Kuźmiuk: Prezes Kaczyński brutalnie zdiagnozował III RP - zdjęcie
04.08.19, 09:00

Kuźmiuk: Prezes Kaczyński brutalnie zdiagnozował III RP

41

1. Wczoraj w Dygowie w powiecie kołobrzeskim w województwie zachodniopomorskim, odbył się kolejny piknik rodzinny, w którym uczestniczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a także ministrowie, oraz posłowie i senatorowie pochodzący z tego województwa.

 

Dużą część swego wystąpienia poświęcił reformom początku lat 90-tych, które w sposób szczególny dotknęły tę część naszego kraju i doprowadziły do wykluczenia społecznego dziesiątki tysięcy mieszkańców tej ziemi.

Skłoniło go do tego spotkanie z jednym z mieszkańców, który w 2006 roku kiedy Jarosław Kaczyński był premierem dziękował mu „za nakarmienie głodnych dzieci, tu w tych okolicach” (rząd Jarosława Kaczyńskiego uruchomił wsparcie finansowe dla gmin dożywiających dzieci w szkołach).

2. Przypomniał, że wprawdzie w początku lat 90-tych konieczne było wprowadzenie takich kategorii jak „pieniądz, ceny i inne podstawowe kategorie ekonomiczne, bo w socjalizmie tego nie było i nie dało się prowadzić rozsądnej gospodarki”.
Ale z drugiej strony plan ten nie brał pod uwagę interesów milionów ludzi szczególnie z tych ziem, „to było ogromnie bolesne, to była sytuacja w której wielu mieszkańców tej ziemi znalazło się bez pracy bez nadziei, często bez szans także dla swoich dzieci, ze względu na słaby dostęp do edukacji”.

Prezes Kaczyński przypomniał także, że ta sytuacja dotyczyła nie tylko mieszkańców wsi, pracowników byłych PGR-ów ale także mniejszych miast, dużej części społeczeństwa tego województwa.

Zwrócił uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości traktuje wszystkich Polaków jednakowo, uważa że Polska jest jednością i stąd tak wiele programów społecznych zaadresowanych do wszystkich grup społecznych na terenie całego kraju.

3. Przy tej okazji poruszył także problem prywatyzacji majątku narodowego w tamtym czasie, przypomniał o wyprzedaży „za bezcen” i często tylko po to aby kupione przedsiębiorstwo zlikwidować i w ten sposób przejąć rynek.

W tym kontekście zwrócił także uwagę na prywatyzację ziemi będącej w rękach państwa, tak charakterystycznej dla województwa zachodniopomorskiego prywatyzacji na podstawione osoby tzw. słupy.

Zwrócił uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zahamował ten proceder uchwalając ustawę wg której ziemia rolna jest tylko dla obecnych rolników i tych, którzy chcą zostać rolnikami co więcej wprowadzono 5-letnie moratorium na sprzedaż ziemi państwowej.
Mimo tego, że po wprowadzeniu tej ustawy spotkała się ona z ogromną krytyką, to po blisko 3 latach jej funkcjonowania, rolnicy doceniają jej najważniejszy skutek czyli zakończenie spekulacji ziemią rolniczą.

4. Prezes Jarosław Kaczyński mówił także o koniecznych inwestycjach infrastrukturalnych związanych z województwem zachodniopomorskim, modernizacji dróg krajowych łączących to województwo z pozostałymi częściami naszego kraju (między innymi drodze ekspresowej S-11), a także inwestycjach w drogi lokalne i nowym programie dotyczącym tych dróg uruchomionym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w oparciu o nowo powołany Fundusz w wysokości 6 mld zł rocznie.

Wspomniał także o takich strategicznych inwestycjach w tym regionie jak Gazoport Świnoujście (właśnie rozpoczęła się inwestycja powiększająca możliwości przyjmowania gazu skroplonego o 2,5 mld m3 więcej niż do tej pory), a także połączenia Świnoujścia podmorskim tunelem ze stałym lądem (inwestycja, która była planowana już kilkadziesiąt lat temu, dopiero teraz doczekała się realizacji).

