Bajeczka o homo-książętach w bibliotece. Rodzice oburzeni - zdjęcie
02.03.14, 10:48Rysunek z książeczki "Król i król" (fot. Wikipedia)

Bajeczka o homo-książętach w bibliotece. Rodzice oburzeni

13

Oburzenie wśród rodziców wywołała książka „Król i król” Lindy de Haan i Sterna Nijlanda. To bajeczka o księciu, który szuka żony, ale nie podoba mu się żadna z przedstawicielek księżniczek, więc zakochuje się w bracie jednej z nich. Homoseksualni książęta biorą ślub i żyją długo i szczęśliwie. Książeczkę wydał jeszcze przed rozpoczęciem kariery politycznej Robert Biedroń.  

Rodzice dzieci, korzystających z Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w dzielnicy Praga Północ są oburzeni, że książeczka leży na ogólnodostępnych półkach, z których mogą korzystać ich pociechy. „Przejrzałam tę książkę i byłam zszokowana zarówno treścią jak i ilustracjami . Z obawą myślę, że książka ta mogłaby trafić w ręce moich dzieci, które mają wolny dostęp do półek. Dotychczas byłam przekonana, że imię Patrona tej biblioteki gwarantuje nam bezpieczne treści i prawidłowy rozwój intelektualny dzieci” – mówi w rozmowie z portalem Wawalove.pl pani Agnieszka.

Inny rodzic sugeruje, że książeczkę można zamknąć w szafie ze stosowną adnotację. „Większość społeczeństwa 90% jest przeciwna takim treściom wprowadzanym dla dzieci i to jest prawdziwa miłość, której uczył ks. Twardowski - chronić człowieka przed złem, by żył zgodnie z naturą, a nie przyzwalać na wynaturzenia” – argumentuje.

Nie wszyscy rodzice protestują. Jedna z matek podkreśla, że to biblioteka publiczna, a więc placówka ogólnodostępna dla wszystkich, niezależnie od poglądów. I dodaje, że jeśli ktoś nie chce, by ich dzieci czytały o homoseksualizmie, niech im nie wypożycza takiej książeczki. „Jeżeli moje dzieci zapytają o homoseksualizm, z chęcią z takiej książki jako pomocy skorzystam. Bardzo proszę jej przede mną w szafie nie zamykać” – apeluje.

Beb/Wawalove.pl

Komentarze (13):

anonim2014.03.2 11:05
pedalstwo i zboczenie widzę że Warszawa lubi promować a może Gronkiewicz Waltz to jakaś lesba?
anonim2014.03.2 11:24
Takie "bajeczki" są już od dawna, tylko nie ma nie dużego pobytu.
anonim2014.03.2 12:26
krzysiekk rozumiem, że sam dałbyś książeczkę swemu małemu synkowi w celach edukacyjnych
anonim2014.03.2 12:37
[email protected] A co złego się stanie że dziecko przeczyta taką książeczkę. Homoseksualistą od tego się nie stanie bo gdyby tak miało być to heteronormatywna proza Sienkiewicza powinna całkowicie zniwelować zjawisko homoseksualizmu. A może dzięki tej książeczce dziecko nie rzuci kamieniem w kolegę, który inaczej się od niego ubiera i bardziej lubi się bawić z dziewczynkami... No tak, tylko jaki to byłby świat dla katolików jak nie będzie można ogłupionych ludzi namówić do rzucania w kogoś kamieniem...
anonim2014.03.2 15:38
Horror,ale znając realia ta książeczka nie będzie miała wielkiej popularności.Gender i pedalstwo w Polsce nie przejdzie!
anonim2014.03.2 15:48
Książka o zboczeńcach dla dzieci? Pederaści atakują i wiedzą gdzie uderzać
anonim2014.03.2 21:40
Nie wszyscy rodzice protestują. Jedna z matek podkreśla, że to biblioteka publiczna, a więc placówka ogólnodostępna dla wszystkich, niezależnie od poglądów. I dodaje, że jeśli ktoś nie chce, by ich dzieci czytały o homoseksualizmie, niech im nie wypożycza takiej książeczki. „Jeżeli moje dzieci zapytają o homoseksualizm, z chęcią z takiej książki jako pomocy skorzystam. Bardzo proszę jej przede mną w szafie nie zamykać” – apeluje... i ta wypowiedź pokazuje zidiocenie niektórych polaków......
anonim2014.03.2 21:41
krzysiekk; idź i daj sobie wetknąć, może nie będziesz tu bredził...........
anonim2014.03.3 7:02
No tak, Lindy de Haan i Sterna Nijlanda + Biedroń i wszystko jasne. Zboki.
anonim2014.03.3 7:21
@krzysiekk etc. Czy wy nigdy nie słyszeliście o psychologii? O tym jak kształtuje się umysł dzieciaków, jak buduje sobie hierarchię wartości? Swymi idiotycznymi postawami chcecie im wywrócić ten porządek, namieszać w głowach i uczyć nienormalności? Bolszewicka inżynieria społeczna.
anonim2014.03.3 8:09
@Kriss66 "Czy wy nigdy nie słyszeliście o psychologii? O tym jak kształtuje się umysł dzieciaków, jak buduje sobie hierarchię wartości?" Ja cos tam slyszalem. :) I dlatego nie chcialbym zeby moje dzieci byly religijnieindoktrynowane w szkole, bo to im moze zmarnowac cale zycie.
anonim2014.03.6 20:39
Ci sami rodzice bez większej refleksji kupią dziecku grę GTA. Wszytko w temacie.
anonim2014.03.7 19:51
Pedalstwo i zboczenie sie szerza, bo ludzie dzisiaj sa ignorantami i interesuje ich tylko koniec wlasnego nosa. Takie "ksiazeczki" maja za zadanie robic pranie mozgu naszym dzieciom, a pomimo tego iz pewnie nawet ponad 90% spoleczenstwa jest temu przeciwna, prawie nikt nie reaguje!!!