Łapiński: Nie ma wojen, bo rząd i prezydent są z tej samej opcji politycznej. To dobre rozwiązanie - zdjęcie
17.02.20, 10:34Krzysztof Łapiński/YT/Radio ZET

Łapiński: Nie ma wojen, bo rząd i prezydent są z tej samej opcji politycznej. To dobre rozwiązanie

8

Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, był gościem radia ZET. Komentując sobotnią konwencję prezydenta inaugurującą jego kampanię wyborczą, powiedział:

- Nie ma wojen, nie ma awantur, można wszystko zrobić. Czy ten komunikat będzie głównym przesłaniem kampanii? Zobaczymy, czy na tym komunikacie da się zbudować takie poparcie, żeby mieć 50 plus jeden. Być może jest to gdzieś zbadane przez sztaby, że właśnie ten argument, że prezydent i rząd z tej samej opcji, którzy już tyle zrobili, tyle programów wprowadzili, to jest dobrze dla kraju, bo tak samo będzie w kolejnej kadencji, że będzie zgodna współpraca

Ocenił też konwencję jako „dużą i efektowną”.

Łapiński jest zdania, że kluczowe w kampanii prezydenckiej mogą być miesiące marzec i kwiecień, ale po Wielkanocy. W jego opinii jest spora grupa wyborców, która dopiero na tydzień przed wyborami decyduje, na kogo odda swój głos, więc walka będzie trwała do samego końca.

W tym kontekście stwierdził też:

- Na pewno prezydent musi zdobyć więcej wyborców, głosów, niż PiS zdobyło w ostatnich wyborach. Nawet jeśli ten wynik był rekordowy, ponad 43 proc., to do 51 proc. jeszcze trochę brakuje i pytanie, gdzie tego szukać: czy u wyborców Konfederacji, czy u wyborców PSL-u, czy może trochę lewicowych.

 

mp/radio zet

Komentarze (8):

Topek2020.02.20 21:37
Ostatnio dostałem jedno z tysięcy pięknych mieszkań 500+, kupiłem sobie Polski samochód elektryczny, PKSem dojeżdzamy do każdej zapadłej wsi a na wkacje wybiorę sie w podróż do okoła świata statkiem wybudowanym w Polskiej stoczni bo jesteśmy bogaci dlatego że mamy największe ulgi podatkowe w całej Europie
Urszula2020.02.17 15:50
Ziobro i Gowin nie byli na pierwszym spędzie Dudy? Nie lubią się? To odwet za to, że Kaczyński nie był na spędzie Ziobry? Trza im kije bejsbolowe kupić na dobry początek.
xyz2020.02.20 20:59
A co ciebie to obchodzi ,to nie twoja bajka.Martw się o siebie i o tych krzykaczy ,którzy jeżdżą za prezydentem i drą mordy za kasę.Niedobrze się robi.
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!!2020.02.17 15:23
Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
anonim2020.02.17 11:13
Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis (tzw. III RP) https://eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/
anonim2020.02.17 10:57
A może sprawy nie wyglądają tak, jak to malują media głównego ścieku. Wiadomym jest, że Eurokołchzem zarządzają Niemcy. To Niemcy atakują PiS. To Niemcy dążą do zmiany władzy w Polsce. PiS razem z amerykańskimi Żydami realizuje na obecnych polskich ziemiach projekt POLIN. Nie jest to w interesie Niemiec, aby zachodnie ziemie Polski przeszły w żydowskie ręce. Niemcy nigdy nie wyrzekły się praw do tych ziem, uważają je za niemieckie. Stąd ten zajadły atak na PiS pod pozorem naruszania zasad „praworządności”. W odwecie na atak Niemiec na PiS i próbę odsunięcia go od władzy, PiS podjęło szacowanie szkód wojennych i podnosi sprawę reparacji. Na tym polu PiS widzi płaszczyznę porozumienia z Niemcami. Jak na razie Niemcy nie wykonują nerwowych ruchów. W dalszym ciągu nękają PiS w Eurokołchozie. Czy PiS przełamie atak Niemiec na jego rządy w Polsce? Wydaje się, że nie. Sądy, praworządność, TSUE, awanturnicy, donosiciele, grillowanie Polski w PE, to tylko narzędzia, to tymi narzędziami Niemcy walczą o niemieckie kondominium w Polsce, walczą o ziemie zachodnie pod zarządem niemieckim a nie żydowskim. Sprawa nie wygląda dobrze. Naród jest w potrzasku. Z jednej strony PO i sodomici a z drugiej strony PiS nawalają się nawzajem między sobą bez opamiętania. Stronnictwo niemieckie i żydowsko-amerykańskie. Pomiędzy interesem Niemiec a interesem Izraela, USA toczy się gra o Polskę? Polska pod wpływami Niemiec, czy w obecnych granicach Polski projekt POLIN? Kondominium niemieckie, czy kondominium żydowsko-amerykańskie? Oddajemy złoża naturalna na ziemiach zachodnich pod zarząd żydowsko amerykański firm (koncesje na wydobycie), poprzez ostatnio głosowane zmiany do ustawy prawo geologiczne, i pomimo protestu strony społecznej, jak choćby bardzo duże złoże rudy miedzi i srebra Nowa Sól. Więcej na YT. Nie słuchacie niezależnych opinii specjalistów publikujących na YT, to wasza sprawa. Ale dociekajcie? PS. POLIN to Palestyna v.2 w Europie Środkowej.
XYZ2020.02.17 10:40
Ale górnicy pod koniec miesiąca ruszą na Warszawę w strojach roboczych.
Stani2020.02.17 11:04
Odebrać im te stroje, niech jadą w prywatnych, to nie sędziowie