Lech Obara ws. ustawy 447: Nikt nie może pozwać Polski - zdjęcie
14.05.19, 16:31fot. screen Telewizja Republika

Lech Obara ws. ustawy 447: Nikt nie może pozwać Polski

11

Jeżeli Żydzi na terenie okupowanej Polski zostali pozbawieni własności, to należy przyjąć, że rekompensaty zostały już wypłacone przez Niemców - mówi radca prawny Lech Obara analzują ustawę 447.

Ekspert wskazał, że ustawa 447 ma w sobie zapisy, które mogłyby zostać wykorzystane przez organizacje żydowskie, jednak nie powinniśmy się obawiać ich konsekwencji.

Nie ma legalnych spadkobierców, a rekompensaty mają otrzymać organizacje, które zajmują się upamiętnieniem Holokaustu. To nie znajduje żadnego oparcia prawnego - stwierdził.

Polskę chroni immunitet państwowy. Nikt nie może pozwać państwa polskiego i wyegzekwować roszczeń do mienia bezspadkowego na drodze prawnej - przekonuje mecenas.

Jego zdaniem musimy jednak spodziewać się różnego rodzaju działań lobbystycznych.

Mają mocne środki różnego rodzaju nacisków i liczą na to, że swoje stanowisko osłabimy, że wdamy się w negocjacje - tłumaczy radca prawny.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (11):

Piotr2019.05.15 10:14
Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarską i zbrodniczą. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !
caro2019.05.14 23:04
Niech sobie brzecza, a my robmy swoje. Zlo nie ma szans zwyciezenia dobra, a ciemnosc swiatla.
Jonatan2019.05.14 21:09
Co to za dureń? Przecież nikt nie ma zamiaru pozywać Polski w aktualnym stanie prawnym. Żydowscy bandyci przemysłu holokaustu wykorzystują administrację amerykańską do wywierania nacisku na polski rząd aby stworzył NOWE “kompleksowe ustawodawstwo”. Nikt nie będzie musiał nikogo pozywać. Wystarczy że żydowscy bandyci zmienią prawo w Polsce.
królowa2019.05.14 19:03
Polska jest na niby , na lotnisku polskim rządzi Izraelskie wojsko uzbrojone z długą bronią. W państwie polskim mają pilnować Polacy. Wszystko jest ukrywane przed narodem wszystkie media milczą i ukrywają przed nami co się da.Na jakich warunkach żołnierze izraelscy pilnują i istnieją w Polsce?. PiS kłamie na każdym kroku , faktami manipuluje . Posłowie też są tchórzami . pan Kurski nie potrafi i nie chce powiedzieć prawdy albo dopuścić do powiedzenia , że na manifestacji przeciw ustawie 447- było 25 tyś ludzi .Jesteśmy nadal w komuniżmie i to głębokim.Nie mamy już Polski , rządzą nami z..... . Nasze złoto w ilości 123 ton leży w Londynie o ile już nie jest sprzedane naszym wrogom. A gdzie jest nasze wydobywane złoto i gdzie jest sprzedawane.Co z naszymi bogactwami naturalnymi . Czy one są nasze?.Kolejny raz z obywatela RP robi się idiotów.Cała nadzieja w Polonii amerykańskiej.
PiS=UWbis2019.05.14 18:54
Problem w tym, że Żydzi maja prawo, logikę, moralność i "immunitet" państwowy w d.., bo kręcą establishmentem USA jak ogon psem, a PiS stawiając wszystko na USA i kraj zadłużając postawił Polskę pod ścianą. W dodatku rząd "dobrej zmiany" robi pod siebie przy każdym pomruku niezadowolenia z zagranicy i dlatego Żydzi widząc, że maja do czynienia z idiotami i tchórzami zdecydowali się już oficjalnie wypowiedzieć nam propagandową i dyplomatyczną wojnę. Nigdy tego pisuarom nie wybaczymy!
dyzio752019.05.14 18:13
Najwyraźniej mecenas Obara nie rozumie istoty sprawy. W chwili obecnej nie ma w Polsce ani w USA ani nigdzie indziej podstaw prawnych do egzekwowania żądań zawartych w ustawie 447. Naciski na Polskę polegają na tym żeby parlament polski wpierw uchwalił stosowne prawo. Jato się stanie to wtedy się przejdzie do konkretów. Że też pan mecenas tego nie widzi.
Glaudiusman2019.05.14 17:30
Nie rozmawiać z tymi typami, przegonić i nic nie obiecywać. Nie potrzebne są żadne forty w naszym kraju. Bo wiadomo, że to są transakcje wiązane. Tamci są na pasku u tych typów i popierają ich bezwzględnie, więc w sprawach bezpieczeństwa możemy polegać tylko na sobie. Tak zresztą zawsze było. A typów przegonić.
man.of.Stagira2019.05.14 17:24
. . Każdy mądry wie jak skończyła Liga Polskich Rodzin i jak skończył mec. Roman Giertych. To samo grozi tym którzy pójdą za Konfederacją. Czyli zniszczą jedyny od 30 lat rząd który w jakimkolwiek stopniu przeciwstawia się złodziejom i mafii w urzędach rodem z PRL. . . W 2007 roku to właśnie LPR pogrążył rząd który nie musiał upadać. Panowie z Konfederacji to, niestety, powtórka z Romana Giertycha. Przy pierwszej okazji, dla rzekomo pryncypialnych powodów odwrócą się i będzie Giertych+. . . Ś L E P E ambicje Konfederatów rodzaju Sośniarz lub Braun - pierwszy chce związków partnerskich w formie umów cywilnych, drugi chce neutralności (!) Polski, Bartyzel proponuje LGBT+, zaś red. Michalkiewicz staje pryncypialnie po stronie Obywateli UB - WYKLUCZAJĄ ich z gry. . Sama ANTY-europejskość to trochę mało jak na program. Dodatkowo nienawiść do PiS czyni ich niezdolnymi do jakiejkolwiek k o a l i c j i. GŁOS ODDANY – GŁOS STRACONY. Szach - Mat. . Konfederacja = Giertych + . Pamiętajcie.
gest2019.05.14 17:14
Nie jest dobrze, bracia mają ogromne wpływy. Trzeba drzeć japę jak oni, na cały świat że kłamią i mówić jak było. Nasza opozycja ma w tym wprawę mogła by zrobić chociaż raz pożytek dla Polski z tego swojego szczekania po świecie ale nie ma co się spodziewać, nie mają w tym interesu... wręcz przyłączają się do żydowskiej kłamliwej propagandy oczerniającej Polaków, tfu
PZPR2019.05.14 17:10
Polacy to wieczni niewolnicy i dobry materiał na jełopów, niezależnie od wykształcenia i opcji politycznej.
michu2019.05.14 16:45
Ponoć Irak za Husseina Saddama też miał immunitet państwowy ;). Złośliwcy mówią, że też myślał, iż nie da się od niego nic wyegzekwować na drodze prawnej ;).