Kuźmiuk: Kidawa-Błońska o Titanicu, więc Wałęsa został górą lodową - zdjęcie
07.10.19, 08:04(fot. screen)

Kuźmiuk: Kidawa-Błońska o Titanicu, więc Wałęsa został górą lodową

24

1. Wczoraj odbyła się kolejna konwencja Koalicji Obywatelskiej ( Platforma, Nowoczesna, Zieloni), która jak twierdzili jej politycy, miała być przełomem w trwającej kampanii wyborczej.

Główne wystąpienie miała kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska, ale bardzo wyraźnie nie dawała sobie z nim rady, miała kłopoty z czytaniem go z promptera, a gdy przerzuciła się tylko na czytanie z kartek które miała na mównicy było jeszcze gorzej.

W przemówieniu padła sugestia, że po 4 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości Polska przypomina Titanica i tylko zmiana władzy na tą reprezentowaną przez obecną opozycją gwarantuje, że nie rozbije się o górę lodową.

W tym wystąpieniu padło także stwierdzenie, żeby słowom przywrócić ich znaczenie a więc jeżeli ktoś kradnie to trzeba nazwać go złodziejem, a sąd powinien go osądzić, co zabrzmiało w sposób szczególny w zestawieniu, z „występami” Sławomira Neumana w Tczewie, który z kolei twierdził, że ludzie z Platformy z zarzutami prokuratorskimi tylko przysparzają tej partii głosów.

2. Później było wystąpienie lidera Platformy w zupełnej kontrze do wystąpienia Kidawy-Błońskiej, było niezwykle agresywne, a słowa PiS i Kaczyński znajdowały się chyba w każdym wypowiadanym zdaniu.

Schetyna nie zaproponował żadnego programu, atakował rządy Prawa i Sprawiedliwości a wielkie inwestycje infrastrukturalne realizowane przez obecny rząd takie jak przekop Mierzei Wiślanej czy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego nazwał gigantomanią i wyrzucaniem miliardów w błoto.

Na koniec zażądał od przywódców innych partii opozycyjnych: PSL-u, Kukiza, trzech partii tworzących Lewicę, a nawet Konfederacji zobowiązania, że po wyborach nie stworzą koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

3. Po nim na mównicę zaproszono gościa honorowego konwencji byłego prezydenta Lecha Wałęsę, a ten chyba w nawiązaniu do przemówienia Kidawy- Błońskiej i parokrotnego wymieniania Titanica, postanowił stać się górą lodową.

Rozpoczął od mocnej krytyki Platformy stwierdzając , że teraz regularnie przegrywa wybory,bo jego nie słucha i wymienił trzy powody dlaczego jego zdaniem tak się dzieje.

Po pierwsze Platforma nie rozliczyła Prawa i Sprawiedliwości za rządy 2005-2007 (w domyśle nie wsadziła do wiezienia licznych polityków, którzy wtedy byli w rządzie ), a namawiał do tego zarówno premiera Tuska jak i prezydenta Komorowskiego.

Po drugie politycy Platformy pozwolili, aby jak to ujął „ z Wałęsy zrobić Bolka na podstawie podrobionych papierów dostarczonych Kiszczaka i Kiszczakową” , a on teraz musi się z tego tłumaczyć.

Wreszcie po trzecie daje sobie narzucić niewygodne tematy takie jak aborcja , konkordat, czyt LGBT, a jego zdaniem o tych sprawach nie trzeba rozmawiać publicznie, bo wtedy Platforma tylko traci punkty poparcia.

4. Na koniec były prezydent nawiązał do śmierci Kornela Morawieckiego i najpierw stwierdził ,że po chrześcijańsku mu wybaczył, by zaraz potem nazwać go zdrajcą , bo zdradę uznał utworzenie Solidarności Walczącej.

Chyba w tym momencie nie najlepiej musiał się czuć Grzegorz Schetyna, który kilka dni wcześniej na Twitterze dziękował śp. Kornelowi Morawieckiemu, że uczył w stanie wojennym działalności opozycyjnej i konspiracji (Schetyna był członkiem Solidarności Walczącej).

