28.05.19, 08:25screenshot Youtube

Kurski przyznaje: To historyczne zwycięstwo PiS. Potem dodaje: To dzięki pomocy Kościoła i rozdawaniu pieniędzy

PiS nie wygrał o włos, jak napisaliśmy w drukowanej »Wyborczej« na podstawie późnowieczornych exit poll. Już po zamknięciu wydania okazało się, że różnica się powiększa na rzecz... PiS” - przyznał Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

Dziennikarz dodał:

Wyniki PKW potwierdziły, że PiS pokonał KE o 6,91 pkt proc. Przy frekwencji 43 proc., a więc niższej niż w ostatnich zwycięskich dla PiS wyborach parlamentarnych (51 proc.). PiS poparło o blisko pół miliona wyborców więcej!”

Przyznał też:

Zagłosowało na niego 6 mln 192 tys. osób. To wielki sukces partii rządzącej i jej historyczne zwycięstwo”.

Dalej jednak znowu mamy do czynienia z typową dla „GW” retoryką – zastępca Adama Michnika stwierdza, że powodem zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości jest po prostu „rozdawania pieniędzy” oraz… pomoc Kościoła.

Oberwało się również Koalicji Europejskiej, która jak stwierdził Kurski – nie udowodniła, że „można wygrać z Pis”. Dodaje:

Jeśli nic się nie zmieni, może być jeszcze gorzej […]. Opozycja demokratyczna musi się otrząsnąć. Inaczej nie wyjdziemy z tego grzęzawiska przez długie lata”.

dam/wyborcza.pl,Fronda.pl

Komentarze

www2019.05.28 14:14
Według mnie, Kurski ma rację. Jeśli ktoś ma pieniądze do rozdawania, to znaczy, że jest gospodarny i przedsiębiorczy. Jest logiczne, że głosuje się na gospodarnego jak PiS, a nie na nieudolnego, jak KE. Po drugie trzeba przyznać, że Kościół rzeczywiście pomógł PiS. Kościół głosi wartości szacunku i uczciwości, które widać w programie gospodarczym i programie etycznym PiS. Kościół pomaga każdemu, kto chce być uczciwy. Bóg, Honor, Ojczyzna.
X2019.05.28 10:16
Taka jest prawda.Ale prawda jest rowniez to , ze przywodcy opozy ji sa niewiarygodni i powini odejsc.
Leon Napoleon2019.05.28 8:51
Już wytrzeźwiał? Po wyborach musiał się wódki napić...
sum2019.05.28 8:43
Drugi kurski z TVP powinie odejść do swojego brata.Ten sam tok myślenia i choroby.
ada2019.05.28 8:36
A leczenie już podjęte? Potem może być za późno. Wyraz oczu, twarzy... Oszołom.
polak2019.05.28 14:50
boli ich --to bardzo dobrze -jak wszyscy Polacy pójdą na wybory parlamentarne to im gacie spadną