- Ja bym się nie zdziwił, gdyby to stanowisko wobec Nord Stream 2 zostało rozmiękczone. W Unii Europejskiej panuje nastawienie ekstatyczne wobec nowego prezydenta USA. Te gorące uczucia mogą mieć także takie skutki, że to niby twarde stanowisko wobec Rosji, a także przedsięwzięcia rosyjsko-niemieckiego jakim jest Nord Stream 2 także ulegnie złagodzeniu – powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie "#Jedziemy" w TVP Info prof. Ryszard Legutko.

W programie europoseł PiS odniósł się m.in. do skandalicznej wypowiedzi poseł Lewicy Joanny Senyszyn w sprawie zabijania już narodzonych dzieci, a także do relacji Unii Europejskiej z Rosją.

Odnosząc się do relacji UE – USA i sprawy gazociągu Nord Stream 2 prof. Legutko stwierdził, że nastawienie nowej amerykańskiej administracji pod wodzą nowego prezydenta Joe Bidena uległo zmianie i „to się musi przełożyć na wiele konkretów”

- Ja nie mam zaufania do tej nowej administracji amerykańskiej i obawiam się wielu niedobrych rzeczy. Nie zdziwiłbym się, gdyby stanowisko wobec Nord Stream 2 zostało rozmiękczone – powiedział.

 

mp/tvp info