Kto naprawdę mordował Żydów w Jedwabnem? ,,Ja tam byłem'' - zdjęcie
13.05.19, 08:20

Kto naprawdę mordował Żydów w Jedwabnem? ,,Ja tam byłem''

34

Stefan Boczkowski – zeznanie naocznego świadka.

Wszystkie osoby które, czy to w Polsce, w Kanadzie, w USA czy gdziekolwiek na świecie do dzisiaj w ten czy inny sposób uczestniczą w manipulacji i fałszowaniu historii na temat Jedwabnego czy też innych, podobnych konfabulacji, biorą na siebie – również wobec tych nieżyjących już, niewinnych ofiar tej jednej z tysięcy podobnych niemieckich zbrodni w Polsce, współodpowiedzialność za współudział w ukrywaniu prawdziwych sprawców tego ludobójstwa oraz współodpowiedzialność za współudział w mataczeniu i uniemożliwieniu przeprowadzenia rzetelnego śledztwa wokół tej zbrodni, współudział w uniemożliwieniu sprawiedliwego jej osądzenia i w uniemożliwieniu napiętnowania, potępienia i ukarania jej prawdziwych sprawców, Choćby i, po latach, symbolicznego, ku pamięci i dla sprawiedliwości przelanej tam niewinnie krwi.

Stają się po prostu, z własnej woli, wspólnikami tych straszliwych zbrodni i wspólnikami rzeczywistych zbrodniarzy których sprawiedliwe osądzenie, uniemożliwiają teraz, biorąc w ten czy inny sposób udział w oskarżaniu niewinnych ludzi,w większości przecież tak samo wtedy przez Niemców prześladowanych i mordowanych.

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do następnego naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pan Stefan Boczkowski miał wtedy 12 lat i był naocznym świadkiem tego, co rzeczywiście działo się w Jedwabnem.

Według niedokończonego śledztwa Instytutu Pamięci Narodowej, sprawcą i wykonawcą zbrodni w Jedwabnem, tak jak i w sąsiednich okolicach był oddział Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg – Ciechanów – Płock, który to oddział otrzymał rozkaz przeprowadzenia czystki w Łomżyńskiem.

Dowódcą tego oddziału był urodzony 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji Hauptsturmführer SS Hermann Schaper, członek SS nr 3484 a późniejszy komisarz policji kryminalnej III Rzeszy, który wsławił się okrucieństwem w dowodzeniu i braniu udziału w egzekucjach ludności zarówno żydowskiej jak i polskiej w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie, na terenach Związku Radzieckiego i gdzie indziej.

Ukrywający się pod zmienionym nazwiskiem po wojnie w Niemczech został wreszcie, w procesie gestapo w roku 1976, postawiony przed sądem w mieście Giessen w Hesji którego werdykt stwierdził ostatecznie, że Schaper oraz czterech innych członków komando SS Zichenau- Schröttersburg winni są współudziału w mordzie na Polakach i Żydach na terenie wiosek i miasteczek powiatu łomżyńskiego.

Wyrok sześciu lat więzienia został niestety odrzucony z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego.

Hermann Schaper zmarł, mając dziewięćdziesiąt kilka lat, nie ukarany za swoje zbrodnie i dożywając spokojnie swojego życia w Niemczech, jak tysiące jemu podobnych zbrodniarzy niemieckich.

Według niektórych źródeł, pełna dokumentacja zbrodni Hermanna Schapera oraz jego Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg która została przechwycona w czasie wojny przez Rosjan znajduje się zarówno w posiadaniu IPN jak i historyków izraelskich,którzy swego czasu badali wnikliwie zbrodnie tego oddziału.

Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

Jest rzeczą fizycznie niemożliwą, aby w spowitej terrorem okupowanej Polsce, gdzie na przykład chociażby tylko za samo posiadanie odbiornika radiowego, można było stracić życie, aby polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie zapasy benzyny, nafty, broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców.

Osoba propagująca takie absurdy wystawia tylko świadectwo albo o poziomie swojej wiedzy albo wręcz o złej woli lub też o chęci fałszowania historii z sobie tylko wiadomych pobudek i powodów.

Przypisywanie Polakom, rzekomo mogącym mieć wtedy jakikolwiek wpływ na cokolwiek dookoła siebie, samej tylko możliwości dokonania zbrodni we własnym zakresie w tym miasteczku w roku 1941, a więc w czasie trwania na całym terytorium okupowanej przez Niemców Polski totalnej, niemieckiej kontroli i totalnego, bezwzględnego niemieckiego terroru, jest takim samym absurdem i kłamstwem jak rozgłaszanie kłamstw o – Polskich Obozach Koncentracyjnych – na terenach tejże, okupowanej przez Niemców Polski. Na wszystkie okupowane przez Niemców kraje, jedynie w Polsce istniała bezwzględna kara śmierci za jakąkolwiek pomoc udzielaną osobom pochodzenia żydowskiego. 

Wacław Kujbida, Ottawa, kwiecień 2014

ruchobywatelski.com

Komentarze (34):

Mathilda2019.05.16 4:43
Budowniczego „nowej historii” p.Grosa, powinno się zdegradować, gdzie tylko to możliwe i „zapewnić wikt i opierunek na starość ... za kratkami”. Podobnie wszystkim innym siewcom kłamstwa wyrosłego na nienawiści do katolicyzmu Polaków. Gdyby nie katolicyzm to nie myślę aby ktoś ratował Żydów, ryzykując swoje życie i najbliższych oraz otoczenia. POLIN zamiast zajmując się prawdą zieje kłamliwym jadem jak żmija wyhodowana na polskiej Krwawicy. Dziwne, że komuniści, znani z „udowadniania win”, nie mogli się doszukać winy wśród mieszkańców Jedwabnego, a po latach ktoś ośmiela się insynuować okrucieństwo ... mieszkańcom sterroryzowanym przez okupanta. Rozkopać Jedwabne, przesiać każdy cm sześcienny trzeba, aby nam nie rzucano błota w twarz. Są dokumenty, żyją jeszcze, choć się „ wykruszają”, wiarygodni mieszkańcy Jedwabnego ... więc jeśli „jacy-tacy” nie chcą dopuścić do rozkopywania .. to NIECH Polaków nie kopią, LECZ uznają dowody za wystarczające do zaprzestania potwarzowych oskarżeń‼️ NIECH ogłoszą prawdę ... bo kłamstwo uwłacza na równi mieszkańcom jak i pamięci o ofiarach. Ofiary Jedwabnego były polskimi Obywatelami, więc Polska, w tej materii, nie musi słuchać pod dyktando ! żadnego „zamorskiego kraju”‼️.
wixi pewe2019.05.15 22:16
Ci którzy biorą udział w fałszowaniu historii i chcą przerzucać winę na Polaków są zbrodniarzami przeciwko Narodowi Polskiemu.
wixi pe2019.05.15 22:12
Po powstaniu Izraela jako pierwsze uchwalili prawo zabraniające karania Żydów za morderstwa na Żydach ponieważ wielu zbrodniami kierowali bezpośrednio z pochodzenia Żydzi
...2019.05.13 14:42
Co za drań kłamie ludziom prosto w oczy
Jan Radziszewski2019.05.13 14:24
NMP 14.04 br poleca nie ulegać finansowym roszczeniom żydowskim Nie pozwólcie dać się naciągnąć żydowskim Chazarom na pozorne roszczenia. Wzywam wszystkie polskie dzieci Boże w kraju i za granicami, do gorącej, szczerej, serdecznej modlitwy! Nie mówcie że nie macie czasu, - wystarczy, że wyłączycie telewizję i internet, zgasicie komórki i tablety, a będziecie mieli go aż nadto. Wyniszczenie was, czyli polskiego Narodu jest teraz większe, niż za czasów hitlerowskiej okupacji. Nie pozwólcie dać się naciągnąć żydowskim Chazarom na pozorne roszczenia. Teraz oni skupili się na was, by was wyniszczyć, pokonać, zamknąć w gettach, bo chcą bez przeszkód panować nad światem. Ulegli oszustwom demona, idą drogą wiecznego potępienia, wiecznej zguby. Proszę was polskie i nie tylko polskie dzieci Boże, abyście oddali się Mi w Niewolę, albo w Niewolę Trójcy Świętej przez Moje Niepokalane Serce.
...2019.05.13 14:53
Lepiej się nie módl bo cię grom z nieba porazi
Katarzyna K.2019.05.13 19:18
Co za głupoty piszesz ! Od Modlitwy nic nikomu sie nie stało! Właśnie odwrotnie, tobie może sie to stać, bo sie nie modlisz, tylko drwisz! Pamiętaj! PAN BÓG NIE RYCHLIWY, ALE SPRAWIEDLIWY!! Jeszcze czeka na nawrócenie grzeszników!
...2019.05.15 23:17
Ciebie też porazi czarownico
Max Fiend2019.05.13 12:20
IPN mimo usilnych starań nie znalazł dowodów na udział SS w tej masakrze a takie opowieści to zwykła konfabulacja lub manipulacja.
Jan Radziszewski2019.05.13 14:19
Maxiu od kiedy piszesz na forum to zawsze są brednie tzn kłamstwa a musisz wiedzieć że Kłamcy w PIEKLE będą /Ap 20,15) a tam będą radośnie piać "Pieśń Obywatela Piekła" pod wpływem sexu Sado macho.
Max Fiend2019.05.13 14:41
Masz aż taki problem z czystą prawdą, że próbujesz ją nazwać kłamstwem?
Mathilda2019.05.16 4:53
@Max’ymalny limit tzw fake news z mową nienawiści w twych słowach. Czysta zaś i to wyborowa jaką widzisz w butelce, to nie to samo co Prawda .. bo prawda sama w swojej naturze jest czysta. Przeczytaj co, na każdy sfabrykowany zarzut, Grossa PISZE profesor NOWAK.
Alojzy Cedzidlo2019.05.13 11:31
,,I badz tu mądry i pisz wiersze " jak mówi stare powiedzenie . Już nic nie kapuję .Komu zależało na powaleniu ustawy IPN w pierwszej formie , treści . Niemcom ,Żydom ?, Bo przecież nie naszemu Prezydentowi . Bo i dalej . skoro prawda o Jedwabnym , jest inna od grossowskiej to co Pan Gross robił w Polsce z odczytami . Kto go zapraszał i bił mu brawo . O pałowaniu tych co protestowali nie powiem . ..I bądz tu ........ ?
taro2019.05.13 10:44
4-5 lat temu,taka jedna kanalia niemiecka z komunistyczna kariera w NRD,a po przekamuflowaniu jako kanclerka niemiec Angela Merkel z radoscia wziela udzial w zydowsko-niemieckim cyrku w berlinie, przy pomniku pomordowanych zydow europy. Co ciekawe stala tam i razem z zydostwem opluwala sprawcow mordu-gdzie? w Jedwabnym. Nie oskarzala niemcow,czy ss-mannow, tylko mieszkancow. Nikt z polskiej strony nie reagowal.
Mirek2019.05.13 10:18
W 1941 roku jurysdykcję na terenach wokół Łomży stanowiła III Rzesza Niemiecka . Państwa polskiego wtedy nie było i w sensie prawnym i fizycznie . Za to co stało się w Jedwabnem odpowiadają Niemcy i to niemiecki prezydent powinien tam pojechać i przeprosić za swoje zbrodnie .Polski prezydent w tym czasie był na uchodźstwie w Londynie i nie miał żadnego wpływu na to co działo się w Jedwabnem i okolicach Łomży . Polscy prezydenci , Kwaśniewski i Komorowski , jeździli do Jedwabnego i przepraszali za nie swoje winy . To tak jakbym ja przepraszał sąsiada za to że mu nie złamałem ręki albo nogi . Wygłupianie się Kwaśniewskiego i Komorowskiego przyniosło taki skutek że Żydzi jeszcze bardziej agresywnie obarczają nas Polaków o Holocaust . Zapominają lub pamiętać