Łapiński po spotkaniu Duda-Kaczyński: Kompromis jest blisko - zdjęcie
20.10.17, 17:00Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Łapiński po spotkaniu Duda-Kaczyński: Kompromis jest blisko

Tuż po godzinie 18:30 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z liderem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. Jak nieoficjalnie informował Samuel Pereira, redaktor naczelny tvp.info, głównym punktem spornym miał być krok 3. w procedurze wyboru sędziów do KRS.

"Pan prezydent przedstawił na piśmie panu prezesowi uwagi do poprawek zgłoszonych przez PiS. Co do niektórych z nich prezydent ma powazne zastrzeżenia, a co do innych ich nie ma"- powiedział rzecznik prasowy prezydenta, Krzysztof Łapiński krótko po spotkaniu. 

Według Łapińskiego, spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze i można powiedzieć, że przybliża do kompromisu. Rzecznik prasowy prezydenta poinformował od razu, że dojdzie do... kolejnego spotkania.

"Dyskusja o tych poprawkach pewnie będzie kontynuowana na następnym spotkaniu"-stwierdził Łapiński. 

Publicysta "DoRzeczy", Piotr Semka, opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać, że kiedy Jarosław Kaczyński przybył do Belwederu ok. godziny 16:36, prezydent wyszedł, aby go przywitać. Inaczej, niż poprzednim razem. W ocenie członka Kolegium IPN i opozycjonisty czasów PRL, Krzysztofa Wyszkowskiego, ten takt można traktować jako "dobrą wróżbę".

yenn/PAP, Fronda.pl