21.10.19, 12:45(fot. youtube)

Ks. Stanisław Małkowski dla Frondy: Kluczą, kłamią. Chcą się podobać diabłu? Bogu trzeba się podobać, nawet za cenę męczeństwa

Portal Fronda.pl: Miesiąc temu w warszawskim klubie Iskra odbyła się otwarta impreza na cześć Jerzego Urbana, redaktora naczelnego tygodnika „Nie”, a w latach 80. rzecznika prasowego rządu. „Urban Party – napij się z Jerzym Urbanem” - to przewodnie hasło tego wydarzenia. W internecie pojawiły się nagrania, na których widzimy tłum młodych ludzi wiwatujących na cześć "goebbelsa stanu wojennego". O czym to świadczy?

Ks. Stanisław Małkowski: Świadczy to o zupełnym ogłupieniu. Nie stosują kryteriów moralnych w swoich wystąpieniach, postawie. Jerzego Urbana traktują dzisiaj rozrywkowo, zabawowo. Po prostu jest dla nich zabawny.

Radio Warszawa poinformowało o happeningu zorganizowanym przez środowisko antyklerykalnego tygodnika "NIE". Redakcyjny kolega Jerzego Urbana przed bazyliką katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie udawał "księdza pedofila". W "zabawie" wykorzystano dzieci, które atakowały i przepędzały wicenaczelnego "NIE" przebranego za księdza.

Pewnie by tego nie zrobił bez zgody Jerzego Urbana. W tej chwili takie wystąpienia mają publicznie miejsce. Opozycja jest znana z antynarodowych, antykościelnych, antykatolickich zagrań.

W jaki sposób my katolicy powinniśmy reagować na tego typu prowokacje? Powinniśmy o nich mówić, czy może takie happeningi przemilczeć?

Trzeba reagować, tylko spokojnie. Jakakolwiek ostra reakcja przy pewnej tolerancji, obojętności władz państwowych, może spowodować eskalację tego rodzaju popisów.

Z kolei w rocznicę zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki do Telewizji Publicznej zapraszana jest Joanna Senyszyn, nowo wybrana posłanka SLD, która banalizuje okrutną śmierć kapelana „Solidarności”

Ta okrutna śmierć była poprzedzona sześciodniową udręką. On nie był zamordowany 19/20 października po godzinie bicia, czy propozycji współpracy. On był przekazany przez pierwszą ekipę, drugiej ekipie. Do niektórych uczestników drugiej ekipy porywaczy dotarł prokurator Andrzej Witkowski i z nimi rozmawiał. Prokurator Witkowski był dwukrotnie odsunięty od śledztwa w sprawie Jerzego. Oficjalnie jako prokurator nie postawił zarzutów.

Obecna władza ani kościelna, ani polityczna nie są zainteresowane wyjaśnieniem okoliczności mordu na ks. Jerzym. Publicznie podawana jest do wiadomości nieprawdziwa wersja. Nawet w weekendowym "Naszym Dzienniku" w artykule o ks. Jerzym to kłamstwo było dwukrotnie powtórzone.

Wydaje się, że to "kłamstwo" wynika po prostu z niewiedzy

Powszechnie wynika z niewiedzy, ale ta niewiedza jest generowalna, tworzona przez ludzi, którzy wiedzą, ale nie chcą, by ta wiedza dotarła do ogółu społeczeństwa.

"Ksiądz Popiełuszko został uznany męczennikiem Kościoła, chociaż tak naprawdę nie zginął za wiarę, tylko za działalność polityczną. Zajmował się działalnością polityczną, która w tamtym czasie była niewygodna nawet dla Kościoła Katolickiego – mówiła w TVP Info posłanka SLD prof. Joanna Senyszyn.