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zostało bardzo dobrze przyjęte przez blisko kilkuset uczestników pikniku rodzinnego, a jego przebieg dobitnie pokazuje, że konsekwentna realizacja programu wyborczego przez Prawo i Sprawiedliwość, zjednuje mu zwolenników nawet na terenach, które do tej pory były swoistym „zagłębiem wyborczym” SLD i Platformy.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (41):

gumowa kaczka2019.08.5 12:14
Ile kosztuje dobry SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY ?
Krzysiek2019.08.5 8:00
Lewackie komentarze wciąż na jedno kopyto. Brak twardych argumentów zalepiają przekleństwami na poziomie Owsiaka i argumentacją w stylu "A u was murzynów biją". Dlaczego się doczepili do Frondy jak rzep do psiego ogona?! Ich miejsce jest na (cenzurowanym) forum Gazety Wyborczej. Antypolski polskojęzyczny szmatławiec. A zlatują się tu jak ćmy do ognia.
Ja 2019.08.4 17:34
Pan Kaczyński to jest anioł łagodności z tymi zdradzieckimi mordami i!!!! Byłby ostrzejszy, miałby PiS 60%.
To ja2019.08.4 19:09
Na pana to sie nie zasłużył bo to bezpłciowiec a anioł to upadły
Spoko2019.08.4 13:24
Przeczytałem info-notkę Dr Z. Kuźmiuka, i zmusiłem się do przeczytania kilku komentarzy. Myślę sobie: Notka właściwie jako informacja o perfekcyjnej diagnozie Kaczyńskiego. Po prostu informacja do naszej wiadomości. I co ? I ręce opadają jak czyta się wypociny kilku-kilkunastu przygłupów. Panie Doktorze Kuźmiuk pisz pan proszę dalej pańskie notki. Niech się pan nie zraża tymi głupimi komentarzami. Bo wie pan, nawet jeśli jednemu z tych przygłupów tylko coś zostanie w tym tępym łbie, to już sukces dla PIS-u i dla Polski i dla ludzkości. Być może po następnej notce dołączy kolejny ?! A więc Panie Zbigniewie – róbmy swoje !
mordechaj2019.08.4 12:50
Przecież bracia Kaczyńscy, a szczególnie Lech Kaczyński to najwięksi beneficjenci III RP. Nie było i nie ma tak promowanego polityka w III RP jakim był Lech Kaczyński, który był: Zastępcą Lecha Wałęsy w "Solidarności", Ministrem Stanu w Kancelarii Lecha Wałęsy, posłem, senatorem, ministrem sprawiedliwości, prezydentem Warszawy i w końcu Prezydentem Polski. To wprost zawrotna kariera jak na 25 lat "bycia w ciągłej opozycji" :)))) wobec III RP.
Roman2019.08.4 11:05
A co takiego dobrego zrobił w swoim życiu Jarosław Kaczyński, aby uznać go za autorytet w jakiejkolwiek kwesti, nie mówiąc już o tak istotnej jak dobro społeczeństwa ?
Topek2019.08.4 12:09
Zagrał w filmie dla dzieci
Topek2019.08.4 10:39
Ta bezpłciowa kaczka nie przepracowała produktywnie ani jednej minuty, a rozdaje ciężko wygospodarowane pieniądze Polaków
pejs kiwoczek2019.08.4 10:55
TOPEK TEPAK WASZE PIENIADZE SA W IZRAELU TAM ICH SZUKAJ A I KACAPAQ ZNAJDZIESZ.
Pies na kaczki2019.08.4 10:21
Czy ten dziwak już zaległe faktury zapłacił że prokuratura jeszcze nie wszczeła postępowania przeciw niemu czy chce tego dewelopera wy...lać?
ImLGBT2019.08.4 10:15
LGBT wytępi czarną zarazę z polski rośniemy w siłę! Bójcie się
Katolik2019.08.4 10:13
https://www.maszwplyw.pl/stop-nienawisci-wobec-chrzescijan-w-polsce-,95,k.html
Daniel K2019.08.4 9:54
