Ks. Wojciech G. usłyszał cztery zarzuty. Dwa o molestowanie w Polsce - zdjęcie
18.02.14, 11:39Koloratka (fot. Sxc.hu)

Ks. Wojciech G. usłyszał cztery zarzuty. Dwa o molestowanie w Polsce

15

Jak ustalił reporter radia RMF FM Roman Osica, ks. Wojciech G. usłyszał dziś w warszawskiej prokuraturze cztery zarzuty, dotyczące uprawiania tak zwanych innych czynności seksualnych z nieletnimi. Dwa z nich dotyczą molestowania, jakiego duchowny miał się dopuścić podczas wizyty w Polsce (chodzi o pobyt w jednym z podwarszawskich ośrodków dla młodzieży).

Dwa pozostałe zarzuty, jakie usłyszał ks. Wojciech G. dotyczą chłopców z Dominikany. Jak podaje RMF FM, śledczy najprawdopodobniej wystąpią o areszt dla duchownego. Ksiądz Wojciech G. podczas wprowadzania do gmachu Prokuratury Okręgowej w Warszawie miał zakrytą twarz.

W poniedziałek poinformowano, że otrzymane z Dominikany materiały oraz materiał dowodowy polskiej prokuratury uzasadniły możliwość postawienia zarzutów. Zatrzymanie księdza nastąpiło w związku z koniecznością ich postawienia.

Beb/RMF FM

Komentarze (15):

anonim2014.02.18 12:09
Ksiądz G - G jak gender? No czekam na przemowienie abp Michalika - giender podstepnie wkroczyło w szeregi Kościoła Świętego , i nikt już nie zaprzeczy że giender zbiera swe plugawe żniwo....
anonim2014.02.18 12:41
Cały czas mam nadzieję, że ksiądz jest niewinny.
anonim2014.02.18 12:49
@ prawidłowy: w świetle obowiązującego prawa i w świetle zwykłej ludzkiej rzetelności dopóki komuś nie udowodni się winy - ten ktoś jest niewinny. To, co napisałeś, to najzwyklejszy hejt / przejaw agresji.
anonim2014.02.18 12:54
Jeśli okaże się winny odejdzie z kapłaństwa. Kapłani muszą być czyści i w zdecydiwanej większości tacy są.
anonim2014.02.18 12:59
Mądrzy ludzie nie będą ani podejrzanego księdza potępiać ani bronić. Sama słucham RM i też mnie denerwuje to a priori uniewinnianie jakiegoś księdza czy biskupa. Może to co mówił ks.Galiński o o.Rydzyku jest prawdą i stąd taka postawa u niego, że ksiądz to musi być święty z samego faktu bycia księdzem. Ja już dawno przestałam tak patrzeć na księży, siostry zakonne. Pewne wymogi zakonne, kapłańskie wymuszają na nich postawę hipokryzji. Jeśli ktoś ma problem z alkoholem, celibatem czy inną rzeczą, to tym bardziej udaje. Generalnie widzę, że to środowisko, gdzie opinia innych, przełożonych, biskupa, choćby byli najbardziej niemoralni jest ważniejsza niż prawda. Ryba psuje się od głowy i tak też jest z Kościołem. To przede wszystkim kapłani nadają ton, kierunek rozwoju w Kościele. Świeccy nie mają wiele do powiedzenia. Niestety.
anonim2014.02.18 13:06
Myślę, że każdego podejrzanego księdza o pedofilię czy inne dewiacje należy bezzwłocznie odsunąć od duszpasterstwa. Niestety tak się nie dzieje. Sprawa musi najpierw wypłynąć przy wielkim szumie medialnym na wierzch, dopiero potem duchowni coś z tym robią, tłumaczą się i mówią o nagonce w mediach. Nie byłoby tego gdyby księża byli bardziej uczciwi. Masz kobietę, to zostaw kapłaństwo w spokoju, bo prowadząc podwójne życie jesteś duchowych schizofrenikiem, notorycznym kłamcą, gorszycielem dla tych, którzy o tym wiedzą i szykujesz sobie, jak mniemam, okrutne męczarnie po śmierci. Tak wierzę i staram się tą prawdę stosować najpierw do siebie.
anonim2014.02.18 13:08
@Smiglidigli Gdzie jest ojciec hejmo?
anonim2014.02.18 13:37
jest skazany ? NIE.Trolle zamknijcie mordy.
anonim2014.02.18 13:53
Niebawem zostanie świętym człowiek który podpisał instrukcję nakazującą pod grozbą klątwy ukrywać księży pedofili a rodziny pokrzywdzonych zmuszać do milczenia. W tym świetle kościół katolicki hodował pedofili i jest jako instytucja odpowiedzialna. Ksiądz W.G. jest przecież produktem tamtych instrukcji.Nasz Episkopat jest także "produktem" tamtych instrukcji skoro na swego przewodniczącego wybiera obrońcę pedofila.
anonim2014.02.18 14:33
@Nikt Przegiąłeś. Widziałeś na własne oczy dokument, o którym mówisz. Ukrywać pedofilię pod karą klątwy? Człowieku, zwariowałeś? To tak jakby Jan Paweł II udawał, że wierzy w Boga. Opanuj się!
anonim2014.02.18 15:09
Należy się wstrzymać z werdyktami ponieważ kartele narkotykowe na Dominikanie nie przebierają w środkach aby pozbyć się potencjalnej przeszkody w prowadzeniu działalności przestępczej przy udziale dzieci służących do rozprowadzanie substancji niebezpiecznych. Dziennikarka przybyła z Dominikany ma powiązania z narkotykową działalności co więcej dostarczone materiały mające obciążać księdza są mało precyzyjne i absolutnie nie wykazuje jednoznacznie przewinienia o których media mętnego nurtu chętnie kłapią rozdwojonymi ozorami. W sprawie wątpliwej pedofilii księdza jest multum zaniedbań ze strony wymiaru sprawiedliwości począwszy od upublicznienia wizerunku księdza pochopnie nadając mu identyfikator łamiącego prawo zanim w ogóle zapoznano się z danymi dotyczącymi wątku. Robią z zamysłem przedstawienie liberalno – lewicowe zakały im nie zależy na kompetentnym zbadaniem sprawy tylko poniewieranie księdzem gdyż zakrywanie twarzy i skracanie personaliów w momencie gdy zostały wcześniej uwidocznione notki prezentujące całą sylwetkę włącznie z imieniem oraz nazwiskiem jest groteskowym zachowaniem ze strony prokuratury znajdującej się pod nadzorem Tuska Donalda i jego świty
anonim2014.02.18 15:50
modlić się modlić i jeszcze raz modlić
anonim2014.02.18 20:31
Są dwie strony: jedna mówi "jest winny", druga "jestem niewinny". Czemu mam wierzyć krzykaczom wołającym "na krzyż Nim!"??? Ten ksiądz jest niewinny! Modlę się w tej intencji.
anonim2014.02.18 21:27
Nikt22 czy to prawda, ze zgwałciłeś/łaś kilku chłopców i nie masz wyrzutów sumienia po ich zgwałceniu? Podobno policja już jest na twoim tropie - czy nie ujdzie ci to na sucho? A ilu lewaków ty na Frondzie ma ochotę tolerować i bronić zboka GenesisX ?
anonim2014.02.18 22:39
GenesisX Nie rozumiesz słowa "modlitwa"? Modlę się do Boga, aby prawada zwyciężyła!