04.05.15, 09:39Paweł Kukiz (fot. media)

Kukiz grozi procesem

Paweł Kukiz twierdzi, że w kłamliwy sposób opisano jego przeszłość. „Czy to pan [autor tekstu Krzysztof Majak-red.] ma omamy czy wybitny politolog Chwedoruk?” - napisał Kukiz na Facebooku. - „Gdzie i kiedy popierałem Krzaklewskiego??? I jeszcze Kwacha do kolekcji mi wrzuciliscie. Pytam tutaj, oficjalnie- Pan to wymyslił czy Chwedoruk? Jeśli Pan mi tego nie wyjasni tutaj, publicznie to wspólnie z Chwedorukiem bedziecie musieli wyjasnic przed sądem. Amen” (pisownia oryginalna).

Chodzi o tekst z portalu Natemat.pl, w którym komentowano zarzuty Kukiza pod adresem Kazika Staszewskiego i Muńska Staszczyka. Kandydat na prezydenta zarzucił w programie Kuby Wojewódzkiego im porzucenie antysystemowości. Cytowany przez autora dr Chwedoruk sugerował, że pokolenie dawnych punkrockowców zaczęło się „roztapiać w establishmencie, w mainstreamie, już po pierwszych kilku trudnych latach pod względem ekonomicznym”.

„Chwedoruk przypomina, że Paweł Kukiz zaczynał transformację ustrojową protest songiem "ZCHN zbliża się", czym bardzo naraził się prawicy, po czym poparł Mariana Krzaklewskiego w wyborach, następnie Aleksandra Kwaśniewskiego, parę lat później flirtował z Platformą, Markiem Jurkiem, NSZZ "Solidarność"” - pisze natemat.pl

– To również buntownik, który pozostawał w nie najgorszych relacjach z jednym z czołowych polityków partii rządzącej od lat (Grzegorzem Schetyną). To dość daleka droga jak dla człowieka, który wyśpiewywał w latach 80-tych na koncertach punkowych hit rezerwistów pt. "Rezerwa", a dziś wykorzystuje w wyborczym spocie przemówienie Józefa Piłsudskiego – mówi cytowany przez portal politolog.

KJ/300polityka.pl/Natemat.pl/Facebook.com

Komentarze

anonim2015.05.4 10:26
Prawda w oczy kole...
anonim2015.05.4 10:28
ps. wszyscy artyści to prostytutki...
anonim2015.05.4 12:22
Oj tam .. Duda był działaczem UW czyli dzisiejszej PO i jakoś prawactwo jest przeszczęśliwe z jego kandydatury
anonim2015.05.4 16:03
zawsze jest pytanie jakie menty będą chciały załapać sie pod sztandary Kukiza, gdyby Ten chciał je później rozwinąć jako założyciel partii, ale ten człowiek potrafi chociaż zarobić na siebie i rodzinę a nie tylko mieć alternatywę albo polityka albo sznur. Po za tym Kukiz wydaje pieniądzed swoje i darczyńców a nie 10 czy 50 razy większe pieniądze pochodzące z budżetu wtdawane przez PIS i PO. O PO nie chcę nawet wspominać a PIS pozbył się większości mądrych i niezależnych, zostali ci których największą zaletą jest lojalność i niezagrażanie Prezesowi. Tam nawet nie ma komu zmieniać Polski, Tych kilku porządnych a do tego inteligentnych ludzi w PIS Polski nie zmieni, a samo chciejstwo Prezesa to za mało
anonim2015.05.4 16:06
... i jeszcze jedno. W drugiej turze poprę oczywiście Dudę, dlatego życzliwie mówię: osoba która pokazała w mediach społecznościowych Dudę który przemawia na ambonie w kościele, najpierw jeszcze pokazując jak modli się w pierwszej ławce jest durniem albo dywersantem, a sztabowcy Dudy nie myślą.
anonim2015.05.4 20:17
wojtcieszku prawica nie jest szczęśliwa na dudę. poza tym duda to kandydat lewicy, więc o co c'mon?