Najlepiej przytoczyć w tym kontekście słowa ks. Piotra Skargi. "Rzecze kto, ksiądz się wdawa w politykę. Wdawa się i wdawać się winien, nie w rządy jej ale, aby jej grzechy nie gubiły i wykorzenione z niej były, a dusze ludzkie w niej nie ginęły". Wdawanie się w politykę w wypadku ks. Jerzego miało charakter moralny, religijny, a nie polityczny. Nie chciał się opowiadać po jednej, czy po drugiej stronie. W stosunku do ludzi, którzy reprezentowali politykę stanu wojennego, był skrajnie życzliwy. Ks. Popiełuszko nawet dopuszczał do swojego towarzystwa ludzi, o których nie wiedział, że są współpracownikami służby bezpieczeństwa.

Co ks. Jerzy Popiełuszko powiedziałby na dzisiejsze czasy?

Trudno powiedzieć, czy by dożył, bo był człowiekiem schorowanym. Ale można zacytować jego przyjaciół,którzy zwykli wypowiadać się w jego duchu.

Czasy są bardzo skomplikowane, niejednoznaczne i dziwne. Trudno wymieniać konkretnie po nazwisku. Można odnieść się do zgodności postępowania czy zaniechań różnych środowisk politycznych wobec praw zawartych w Dekalogu, Ewangelii, czy zapisanych w ludzkiej naturze. Istnieją takie zaniechania, takie kluczenie, po to, żeby się komuś podobać. Komu? Diabłu? Bogu się trzeba podobać. W przypadku świętych nawet za cenę męczeństwa.

