Legutko: W PE panuje tyrania - zdjęcie
19.10.21, 11:59Fot. Screenshot You Tube - TVP

Legutko: W PE panuje tyrania

19

„Nie boimy się europejskiego prawa, boimy się europejskiego bezprawia, większości nadużywania władzy, własnych interpretacji traktatów” – powiedział podczas debaty w Parlamencie Europejskim polski europoseł prof. Ryszard Legutko.

„Parlament Europejski jest instytucją po pierwsze - która jest rządzona przez tą samą koalicję polityczną od zarania dziejów, co jest dość niezwykłe w państwach członkowskich, konsekwencje łatwo przewidzieć; po drugie - ta koalicja jest zdecydowanie lewicowa, EPL i Donald Tusk idą w tym kierunku. Stają się oni coraz bardziej radykalni i starają się narzucić te lewicowe poglądy całemu światu - ostatnio nawet amerykańskiemu stanowi - Teksas. Po trzecie - nie ma tu zrozumienia dla sprzeciwu. Grupy sprzeciwiające ogranicza się nie współpracując z nimi w ramach tzw. kordonu sanitarnego. Po czwarte - udało się tutaj zrobić tyranie większości, która kontroluje wszystko, od administracji aż po dystrybucje kluczowych stanowisk politycznych” – opisywał polskiemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu codzienną rzeczywistość PE, europoseł Legutko.

Prof. Legutko zauważył również, że Parlament Europejski „stara się zdestabilizować konserwatywne rządy w Europie”. Dodał też, że „w tych działaniach niestety wspierają go inne instytucje, w tym Komisja Europejska”.

 

ren/niezalezna.pl

Komentarze (19):

Filip2021.10.19 16:18
Oglądając całe posiedzenie PE, można było odnieść wrażenie, że w jego trakcie zarówno Morawiecki, polska delegacja, jak i TVP Info stracili wiarę, że cokolwiek uda się wywalczyć, zmienić czyjekolwiek zdanie, przekonać do słuszności racji Trybunału. Telewizja Publiczna przerwała nawet wystąpienia europarlamentarzystów, aby zapętlić przemowę premiera. Polska delegacja odwołała natomiast zaplanowaną wcześniej konferencję prasową. Czy efekt mógł być inny? Szczerze wątpię. Strasburg to nie Wiejska i tutaj większość nie znajduje się rękach Zjednoczonej Prawicy, choć nawet w polskim Sejmie rzadko obrywa ona tak ostro i tak bezpardonowo, jak z ust europarlamentarzystów, którzy wzywali do obcięcia środków z Funduszu Odbudowy oraz zastosowania art. 7.
Kitek2021.10.19 16:11
Filip, ty rzeczywiście wylazłeś gdzieś z konopi! Gdybyś milczał, mielibyśmy cię za mędrca. Ale odezwałeś się i wiemy, żeś....
Filip2021.10.19 16:20
Zanim napiszesz znowu coś bardzo głupiego, skończ podstawówkę w trybie zaocznym. Tylko wątpię czy poradzisz sobie bez korepetycji.
Filip2021.10.19 15:52
Rządy polski i Węgier jako jedyne w UE łamią praworządność. Jarosław Kaczyński dla utrwalenia przedłużenia swojej władzy poświęca interes narodowy naszego kraju. Gdyż w wyniku łamania trójpodziału władzy i niezawisłości sądów Polska może stracić 770 mld euro dotacji w Funduszu Odbudowy. Propaganda pisowska do mistrzostwa opanowała umiejętność okłamywania i manipulowania społeczeństwem. Pragnę zwrócić uwagę zwolennikom PiS-u i Solidarnej Polski, że to nie opozycja tylko rządzący łamią praworządność i ryzykują utratą przez nasz kraj olbrzymich pieniędzy. PiS to nie Polska, tak samo jak PZPR to nie Polska.
Anonim2021.10.19 23:43
Mylisz dotację z pożyczką. Nie każdy chce brać wspólny kredyt razem z UE. Taki kredyt bardziej wiąże, niż małżeństwo.
Kolekcjoner ołtarzy mobilnych2021.10.19 13:31
Prof. Legutko mówi o tyranii większości w instytucjach unijnych. A ja pamiętam, że wybór Ursuli von der Leyen PiS przedstawiał jako swój sukces.
Anonim2021.10.19 23:45
Nominację Tuska do Brukseli też niektórzy przedstawiali jako polski sukces, a co wyszło ?
matis892021.10.19 12:58
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Karol Ryfer2021.10.19 12:53
Trzeba było nie podnosić i nie przykładać ręki do wprowadzenia segregacji sanitarnej
Kolekcjoner ołtarzy mobilnych2021.10.19 12:32
"Nie debatujemy o Polsce, bo Polska to dumny, wspaniały kraj, który wywalczył wolność Europie. Dziś mówimy o rządzie polskim, który łamie prawo" - powiedział Manfred Weber (niemiecki polityk i przedsiębiorca, poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII, VIII i IX kadencji, przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE VIII kadencji)
Anonim2021.10.19 23:47
A Morawiecki mówił o Unii, która działa poza prawem. Działa poza prawem, a chce uczyć praworządności.
Anonim2021.10.19 12:27
To niech obleśny wujek wypier.dala z PE i nie daje się tyranizować.😁😁😁
hue2021.10.19 12:14
Już nie pamięta, jak w pandemii zamykali sklepy, firmy, bez żadnej podstawy prawnej? To nie była tyrania?
POPOgonic pejsatych z EjU2021.10.19 12:12
a najsampierw z knesetu polin na gnojnej we warszawce przez czajke do wysly ...z trzaskiem ... szalom jaro ..... https://www.youtube.com/watch?v=IF4oZ5Q41Kc&t=3s
robaczek2021.10.19 12:11
OJ ZAŁOŚNE MAŁE PISIUŚKI ;] ......................................... wróg wróg wróg................. wszędzie wróg...................... tylko PIS cie uratuje ;] ;] ;] ;] ..................... tylko pis ma racje ;] .............................. ależ wy durni jesteście pisiuski
Anonim2021.10.19 23:48
robaczek znów ma wydzieliny z mózgu.
SZOK! PILNE!! TYLKO U NAS!!!2021.10.19 12:11
EU miażdży, zaoruje i bronuje wypowiedź Krzywoustego!! Mega masakra!!! Czytelniku!!! Nie czytaj zdań wyciągniętych z kontekstu - tym sposobem porażkę w sukces można przekuć i odwrotnie. Wysłuchaj lub oglądnij całą debatę.
ak2021.10.19 12:07
Skoro tak, to co ten Legutko tam robi ? Daje się tyranizować.
kefas2021.10.19 12:07
towarzysze pisowieci ! Prawa i zasad wspólnotowych trzeba przestrzegać, a nie lamentować, że was wszyscy biją. Amen.