16.10.19, 10:01(fot. Flickr / Kancelaria Premiera / Domena publiczna / Adam Guz_edytowane)

Kto w rządzie zostaje, a kto do wymiany?

Mateusz Morawiecki będzie premierem. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawa", prezydium komitetu politycznego PiS potwierdziło przedwyborczą decyzję o kandydaturze Mateusza Morawieckiego na szefa rządu. Jakie zmiany czekają w ministerstwach?

- W nowym rządzie ani kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, ani Mateusz Morawiecki nie widzą miejsca dla obecnego szefa MSZ Jacka Czaputowicza - donosi "Dziennik Gazeta Prawna"

Ponadto stanowisko może stracić minister energii Krzysztof Tchórzewski i minister środowiska Henryk Kowalczyk. Wiadomo także, że nowe kierownictwo przypadnie w ministerstwie sportu. Witold Bańka zostanie szefem Światowej Agencji Antydopingowej.

Obecny szef MON Mariusz Błaszczak prawdopodobnie zostanie marszałkiem Sejmu. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, pojawi się wakat w resorcie obrony. 

tg/gazeta prawna

Komentarze

Druh Ryszard 2019.10.17 11:47
Że Mateusz Morawiecki nadal będzie premierem, to w świetle wyników gospodarczych Polski, jest oczywistością. Co do spekulacji w sprawie zmian na stołkach ministrów, to myślę, że za wcześnie o tym mówić w sytuacji, gdy jeszcze nie zebrał się Sejm i Senat nowej kadencji. Nie wiadomo jakie będą ustalenia albo działania w sprawie uzyskania większości w Senacie przez Zjednoczoną Prawicę. Obojętnie jakie zmiany miałyby nastąpić, to mam pełne zaufanie do Naczelnika Państwa - bo to on ma najwięcej do powiedzenia przy takiej "robocie".
anonim2019.10.16 10:07
BRAWO PiS - BRAWO POLACY - KOCHAM POLSKĘ - TAK TRZYMAĆ !!