27.12.19, 08:20Fot. PiS via Flickr

Kto wygra wybory? Andrzej Duda bezkonkurencyjny

Za mniej więcej pół roku w wyborach zadecydujemy, kto przez następnych 5 lat będzie stał na czele państwa. Zdecydowana większość Polaków jest pewna, że wybory ponownie wygra Andrzej Duda.

Sondażownia IBRiS zapytała Polaków, kto ich zdaniem wygra zbliżające się wybory prezydenckie. W ankiecie dla „Rzeczpospolitej” aż 59,4 proc. odpowiedziało, że będzie to właśnie Andrzej Duda.

Na Małgorzatę Kidawę-Błońską wskazuje tylko 10,8 proc. uczestników sondażu. Podium zamyka… Szymon Hołownia. Uzyskuje tu 6,3 proc. głosów.

Dalej jest Władysław Kosiniak-Kamysz z 5 proc. głosów, kandydat Lewicy uzyskuje 1,9 proc., a Konfederacji – 0,7 proc.

Aż 15,9 proc. respondentów wybrało z kolei odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”. Gazeta podkreśla też, że w reelekcję Andrzeja Dudy wierzy aż 95 proc. wyborców PiS, 23 proc. PO oraz 32 proc. Lewicy.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 19-20 grudnia.

dam/"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.24 17:16
jak widać przyszły wisielec Będzie jednak mimo wszystko jednak wisiał Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen
Wojtek2019.12.27 13:03
Prezydent Andrzej Duda wygra w pierwszej turze.Pierwszy raz po 1989 roku mamy Prezydenta za którego nie musimy się wstydzić.Z czwórki wcześniejszych Prezydentów należy wyłączyć jeszcze Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Pozostali to Donosiciel,Pijak i Bigos.
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.27 15:26
Dzięki za ten wpis. Są jeszcze normalnie myślący na tym forum. Był jeszcze "prezydent" Jaruzelski - sługus ruskich. A wcześniej Bierut - morderca. Gdy na jego okazałym grobie na wojskowych Powązkach ktoś napisał czerwoną farbą (zgodnie z prawdą) "Kat", to polskojęzyczna gazeta dla gojów Wyborcza rozdzierała szaty.
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.27 9:38
Andrzej Hahn-Hände hoch von Keller und Kretyn Staraj się bardziej. Pozdrowienia od Partii Diabłów.
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.27 9:33
Prawda (smutna dla lewackich złodziei) jest taka, że z woli większości Polaków PIS będzie rządził jeszcze długo. Bo ma pomysł na gospodarkę i jest wiarygodny, konsekwentny. Lewacy plotą coś o demokracji, konstytucji, wolności sądów. Skarżą do Brukselki. A myślą sobie: - Cholera, mogliśmy więcej nakraść. Skończyły się dobre, bezkarne czasy rozgrabiania "tego kraju". A powinni dziękować, że PIS jest na tyle pobłażliwy, że takie Tuski, Balcerowicze i spółka (jeszcze) nie siedzą.
Michał Jan2019.12.27 10:11
Ma pomysł na gospodarkę niewydolną. I jest konsekwentny w dojeniu polskich przedsiębiorców. Nie mają większości, więc hałastry wyciągającej ręce po nową darmochę nie przegłosują. A do ciupy nikogo nie wsadzą, bo nadal obowiązuje zasada "my nie ruszamy was, a wy nas" oraz to, że bez tej żenującej opozycji traci rację bytu.
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.27 10:28
Slogany. Może wrócimy do czasów Amber Gold i kilkunastu innych nierozliczonych afer? Wyłudzania VAT-u na kosmiczna skalę? Do czasów prezydęta Komorowskiego-safanduły?
ed2019.12.27 9:31
W interesie opozycji jest aby wgrał Duda. Inaczej przyspieszone wybory i pa, pa, pensyjka
andrzejhahn32019.12.27 9:14
Proszę nie nazywać Dudę prezydentem! Wielokrotnie udowodnił, że co najwyżej można go nazwać słowem lokaj lub błazen...
Darek2019.12.27 9:50
jak mówisz o nadym prezydencie? Nie przepadałem za Prezydentem Komorowskim ale nigdy nie poniżałem go ani nie obrażałem.