Ks. Sławomir Kostrzewa: Fałszywi prorocy wmawiają nam, że grzechu nie ma - zdjęcie
07.12.19, 18:35Screenshot Youtube

Ks. Sławomir Kostrzewa: Fałszywi prorocy wmawiają nam, że grzechu nie ma

11

Dziś coraz więcej ludzi zatraca poczucie grzechu. Liczni fałszywi prorocy wmawiają nam, że wszystko z nami jest w porządku, że nie mamy grzechów. Mówią to, co chcemy usłyszeć. Fałszywi prorocy usprawiedliwiają grzech jako konieczność, przejaw zdrowego rozsądku. Tymczasem – usprawiedliwianie grzechu jest grzechem, powiększa zło w życiu człowieka i zamyka na Boże miłosierdzie. Zło rozprzestrzenia się bez przeszkód, bo ci którzy są powołani do demaskowania i piętnowania zła, milczą, są zastraszani i posądzani o doszukiwanie się wszędzie diabła… Świat dzisiaj promuje tych, którzy promują zło, a prześladuje tych, którzy walczą o dobro - przypomina ks. Sławomir Kostrzewa w homilii wygłoszonej w kościele św. Jacka w Chicago, 4 października 2019 r.

Youtube - RCTV

Komentarze (11):

Ewa2019.12.8 14:05
Ignorujmy wpisy, które są wulgarne, może autorzy się zniechęcą...
stan2019.12.8 14:00
Bóg zapłać Ci, ks. Sławomirze za tę katechezę. Powinno się takie rekolekcje głosić w każdym kościele. Brak świadomości grzechu i obojętność wobec zła jest podstawowym zagrożeniem życia wiecznego. Wątpię, by wypisujący tu przede mną tak ohydne rzeczy, wysłuchali tego. Piszą takie bzdury, że mam prawo myśleć, że ci ludzie są albo chorzy na umyśle., albo opętani złem. Zastanawiam się, co oni tu robią? Szkoda, że nie słuchają i nie czytają tekstów, tylko piszą głupstwa - co w sercu, to i na języku (w internecie pozostaną po nich jedynie puste słowa). Boże, bądź im miłościw, wlej mądrość w ich serca i nie dopuść, by poszli na zatracenie.
kryspin2019.12.7 20:55
Czy to jest na prawdę portal katolicki?Żenujące,poniżej poziomu dopuszczalnego komentarze powinny być przez moderatora portalu usuwane.Proszę nie mówić o jakiejkolwiek swobodzie wypowiedzi. To jest poziom rynsztokowy,uwłaczający czytelnikom.
Janek2019.12.7 19:18
Największymi orędownikami "porządnego życia" są ci którzy prywatnie najwięcej grzeszą. Lud odchodzi Kościoła, dlatego że jest w nim jest pełno zakłamania, pychy i przewrotności. Natomiast jak widać na przykładzie powyższej homilii, w Kościele trwa desperacka walka, o utrzymanie się na powierzchni, realizowana starymi sprawdzonymi metodami. Czas Kościoła w obecnej formie mija, bo owce zrozumiały, że nie potrzebują najemników, skoro mogą się zwrócić bezpośrednio do Arcypasterza - Boga Trójjedynego , zarówno prosząc o przebaczenie jak i pomoc.
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 19:17
Kostrzewa, masz taki grymas na twarzy, jak by ci dopiero skończyli odbyt rozpychać.!!!!
matis892019.12.7 19:15
Doskonały opis Bergoglio Fałszywego Proroka lewakoateisty od Religii Światowej. Jest wielu fałszywych proroków ale jeden główny który przeciera drogi dla antychrysta, którego wspomina Apokalipsa św. Jana. Jest nim Bergoglio, największy ze wszystkich fałszywych proroków.
andrzejhahn32019.12.7 19:02
kostrzewa ale ty masz nierobie zryty beret
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 18:54
Pamiętaj katoliku i ty śmierdzący kałem PiSiaku! lepiej znaleźć sobie kogoś do seksu na Tinderze, niż chodzić do prostytutek bo to grzech!
anty nazi2019.12.7 18:44
fałszywi prorocy, a nie prorok , proszę nie dezinformować i mówić prawdę, sam episkopat niemiec liczy pokaźna liczbę hierarchów!!
Realisrta2019.12.7 20:12
Hierarchowie kościelni pokazują ze w Boga nie wierza on jest tylko dla ciemnej masy
ToJa2019.12.8 19:34
Ciemna masa? A czy wiesz co z Tobą będzie po śmierci? Ateizm ogranicza człowieka, nie pozwala mu spojrzeć poza materię.