nie chcą że to oni najbardziej w tym wszystkim zawinili . Zawinili tym że nie podjęli żadnej walki o swoje przetrwanie . Gdy Polacy zakładali organizacje zbrojne to Żydzi nie przyłączyli się do Polaków tylko poszli do gett niczym stado baranów a gdy zorientowali się że są w matni to było już za późno . Powstanie w Gettcie Warszawskim w 1943 roku to był łabędzi śpiew. Żydzi zabili bodajże 17 Niemców a dzisiaj podnoszą krzyk na cały świat jacy to oni waleczni . To są po prostu jaja jak berety i tyle ....
kazek2019.05.13 10:12
Prawda nigdy nie była lubiana .... idź do swojej żony i powiedz jej prawdę o jej wadach zobaczymy czy będzie szczęśliwa .... albo twój boss w pracy wygranie ci całą prawe o tobie ... będziesz szczęśliwy ??? żydzi też nie lubią prawdy jak mordowali swoich pobratymców i wydawali ich na pewna śmierć
kaszel2019.05.13 10:01
Przypomnijmy, że śp. L. Kaczyński będąc jeszcze ministrem sprawiedliwości wstrzymał ekshumację, która jasno pokazałaby jak było naprawdę. Do tego dodajmy podpisanie Traktatu Lizbońskiego i mamy dużego formatu zdrajcę Kraju. Teraz jego następca chce wpisania w Konstytucję członkostwa Polski w UE, na wypadek, gdyby Polakom zachciało się niepodległości. Cała wierchuszka PiS to sprzedawczyki chodzące na krótkim powrozie żydów.
Barbara2019.05.13 18:21
i po co rozpowszechniać takie bzdury?...główny rabin Schudrich wywarł presję na premiera Buzka i ten nakazał ministrowi sprawiedliwości,L Kaczyńskiemu,przerwać ekshumację , nie mógł sam zaprotestować/L K/ bo podlegał premierowi Ówczesny prezydent Kwaśniewski /przecież żyd/, przepraszał w imieniu narodu polskiego....wrrrr
Katarzyna K.2019.05.13 19:10
Kasze! Przestań w końcu kaszlać i zacznij czytać! Przeczytaj, to co odpisała ci na ten temat Barbara! To jest właśnie prawda, a nie twoje głupie bajanie!
nie dla marksizmu2019.05.13 9:51
Piotr michnikowszczyzna jest produktem edukacji III RP czyli dzieci heleny michnik... https://historia.org.pl/2013/07/01/zapomniany-holokaust-polacy-pod-okupacja-niemiecka-1939%E2%88%921944-r-c-lukas-recenzje-2/
Piotr2019.05.13 9:39
Wiem że żyłka pęknie, jednak za zbrodnie na Żydowskiej ludności cywilnej w szeregu miejscowości na Podlasiu jak np. Jedwabne, Goniądz, Szczuczyn odpowiedzialna jest lokalna ludność Polska. Jak byście nie naginali historii faktów nie zmienicie. Podobnie jest z rzezią Wołyńską. Dziesiatki a może i setki lat traktowania przez Polaków (władze Polskie) Ukraińców jako ludzi gorszego sortu doprowadziły do wybuchu barbarzyństwa.
taro2019.05.13 11:06
strzel sobie w lepetyne kanalioi to najlepiej z granatnika.
Piotr2019.05.13 12:20
Obawiam się, że Twój "łeb" słuzy tylko jako podtrzymanie uszu bo do niczego wiecej nie ! Trzeba czytac uczyś się a nie brednie powtarzać.
Alojzy Cedzidlo2019.05.13 11:20