Dzień dobry. Na dobry początek niedzieli dowcip: Spotyka się na ulicy dwóch znajomych księży: -cześć, co u ciebie? - nic nowego, idę odebrać dziecko z przedszkola. -dzecko? Z przedszkola? Jakie dziecko?? -pierwsze które wyjdzie.... 😁😁😁😁😁😁 Miłej niedzieli!
Karol2019.08.4 11:56
Chlapnales jak krowa na rysztok !
Tak naucza Jezus?2019.08.4 9:35
No to będziemy ich bić. Peedały panicznie boją się bicia, jak już wiedzieli że dostaną od nas wpieerdol, że jest to już nieuchronne, to błagali nas na kolanach żeby nie bić i po twarzy bo pewnie chcą być piękne cioty, a ja od razu im kopa w ryj. Peedały, lewactwo bardzo boi się bicia, już tyle razy to sprawdziłem. Jest ich 20, a ja jestem sam i mówię do nich wypieerdalać stąd kurvvy, szmaty zboczone. Jeden się postawił i inni już się najeżyli, ale jak zayeebałem z dyni temu pierwszemu i nos jemu wpadł do gardła, zalał się natychmiast juchą i leżał jak zabity, to reszta się posrała ze strachu, dostali paraliżu. Ja powiem lepiej życzę tej tęczowej zarazie aby znalazł się odważny i likwidowali to tak, jak Niemcy likwidowali Żydów. Zboczeńcy pamiętajcie Auschwitz Birkenait ciągle istnieje, i wy tam będziecie gnić.
Tomek2019.08.4 9:38
Opcje są dwie albo tak rzeczywiście myślisz albo płacą Ci za takie teksty aby w Polsce doprowadzi∂ do eskalacji konfliktu.
Krzysiek2019.08.5 10:26
Raczej to drugie. Lewactwo cierpi na dotkliwy brak męczenników. Więc gotowi się sami dręczyć a potem skomleć na PIS. Pamiętasz Diduszkę-trupa spod Sejmu?
Sebastian Lorenc2019.08.4 10:04
Prowokujesz i czekasz na reakcję, prawda? To nie może być serio.
PekaesPodGeesemDajeWsiochomRozkosz2019.08.4 9:32
Breżniewa z Żoliborza dowieźli limuzyną na "piknik rodzinny" pod remizą, a ten zdziecinniały politykier bez cienia rodzinności wziął i wybełkotał trzygodzinne przemówienie politruka. I chlipały natenczas kobiety z koła różańcowo-wiejskiego, chłopom łzy leciały z wąsów do gumofilców, łkały dzieci obficie nakarmiane kiełbasą i wódką, a psy wyły tęsknie aż kotom jeżyła się parszywa sierść. Kiedy skończył, nadleciały rajskie ptaki i usiadły Breżniewowi z Żoliborza na ramionach, aby po polsku zakwilić Bogurodzicę.
pejs kiwoczek2019.08.4 9:32
JUST TY ZYDZIE PIERWSZY SPIEPSZAJ DO IZRAELA I ZABIERAJ Z SOBA WSZYSTKICH KOSZERNYCH JUDASZY PASOZYTOW.
Cogito ergo sum2019.08.4 9:31
Znakomita analiza Prezesa. Chociaż w tamtych czasach nie było pomysłu i ludzi, którzy mogli postawić na nogi przestarzałe zakłady
Max Fiend2019.08.4 21:35
To żadna analiza tylko brednie na temat "co by było gdyby". W dodatku sam był wtedy w kręgach władzy i co zrobił?
Przemek2019.08.4 9:28
https://www.youtube.com/watch?v=r2BO_3NF-po
GNIDA KOSZERNA2019.08.4 9:24
ROZBAWIONY ZYDEK GEJ SIE ODEZWAL TYLKO JEDNO IM NAMYSLI PO ZWIERZECEMU SIE ZASPOKAJAC.
‘Just Act 447’ to nie żarty.2019.08.4 9:23
PiS niczego nie zrobił, aby zatrzymać 447 W przypadku wygranej PiS w przyszłych wyborach należy szybko masowo emigrować z Polski, zanim będą zamknięte granice. Ci co zostaną w Polsce, i kolejne pokolenia, będą musieli niewolniczo pracować na zrealizowanie 447.
Mirek2019.08.4 11:30
