"Ksiądz Jerzy dziś też byłby prześladowany" - zdjęcie
21.09.14, 14:18Ks. Jerzy Popiełuszko (fot. archiwum)

"Ksiądz Jerzy dziś też byłby prześladowany"

8

Ks. prałat Zygmunt Wirkowski nie ma wątpliwości, że ks. Jerzy Popiełuszko dziś także byłby prześladowany. „Tak jak teraz, jak tylko ksiądz w kościele zabierze głos w ważnej sprawie, że coś jest niemoralne wśród rządzących, to od razu podnoszony jest głos, że do polityki się miesza” – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

I dodaje, że przecież trzeba, tak jak ks. Jerzy, poruszać ważne tematy na ambonie. Jego zdaniem, dziś mamy czasy podobne do tych, w których żył Błogosławiony. „Tyle że teraz inni są ludzie. Wtedy wiedzieli, czym jest komuna, a teraz mają często zamieszane w głowach, często nie wiedzą, gdzie jest prawda” – uzupełnia rozmówca dziennika.

Kolega ze szkolnej ławki ks. Jerzego mówi, że dziś takim kapłanem, który nie boi się odważnie mówić, choć walczą z nim liczne media, jest abp Henryk Hoser. „Ale on nie może zamilknąć na tak aktualne i tak wielkiej wagi tematy jak obrona życia. Nie może nie mówić prawdy o zapłodnieniu in vitro” – argumentuje rozmówca „Naszego Dziennika”.

Ks. Wirkowski dodaje ponadto, że odważna postawa ks. Jerzego jest dziś tym bardziej aktualna, że walka z Kościołem jest coraz ostrzejsza.

MaR/Naszdziennik.pl

Komentarze (8):

anonim2014.09.21 14:43
A kto was prześladuje? Dostajecie wszystko czego zażądacie. Powtarza się historia z Leśnymi i 'prześladowanymi siewcami demokracji i przeciwnikami faszyzmu' z lat powojennych. Sowiecka retoryka.
anonim2014.09.21 15:58
@AnitaF Dziś każda, nawet najdelikatniejsza krytyka 'jedynie słusznych' kończy się 'byciem prześladowanym' przez 'putinowskich zdrajców'. Ksiądz Isakowicz-Zaleski, Stanisław Michalkiewicz i inni są chyba najsłynniejszymi 'zdrajcami' i 'agentami'. Komuna nigdy nie upadła tylko zmieniła wiarę.
anonim2014.09.21 19:25
GenesisX masz na myśli ruskich i ukraińskich żydooligarchów? Dobre, dobre.
anonim2014.09.21 20:20
GenesisX myli trochę pojęcia. To nie są 'Narodowcy' to oni wyginęli na wojnie tylko 'Szowiniści' którym zresztą na siłę imputuje się przyjaźń z Rosją. No, obecnie każdy, kto nie dość głośno krytykuje Putina jest z automatu promoskiewski. Należy wystrzegać się każdej swołoczy, nie tylko ruskiej. Jest jeszcze swołocz niemiecka, litewska, banderowska, jankeska etc etc. Postrzeganie świata w stylu : czarne-białe jest be.
anonim2014.09.21 20:23
Aha, masz na wschodzie potencjalnego sojusznika. Żydooligarchę moskiewskiego Chodorkowskiego. Tylko ciekawe czy dogada się z tymi żydoukraińskimi... hehehe.
anonim2014.09.21 20:23
Aha, masz na wschodzie potencjalnego sojusznika. Żydooligarchę moskiewskiego Chodorkowskiego. Tylko ciekawe czy dogada się z tymi żydoukraińskimi... hehehe.
anonim2014.09.21 23:43
Bł. Ks Jerzy jest patronem Pielgrzymek Ludzi Pracy, on był inicjatorem 32 lata temu pierwszej pielgrzymki. Jak co roku w trzecią niedzielę września kilkadziesiąt tysięcy związkowców z całej Polski stawiło się na Jasnej Górze. Od kilku lat Fronda dołączyła do "merdiów gównego nurtu" i również nie zauważa tego faktu.
anonim2014.09.22 7:05
GenesisX i tak czerpiecie z tych wzorców pełnymi garściami. Jak nie jest białe to musi być czarne. Tut tut.