W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się dziś posiedzenie Komitetu Wykonawczego partii rządzącej. Poruszono dwa ważne, bieżące tematy. 

Mówiliśmy o sytuacji bieżącej związanej z kampanią (do Parlamentu Europejskiego- przyp. red.), o prowadzeniu kampanii poprzez nasz sztab, o kampanii indywidualnej, o tym, że dobrze, że jest intensywna i taka powinna być"- poinformowała w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Podczas Komitetu Wykonawczego miała paść również zachęta do wzmożonej aktywności polityków PiS w Internecie. 

Dyskutowano również na temat napiętej sytuacji w oświacie. Przy tej okazji Mazurek odniosła się do ataku opozycji totalnej na minister Annę Zalewską oraz spekulacji, że szefowa MEN jednak nie otrzyma miejsca na listach wyborczych.

"Wszyscy, o których mówiliśmy, że kandydują w wyborach, kandydują w wyborach. Hejt na minister Zalewską jest nieuprawniony. Pieniądze na oświatę były dawane przez rząd PiS. Oferta leży na stole i sądzę, że powinna być analizowana"-podkreśliła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. 

"W temacie rekonstrukcji rządu wypowiada się tylko premier Mateusz Morawiecki. Są różne przecieki, często są to kłamliwe informacje, niesprawdzone. Uznaliśmy, że to kompetencja premiera"- wskazała Beata Mazurek.

yenn/TVP Info, Fronda.pl