Rozm. KZ

Komentarze

Lennon2019.10.22 15:05
Ja widziałem i widzę sporo imprez na cześć gościa, co tulił się do największego pedofila wszechczasów - Marciala Maciela Degollado.
andrzejhahn32019.10.21 22:30
UWAGA................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
ciekawy2019.10.21 21:45
A ja myślłem że choć jeden klecha ma odrobinę samokrytycyzmu
krzysztof2019.10.21 19:52
trzeba komune rozliczyć nie tylko z ich strasznych czynów ale głownie z ukradzionych majątków przestępców zapuszkować
bezlitosny internauta2019.10.21 14:12
Właśnie sobie wyobraziłem owo "męczeństwo" Małkowskiego na pluszowym krzyżu.
fas2019.10.21 14:39
No i sięgnąłeś granic wyobraźni.
Reytan2019.10.21 16:56
Wyobraznia kretyna daleko nie siega.
anonim2019.10.21 19:20
Głupek
Agnieszka2019.10.21 14:10
Niby minęła 35 rocznica śmierci księdza Jerzego a w żadnych mediach nie było jego najbliższego przyjaciela księdza Małkowskiego. Tak się bali, że zburzy esbecką narracje z procesu toruńskiego i zacznie mówić prawdę? Jak pan Semka w Studio Polska zaczął o dochodzeniu prokuratora Witkowskiego, to jakaś "znawczyni i wielka ekspertka" zbijająca kapitał i wiarygodność na wychwalaniu życia księdza Jerzego (przy jednoczesnym utrwalaniu oficjalnej narracji) próbowała zdyskredytować prokuratora Witkowskiego jako argument jego niewiarygodności podając to, że za datę śmierci uważa 25 październik. Jestem przekonana, ze niestety wokół tej sprawy i osoby bł. ks. Jerzego wciąż działa agentura, trzymająca rękę na pulsie i udająca jego czcicieli, co to np. strasznie o proces kanonizacyjny i ogłoszenie go świętym się troszczą. I prawdą jest że jakby zabili (jak podobno zamierzali) najpierw księdza Małkowskiego, to dziś błogosławiony ksiądz Jerzy byłby spychany w cień i na margines jak ksiądz Stanisław.
Maz2019.10.22 6:56
W niedzielę 20 paźdz. w TV Trwam w wieczornych "Rozmowach Niedokończonych" (g. 18:15, a potem przed g.22 w Radiu Maryja druga część) był temat "Kapłani Niezłomni", i jednym z gości był prok. A. Witkowski. Bardzo ciekawy program, można obejrzeć i odsłuchać w sieci, na stronach tych rozgłośni. Mówiono m.in. o tym (a właściwie głównie!), o czym Pani pisze, tj. różne niejasności dot. śmierci ks. J. Popiełuszki. https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.26138 https://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-kaplani-niezlomni/ https://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/rozmowy-niedokonczone-kaplani-niezlomni-2/ (kliknąć na "Pobierz" - "Otwórz" i można słuchać)
Agnieszka2019.10.22 18:43
Dziękuję za wiadomość.
retro2019.10.21 13:44
Schetyna reanimował komuchów i to on wprowadził ich do Sejmu i do PE. Człowiek z Solidarności Walczącej. CO ZA UPADEK !
JS2019.10.21 13:42
Niestety ale są to bardzo, mniej i nieświadomi tego, że stali się współpracownikami diabła na ziemi. A skoro należą do diabła to działają przeciwko nam, zwykłym ludziom. Tacy ludzie narobili w ciągu wieków ogromnych krzywd, szkód w społeczeństwach, narodach. Pozdr.
Portofino2019.10.21 13:41
Pytam ksieze Stanislawie czy Agnieszka Dz. chce sie podobac diablu?
nikt2019.10.21 13:38
Cenię Żyda Urbana za to , że pozostał wierny swej ideologii gdy większość z nich przekręciła fartuszek na drugą stronę i stała się zagorzałymi piewcami demokracji . Znów tylko i wyłącznie we własnym interesie . Przykładem prokurator Pawłowicz . A o. Rydzyk kimże jest jeśli nie Żydem piejącym na katolicką nutę tylko i wyłącznie dla własnego interesu ? Macie wątpliwości to poproście go o zrobienie badań genetycznych .
nikt2019.10.21 13:48
O kurczę znów przejęzyczenie ..........prokurator Piotrowicz a nie Pawłowicz. Coś dziś jestem rozkojarzona . A panią Krysię lubiłam za jej prostolinijność , choć też nie należała do mojego plemienia . No , ale naród wybrał . Odpadł jeden i druga .
Reytan2019.10.21 17:08
Rycerstwo chrzescianskie bedzie obcinac heretykom glowy.a pozniej bedziemy sie modlic za zbawienie waszych niesmiertelnych dusz.
Agnieszka2019.10.21 23:11
