Adam Nawałka powołał już wszystkich piłkarzy na ostatnie w tym roku mecze reprezentacji Polski - spotkania towarzyskie z Islandią i Czechami.

Eliminacje mistrzostw Europy już za nami. Biało-Czerwoni w spokoju mogą bukować bilety do Francji w przeciwieństwie do reprezentacji, które w najbłiższych dniach będą mierzyć się jeszcze w barażach. W oficjalnych terminach FIFA Polacy zagrają za to dwa mecze towarzyskie z innymi finalistami nadchodzącego Euro.

Oba mecze odbędą się w Polsce. 13 listopada podejmiemy w Warszawie Islandczyków, którzy pierwszy raz w historii awansowali na mistrzostwa Europy, a 17 listopada zagramy we Wrocławiu z Czechami. To drugie spotkanie będzie miało ciekawy podtekst, jako że to właśnie z tą reprezentacją i właśnie we Wrocławiu przegraliśmy kluczowy mecz o awans do ćwierćfinału Euro 2012. Będzie więc okazja do rewanżu.

Wśród zawodników powołanych przez Adama Nawałkę nie zabrakło największych gwiazd. W obu meczach zobaczymy Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i innych bohaterów zakończonych eliminacji. Ale są też niespodzianki, bo za takie z pewnością należy uznać powołania dla Pawła Dawidowicza grającego w rezerwach Benfici Lizbona, czy dla Marcina Stępińskiego z Ruchu Chorzów.

Oto pełna lista piłkarzy powołanych na mecze towarzyskie z Islandią i Czechami:

Bramkarze:

Artur Boruc
Łukasz Fabiański
Przemysław Tytoń
Wojciech Szczęsny

Obrońcy:

Thiago Cionek
Kamil Glik
Artur Jędrzejczyk
Łukasz Piszczek
Łukasz Szukała
Michał Pazdan

Pomocnicy i napastnicy:

Jakub Błaszczykowski
Ariel Borysiuk
Paweł Dawidowicz
Kamil Grosicki
Tomasz Jodłowiec
Bartosz Kapustka
Karol Linetty
Krzysztof Mączyński
Sebastian Mila
Maciej Rybus
Grzegorz Krychowiak
Sławomir Peszko
Mariusz Stępiński
Piotr Zieliński
Arkadiusz Milik
Robert Lewandowski
Artur Sobiech

emde/laczynaspilka.pl