Kto zastąpi Theresę May na stanowisku premiera? Jest kolejny kandydat - zdjęcie
25.05.19, 11:06HM Government [OGL 3 (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3)]

Kto zastąpi Theresę May na stanowisku premiera? Jest kolejny kandydat

3

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock zapowiedział, że będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego Partii Konserwatywnej. Jest piątym kandydatem, który chce zastąpić Teresę May na stanowisku szefa partii, a tym samym - premiera Wielkiej Brytanii.

Przed Hancockiem podobną deklarację złożyli już były minister spraw zagranicznych Boris Johnson, obecny szef brytyjskiego MSZ Jeremy Hunt, sekretarz do spraw rozwoju międzynarodowego Rory Stewart i była mister pracy Esther McVey. Za faworyta uważany jest Boris Johnson.

Teresa May ogłosiła w piątek, że 7 czerwca ustąpi ze stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. May przyznała, że poniosła porażkę, gdy parlament odrzucił jej propozycję umowy brexitowej.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (3):

Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.25 12:29
A dnia 1-go czerwca w Dzień Dziecka będę odpłatnie oczywiście obciągał chłopaczków, uczył ich jak brać i dawać w kakałko, oczywiście będzie też kurs jak poprawnie robić loda-lizaka. Będą baloniki z prezerwatyw, "literatura", różne "pomoce naukowe", itp. Zajrzyjcie do naszych Wiosennych kiosków wyborczych. Dziewczynki? To nie u nas. ten prawdziwy
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.25 12:12
WIOSNA WIOSNA WIOSNA WIOSNA WIOSNA WIOSNA WIOSNA TYLKO WIOSNA NAJLEPSZA PORA ROKU :)
12345672019.05.25 11:57
UWAGA!!! Mocny materiał. Polecamy :-) https://youtu.be/KgKlPVhJHv0