Ks. prof. Waldemar Cisło: Okrutne wykonywanie prawa o bluźnierstwie i samosądy - zdjęcie
03.11.18, 13:10

Ks. prof. Waldemar Cisło: Okrutne wykonywanie prawa o bluźnierstwie i samosądy

,,Prawo o bluźnierstwie nie jest tak straszne, ale jego wykonywanie jest okrutne, bo często jest związane z dokonywaniem samosądów'' - powiedział w rozmowie z portalem ,,Radia Maryja'' ks. prof. Waldemar Cisło, szef polskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Duchowny komentował sprawę chrześcijanki Asii Bibi z Pakistanu, która została 8 lat temu skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo wobec Mahometa. Bibi uniewinnił niedawno Sąd Najwyższy Pakistanu, ale wskutek protestów muzułmanów jej los jest wciąż bardzo niepewny, a wyrok może zostać zmieniony.

,,Jeśli w jakiejś miejscowości ktoś jest oskarżony o profanację Koranu czy proroka i wzywa wiernych do meczetu, podburza się tłum, dokonuje się samosądu i potem dopiero się rozstrzyga wszystkie sprawy. Asia Bibi jest tego klasycznym przykładem'' - powiedział ks. prof. Cisło portalowi ,,Radia Maryja''.

,,Proszę Boga, żeby ten dobry gest uwolnienia Asi Bibi nie spowodował pogromów chrześcijan, które często się niestety zdarzają w Pakistanie. Mamy napady na Kościoły'' - stwierdził kapłan, dodając, że w Pakistanie kościołów w których odprawiana jest Msza święta czy nabożeństwa musi pilnować wojsko i policja.

Jak wskazał kapłan, sprawy prześladowań chrześcian stają się w Pakistanie problemem politycznym, podlegającym naciskowi tłumu i fanatyków.

mod/radiomaryja.pl