Na koniec swojego wystąpienia Wałęsa stwierdził ,że te wybory jeszcze można wygrać przy pomocy kartki wyborczej ( w domyśle następnych już może nie być, bo rozwinie się dyktatura) i życzył Koalicji zwycięstwa.

5. Wałęsa dostał za swoje wystąpienie od zgromadzonych rzęsiste oklaski na stojąco, co oznacza, ze podobała się zarówno ostra krytyka Platformy jak i bezpardonowy atak na śp. Kornela Morawickiego, dzień po jego pogrzebie, tak uroczystym, państwowym, przyjętym bardzo dobrze przez dużą część opinii publicznej.

Atak na bohatera przez byłego prezydenta, któremu udowodniono współpracę z bezpieką jest nie tylko hańbiący dla niego ale także dla wszystkich słuchających, którzy za chwilę go oklaskiwali bez żadnych zahamowań.

Wygląda więc na to ,że Wałęsa na finiszu kampanii wyborczej postanowił zostać górą lodową, o którą przywoływany przez Kidawę- Błońską Titanic Platformy, niechybnie się rozbije.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (24):

Agnieszka2019.10.7 16:45
To w tej sytuacji nie ma się, co denerwować i można tylko powtórzyć za ś.p. Kornelem Morawieckim: "Leechu.. Stań w prawdzie. Przyznaj się. Ulży ci. Prawda cię wyzwoli."
anonim2019.10.7 14:31
JEDNO JEST PEWNE 13 października zdrowy czy chory, do urny się doczołgam na pewno i zagłosuję na PiS, co zalecam wszystkim, którzy chcą żyć w Polsce - klasyk MK
Arek2019.10.7 12:41
Mam takie same spostrzeżenia na temat Kidawy-Blonskiej, prochu nie wymyśli , podobno w liceum też do orłów nie należała, a agresja tego bufona „Bolka” to normalne , co wymagać od cwanego prymitywa. Szkoda tylko że masa Polaków włącznie ze mną wierzyła mu w 1981. Po raz pierwszy pokazał siebie w „ nocnej zmianie” Inni też, ta trwoga na twarzach , że się wyda. Gdyby nie obalenie Jana Olszewskiego, może byłoby inaczej. Historia lubi się powtarzać, znowu komuch i post komuchy do unii europejskiej i do sejmu . Moja rada Polacy głosujmy , bo lewacy i szuje zawsze się mobilizują.
Patriota do dzielnicowego2019.10.7 9:48
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
ceramik2019.10.7 9:38
Cieszę się, że maski opadły, bo wnerwiało mnie, że Polacy jeszcze wciąż żyją w matriksie i twierdzą, że to rzeczywistość. Wiem, że Prawica wygra, ale dywersantów wciąż est wielu i są skonsolidowani. IDŹMY NA WYBORY. GŁOSUJMY NA LUDZI, NA PRAWICĘ.
Mirek2019.10.7 9:30
Chciałbym aby Platforma Gangsterów rozpadła się ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu . Aby wygrać wybory nie wystarczą sondaże . Trzeba podnieść tyłek z fotela , iść do lokalu wyborczego i zagłosować . Komorowski też w wyborach prezydenckich miał wysokie sondaże a wiemy jak to się skończyło . To Michnik stwierdził że Komorowski może przegrać tylko wtedy gdyby przejechał ciężarną zakonnicę na pasach . Okazało się że Komorowski żadnej zakonnicy nie przejechał a mimo wszystko wybory przegrał .
anonim2019.10.7 9:18