Urban "przekręcający fartuszek na drugą stronę".... W jaki niby sposób po tym, co robił miałby tego dokonać i który "symbol PRL-u" - choćby mniejszej rangi niż on - to zrobił? Jeżeli nie chciał się autentycznie nawrócić, to albo mógł zniknąć albo brnąć na bezczelnego w starej podłości. Wybrał to ostatnie i nic w tym do cenienia, bo nie chodzi o kwestie wierności jakimś nawet błędnym ideałom. On po prostu tak wtedy jak i dziś uwielbia siebie i wszystkich nurzać w g... Takie psychopatyczne tendencje są do leczenia lub izolowania od społeczeństwa a nie do dorabiania im ideologii i podziwiania, że został czemuś wierny. Po prostu jak miał naturę wynaturzoną jakiegoś socjopaty tak z nią żyje nadal bez terapii i uzdrowienia.
stan2019.10.22 1:32
Fartuszka to on nie musiał przekręcać, bo jest fartuszkowcem, jak Michnik.
Maz2019.10.22 6:39
Hitler, Stalin, Neron też pozostali wierni swej ideologii aż do śmierci. Czekam, aż Pani napisze, jak bardzo ich docenia i podziwia. Jeśli ktoś jest wierny złu, to raczej należy mu współczuć i modlić się za niego, bo ta "wierność" doprowadzi go do zguby. A co do o. Rydzyka... Jeśli byłby Żydem (a nie jest, zapewniam), to co z tego? A gdyby był Chińczykiem albo Grekiem, to robiłoby jakąś różnicę? Ale jaką? Czy Żyd, Chińczyk, Grek, Polak, Arab, etc., nie może być katolikiem? Pani zabroni? Pani ocenia "prawdziwość" czyjegoś katolicyzmu? Wobec tego ja mogę ocenić Pani katolicyzm: to ŻADEN katolicyzm. I badania genetyczne tu nie pomogą, trzeba się po prostu nawrócić. Czego szczerze życzę. A jeśli nie jest Pani katoliczką, to po co traci Pani czas i zajmuje się sprawami Kościoła katolickiego? To takie hobby? Nie ma lepszego? Coś mądrego poczytać? Ogólna ogłada przydałaby się, wtedy może by Pani nie pisała takich niedorzeczności.
BOGAnieMA2019.10.21 12:57
Kleruchy są temu winne, że dzieciarnia nie wie co to był PRL! Dowalcie jeszcze kilka lekcji religii w tygodniu! A materiał z historii niech nadal kończy się na 2 wojnie światowej, bo zabrakło czasu na przerabianie go dalej.
nikt2019.10.21 13:10
Ja doskonale wiem co to i czym był PRL . I chcesz , by uczyły o nim dzieci osoby , które tak jak Ty niczego o nim nie wiedzą ? Bo czym on był mówią Ci żydowskie media ? Miał wady , ale miał również zalety . Jak każdy ustrój . Pod wieloma względami był gorszy od obecnej niby " demokracji " , ale pod innymi był dużo lepszy . Pół na pół . A obecny jest dorszy od poprzedniego jak 2/3 do 1/3 . Zapewniam Cię , że jeszcze o tym się przekonasz , choć teraz mi nie uwierzysz .
nikt2019.10.21 13:12
O kurczę blade.....przeskok liter . Zamiast gorszy napisałam " dorszy " . Dorsze to jem . Znów nie przeczytałam przed wysłaniem .
2019.10.21 13:17
Oszczędniej gospodaruj spacją ;-)
BOGAnieMA2019.10.21 13:18
Z tego Pani bełkotu wynika, że lepiej nie uczyć o PRLu. Eh, widze też jakieś brednie o żydach. Pani jest moherową wariatką na usługach Rydzyka?
Reytan2019.10.21 17:06
Aktywnym komunistom bedziemy odbierali POLSKIE obywatelstwo,ktore jest swietoscia.
stan2019.10.22 1:29
Czy można dowiedzieć się czegoś o tych zaletach? Bo ja też znam czasy PRL, ale w żaden sposób nie dostrzegam zalet.
nikt2019.10.21 12:54
Ten biedny : pogubiony , przesiąknięty otumaniającą propagandą swego Kościoła , żyjący w świecie fatamorgany i hipokryzji mówi o tym , że ktoś chce się podobać diabłu ? A w czyjeż piórka sam się przystroił ? W anielskie pióra bożej PRAWDY ? No tak . To ona dominuje w tym Kościele . :):):):):):):):):):)
fas2019.10.21 14:29
Aleś ty tępy gówniarzu. Aż na kilometr zionie smarkiem. Idź do mamusi niech ci najpierw gile wytrze smotku.
Reytan2019.10.21 17:02
Komuna smierdzi gnojem i onucami.
B. Be.2019.10.21 18:10
Biegiem marsz na happeningi urbana, wiwatować na jego cześć! Tam akurat poziom w sam raz dla ciebie, prosty człowieku. Pogubiony, otumaniony ks. Małkowski?!?! Ty wiesz, o kim piszesz?? To człowiek gruntownie wykształcony, wychowany w dobrej, przedwojennej inteligenckiej rodzinie i wg takichże zasad, reprezentujący kulturę osobistą, o jakiej się prostakom nie śniło. No cóż, jak to się mówi: "wolno pieskowi i na Pana Boga poszczekać". Ujadaj więc, nieszczęśniku, tęskniący za rozumem.
ktoś2019.10.22 21:46
Właściwy nick sobie przybrałeś.
Glaudiusman2019.10.21 12:53
Nie rozumiem dlaczego wszyscy boją się prawdy ???
toja2019.10.21 14:36
Bo prawdy są dwie, wasza i nasza.
Pokonajmy patologie2019.10.21 12:48
https://www.youtube.com/watch?v=c4pvIdXHHnI
mają haki na PiS proste2019.10.21 12:03
https://wrealu24.tv/film/dlaczego-nie-znamy-prawdy-o-smierci-ks-popieluszki-mord-zalozycielski-iii-rp-w-sumlinski-wrealu