Kto grozi Cenckiewiczowi?! ,,Jest scenariusz mojego pogrzebu'' - zdjęcie
22.08.18, 14:10screenshot Youtube

Kto grozi Cenckiewiczowi?! ,,Jest scenariusz mojego pogrzebu''

Szokujące informacje podał dziś na swoim twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz. Historyk, szef Wojskowego Biura Historycznego po tekście na temat przeszłości Ewy Gawor, która jest bliskim współpracownikiem Hanny Gronkiewicz-Waltz, zaczął otrzymywać pogróżki. „Jest też scenariusz mojego pogrzebu” - napisał.

Tekst Cenckiewicza ukazał się na łamach „Gazety Polskiej”. W „Gazecie Polskiej Codziennie” zapowiadany był w ten sposób:

"Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czesława Kiszczaka. Porażające fakty z przeszłości urzędniczki warszawskiego ratusza ujawnia w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska" historyk Sławomir Cenckiewicz".

Gawor groziła Cenckiewiczowi pozwem, ale na tym się nie skończyło. Jak napisał dziś na swoim twitterze Rafał Dudkiewicz:

Dzisiaj otrzymałem informację, żebym przekazał [email protected] żeby uważał na siebie, ze względu na ujawnienie sprawy Pani Ewy Gawor. Zdumiewające”.

Prof. Cenckiewicz w odpowiedzi na ten wpis stwierdził:

Potwierdzam: mam w ostatnich 2 tyg. nasilenie pogróżek, również takich w których pada mój adres zamieszkania, jest też scenariusz mojego pogrzebu. Normalny człowiek musi się wystraszyć więc się obawiam, ale z drogi nie zejdę - będą kolejne teksty o Gawor i jej współpracownikach”.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl