "Był zwykłym pastorem, babtystą,/.../", co śmierdzi feminizmem. :))) Czy chodzi o baptystów? Pozdrawiam (Ja też robię błędy ;)
anonim2016.01.7 22:32
@Bielzz daj spokój. nasz papież głosi im ekologię i zrównoważony rozwój ... oraz dialog miedzyreligijny. A na koniec 2015 roku zakazał ewangelizacji Żydów. Czy naprawdę chcesz się spierac kto głosi Jezusa ? ten baptysta czy papież wraz z Kościołem? Zamknięto nam usta wiec Jezus posługuje się baptysyami - zgodnie ze słowami Zbawiciela : kamienie się odezwały bo dzieciom zakazano.
anonim2016.01.8 8:39
@Jacek Dobry Babtysta nie jest katolikiem - może być chrześcijaninem ale nie może być naraz baptystą i katolikiem bo to się wyklucza tak jak warzywem może być por i seler ale por nie będzie selerem i vice versa.
anonim2016.01.8 15:43
Bielzz dziwisz sie czemu Bog powolala baptyste... a moze Jezus puka do serc wielu katolikow (takze do mojego) by opuscili cieple siedzenie przed laptopem i pojechali glosic Ewangelie... Katolicy nie pójdą glosic Ewangeli to zrobia to baptysci i wolni chrzescijanie... nie zrobia tego ksieza, to zrobia to nawrocne prostytutki.. i pierwsi jak wejda do Krolestwa Bozego. Oby nikt z nas nie wazne czy jest Siostra Zakonna, czy Ksiedzem, czy osoba swiecka nie byl gluchy na wezwanie Boga aby niesc Ewangelie i czynic dobro. A postawa i odwaga tego czlowieka zdumiewa. Chwala Panu za tego czlowieka i prosze Cie Jezu obdarzaj Go opieka i wszelkimi potrzebnymi łaskami. Amen.
anonim2016.01.8 15:47
Bielzz ma racje - baptysta nie jest katolikiem. Nie zmienia to faktu, ze byc moze do serca kazdego z nas Jezus puka bysmy zrobili cos takiego jak ten pastor. Jak mowi Pismo Sw - bysmy wyplyneli na glebie. Owszem jest wielu odwaznych misjonarzy i katolickich i innych odlamow chrzescijanstwa... ale ciagle jest ich za malo. Wlasciwie to zle powiedzialam.. nie ich jest za malo... NAS jest za malo. Z Bogiem...
anonim2016.01.8 15:50
Jesli ksieza na zachodzie zamiast pojechac i glosic Ewangelie wsrod muzulmanow albo i wsrod Niemcow gdzie z wiara licho... beda siedziec i obradowac czy zrobic sluby gejow itp... to zapewniam nie tylko baptysci beda wolac i glosic Ewangelie... ale KAMIENIE BEDA WOLAC!