Tak jest , panie Grosie , tak jest . Tylko Polacy winni . Jednak dziwie się Panu ,że w tej Pana wojnie o ,,prawdę historyczna " pominął Pan winy PiS-u a w szczególności Kaczyńskiego. Bo przecież nie Kwaśniewskiego , który już w w roku 1998 składał wieńce w Jedwabnym , przepraszając Żydów za te polskie zbrodnie . Proponuję napisać - pismo , pozbierać pod nim podpisy podobnie myślących jak Pan, potępicie krzywdzące her Schapera i innych niewinnie skazywanych , wyroki niemieckich sądów . A tego naocznego świadka podać do sądu , póki jeszcze PiS nie opanuje sadownictwa I niech Pan potem zwieje do Niemiec . Zrobi Pan tam karierę , razem z strykiem Grosem. .
to ja2019.05.13 14:47
Niemcom to oczywiście było na rękę i dawali przyzwolenie tym zbrodniom. Często Polacy katowali palili Niemcy dobijali
Persepona2019.05.13 15:08
Widziałeś jak katowali? Jeśli masz dowody, napisz, kogo tak katowali i kto katował. Jeśli obarczasz winą innych, sam jesteś jeszcze bardziej winny, sprzeniewierzenia i oszustwa, co jest karane w każdej religii, nie wspominając o prawie mojrzeszowym!
to ja2019.05.13 20:05
Dlaczego tak nie pyskujesz kiedy niesłusznie plują na Żydów, ludzi o poglądach lewicowych gejów opluwają Prezydenta Wałęsę nie Katolików itd. W nic co bym udowadniał i tak nie uwierzysz bedziesz żył w ciągłym zakłamaniu
anonim2019.05.16 1:03
Ty piotrus pewnie jestes potomkiem Grossa albo on twoim ale na sto procent macie cell w tym ze szerzycie ta zydowska propagande. Byles tam, widziales???? To ze znasz nazwy tych okolic o niczym nie swiadczy ja tez pochodze z podlasia i znam Jedwabne, Goniadz, Szczuczyn czy Wizne i moj ojciec mial wtedy 16 lat i opowiadal ze to niemcy spalili tych zydow, jesli chcecie prawdy to dlaczego niezrobicie EKSHUMACJI, ale wy znacie prawde i dlatego nie chcecie ekshumacji bo wtedy juz nie bedziecie mogli klamac wiec najlepiej trzymac ciemny narod w niepewnosci co??? Piotrus zydzi byli paleni przez Polakow tak samo jak byly Polskie Obozy Koncentracyjne. Zaczynacie od palenia w Jedwabnym a skonczycie na paleniu w piecach gazowych w Oswiecimiu ze to tez Polacy bo mowia zydzi ze to Polskie obozy smierci. Zygac sie chce takimi klamcami jak ty ale prawda jest jedna i sie obroni sama a ty przed Bogiem staniesz predzej czy pozniej
anonim2019.05.13 9:02
Tylko idioci mogli wierzyć, że zbrodni w Jedwabnem dokonali Polacy. Cała ta kłamliwa propaganda ma na celu upokorzenie nas, jako narodu sprawców i wyciągnięcie olbrzymich odszkodowań. Państwo Polskie w przeszłości nie zdało egzaminu, przepraszało za zbrodnie których nie było, a Żydzi sprytnie to wykorzystali do swoich celów.
desmond2019.05.13 8:57
A kto jest plemieniem po"kainowym"????......i wszystko jasne (cyt. siara siarzewski)
Marian2019.05.13 8:55
Zydzi tylko dlatego ze zbrodniarz zalacil kryja go i wina obciazaja inna ofiare zbrodniarza .Dla mnie to nie ludzie.
nie dla marksizmu2019.05.13 8:45
A wcześniej fronda nie zachwycała się Grossem? Film Państwa Kujbidów na półce w TVP Pis tak samo jak za PO! Takie same strachliwe szabesgoje. PiS PO jedno zło! https://www.youtube.com/watch?v=4IRT7cmN6n4
Cogito ergo sum2019.05.13 8:38
Dla Żydów holokaust stał się biznesem. Co się dziwić skoro Żydzi getta łódzkiego na rozkaz Rumkowskiego oddali Niemcom swoje własne dzieci. Dzisiaj frymarczą swoją martyrologią.
lewa noga2019.05.13 8:37
zyd dla pieniedzy sprzeda wlasna matke