Powiem tyle, że można by to co Wałęsa mówi uznać za bełkot bufona, gdyby nie to, że całość jego działań odbywała się na ofierze Księdza Popiełuszki, Niedzielaka, Zycha, Suchowolca i wielu, wielu innych wybitnych Polaków!
bieta2019.10.7 9:52
Też tak myślę. Wałęsa dobrze wie o tych zbrodniach i walczy, by pozostały nieujawnione.
oficer LWP2019.10.7 9:14
przypominam, że Schetyna też był w Solidarności Walczacej, wynika, że też jest ZDRAJCĄ
Wysocki2019.10.7 9:02
Gdyby głupota umiała fruwać to Lech Wałęsa by latał jak gołębica.
Czarek2019.10.7 8:59
To smutna postać i przykład na to jak bezpieka mogła zniszczyć wnętrze człowieka. Lepiej by mu było żyć bez pralki i tych wszystkich wygranych w totka.
29.02019.10.7 8:56
przykre dla obozu po-pis ale bolek powiedzial prawde ,swoje za uszami ,ale to nie zmienia faktu , ze powiedzial prawde ,oberwalo platfusom i wam przy okazji , nie uwazam zeby kogos obrazil
Czarek2019.10.7 9:01
wiesz, że pleciesz trzy po trzy? na pewno wiesz bo jeśli nie mógłbyś tego dostrzec to cudem byłoby to, że nauczyłeś się pisać.
zdumiony prymitywizmem po-paprańców2019.10.7 8:52
ŻENADA..... Czy w szeregach po-paprańców jest ktoś mądry czy tylko same głupawe śmiecie?
JS2019.10.7 8:44
To co budzi grozę w tym człowieczku to jego zaprzeczenie Ewangelii. CAŁKOWITE ! Nie ma w nim nic z Nauki Chrystusa, nic z Apostoła, nic z ucznia. Słowem anty-Chryst. I co z tego, że chodzi do kościoła ? Jego ksiądz spowiednik to lizus, który nie potrafi wytłumaczyć mu że zabija Kościół, Polskę, samego siebie, innych. Bóg pozostawił go przy życiu i całe PO abyśmy nie myśleli, że już wyrwaliśmy się z kleszczy anty-Polaków. Jesteśmy jak drugi Izrael. Jeżeli się nie nawrócimy to Bóg dopuści aby oni powrócili do władzy ! Ale jak mamy się nawrócić, zmienić myślenie, życie jak mamy takich słabych kapłanów ? Są wyjątki, wybitni kapłani-badacze obecni w internecie i ich warto słuchać. Króluj nam Chryste Pozdr.
JS2019.10.7 8:37
PO -> Platforma anty-Obywatelska = ZOP -> Zorganizowana Organizacja Przestępcza = MO-> Mafia anty-Obywatelska = PO-> Partia przeciw-Obywatelska Pozdr.
29.02019.10.7 9:01
przyganial kociol garnkowi . no to samo mozna pisac o starym zakonie porozumiwenie centrum , co wygryzlo broszke a wszedl zlotousty i klan pc , czy tkm slynne slowa kurskiego tkm
Ja2019.10.7 8:26
To naprawdę jest opętanie!!!! CO ZA LUDZIE NA NICH GŁOSUJĄ!!!??? Za CO oni tak Polski nienawidzą!!!??
29.02019.10.7 8:58
a wy to sa jestesie lepszy od nich ,ten sam jezyk jadu
Czarek2019.10.7 9:05
Nienawidzą bo myśleli, że do końca życia będą żyć w Rosji i będą mogli chodzić w tych swoich ruskich onucach. Na szczęście im nie wyszło. I teraz muszą nauczyć się chodzić w eleganckich pantoflach i czystym ubraniu, jeść widelcami ... a to nie takie łatwe.
zmiecz2019.10.7 8:18
Nie gora lodowa, ale malym fiutkiem.
29.02019.10.7 8:57
piszec o swoim ,reklamujesz ze masz malego
dzielnicowy2019.10.7 18:02
i tak by cię nie przeleciał pedale
29.02019.10.7 18:41
ZAMKNIJ TEN R3J WOLAXCKO MALPO POSZUKAJ TYCH PEDALOW U SIEBIE