Chyba ci na łeb cegła upadła . Pędź chłopie czym prędzej do psychiatry bo niedługo wszyscy z totalnej opozycji będą tam czekali w kolejkach i dla ciebie może zabraknąć miejsca . Dlatego im szybciej tym lepiej .
Polak2019.08.4 9:22
CZY NAPISZECIE NA FRONDZIE O ATAKU TERRORYSTYCZNYM W USA DO KTÓREGO DOSZŁO PARĘ GODZIN TEMU? PEWIEN BIAŁY RASISTA CHRZEŚCIJANIN ZACZĄŁ STRZELAĆ DO PRZYPADKOWYCH LUDZI W CENTRUM HANDLOWYM. W SIECI DOSTĘPNY JEST JEGO MANIFEST.
pejs kiwoczek2019.08.4 9:28
ty icek taki polak jak ja zydek
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.08.4 9:22
Polacy czy wiecie jakie panstwo jest tworca sodomy i gomory a czy wiecie jaka narodowosc w Polsce przeprowadzala prywatyzacje I PUSCILA POLAKOW W SKARPETACH A ZYDOW ZROBILA MILIONERAMI .
Tomek2019.08.4 9:22
Brutalnie? Ej ten tytuł to paranoja. Brutalność jest czymś skrajnie złym. Jeśli się mówi prawdę to nie jest się brutalnym przecież. Pogoń za chwytliwymi tytułami niektórych prowadzi na rozdroża logiki.
pejs kiwoczek2019.08.4 9:27
tomek ty chyba jestes uczniem srody albo kazirodka z wroclawia
Tomek2019.08.4 9:31
Ja nie jestem niewolnikiem żadnej partii, mnie interesuje prawda i logika. I tu widzę sprzeczność w tekście. Takiet tytuły tylko nakręcają agresje po obu stronach konfliktu, a pamiętaj kolego że na konfliktach wewnątrz Polski zawsze zależało naszym wrogom.
ROZBAWIONY2019.08.4 9:19
Brutalność to ja widzę we wpychaniu się w DOOOPE PREZESA
Spoko2019.08.4 13:19
Ty rozbawiony czy jak się tam wabisz, czy twój tatuś ma zielone papiery ? Pytam, bo z twoich komentarzy wynika, że po kimś musiałeś odziedziczyć twój debilizm.
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2019.08.4 9:15
WSZYSCY POLACY IDA NA WYBORY BY UZYSKAC TAKA WIEKSZOSC ZEBY PO 70 LATACH WRESZCIE W POLSCE BYLA POLSKA KONSTYTUCJA A NIE ZYDOWSKA JAK TERAZ PISANA PRZEZ TECZOWEGO RYSIA.
ciekawy2019.08.4 9:21
tY TYM DEBILIZMEM JESTEŚ DZIEDZICZNIE OBCIĄŻONY CZY TO ROBOTA KUROWIZJI?
Tomek2019.08.4 9:28
Człowieku jak ty sobie to wyobrażasz, że Rotschild pozwoli abyśmy byli niezależni od niego? Stańmy w prawdzie - jesteśmy niewolnikami jak za czasów Faraonów w Egipcie, tylko tym razem Faraonem jest Żyd Rotschild i jego familia. Aby uwolnić się od niego potrzeba CUDU, a cud może nam zesłać tylko Pan Bóg. A pan Bóg będzie nam błogosławił dopiero wówczas jak się do niego nawrócimy, a tymczasem PiS dalej nie załatwił sprawy ludobójstwa dzieci chorych w łonach matek. A to jest sprawa najważniejsza, a nie żadne tam datki i podarki.
Zależny2019.08.4 10:29
Chciałbyś mieć takich lekarzy jak Chazan który każe rodzić dzieci z rozszczepioną czaszką i mózgiem na wierzchu skazując to dziecko na dwutygodniowe cierpienia nim umrze. Tomek kup sobie atomek i wystrzel się do Korei tam będziesz miał wolność bo oni są niezależni
Tomek2019.08.4 11:20
Kto Ci dał prawo do decydowania o życiu lub śmierci?
Zależny2019.08.4 12:04
Dlaczego nie? Nie interesują mnie argumenty religijne, na pewno kościół tego nie zabroni swoimi chorymi egoistycznymi zasadami, w przypadku tego dziecka to był obrzydliwy przykład fanatyzmu religijnego skazującego istote na niepotrzebne cierpienie