Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr dla Frondy mocno o tym, jak zatrzymać atak tęczowej bolszewii na Polskę! - zdjęcie
10.06.19, 18:35

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr dla Frondy mocno o tym, jak zatrzymać atak tęczowej bolszewii na Polskę!

70

Dochodzi w Polsce do niebywałych wydarzeń. Dziś rano we Wrocławiu ksiądz został ciężko raniony nożem. Jak podały media, sprawca rozmawiał z nim przed atakiem o pedofilii klerykalnej. Na Paradzie Równości protestancki pastor szydzi z Eucharystii, celebrując jakieś tęczowe obrzędy. Uczestnicy tejże Parady obnoszą się z wizerunkami Matki Bożej przerobionej na jakąś drag queen. Politycy totalnej opozycji nawołują do wprowadzania homozwiązków i adopcji przez takie pary, współuczestniczą w przemyśle ataków na Kościół i całą naszą cywilizację.

 

Portal Fronda.pl: Skąd bierze się ta wielka fala homoseksualnej propagandy i antyklerykalnej nienawiści i dokąd Polskę doprowadzi?

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr: To bardzo trudne, ale bardzo ważne pytanie. Zaznaczam, że nie roszczę sobie pretensji do pełnej, a nawet do wiarygodnej odpowiedzi (w tym sensie, że mogą być inne, bardziej sensowne przyczyny). W moim przekonaniu jednak, wśród przyczyn wymieniłbym postępującą chrystofobię, agresywny bolszewizm i uległość środowisk kościelnych.

Pojęcie „chrystofobii” to pojęcie bodaj George’a Weigla. To proces obserwowalny w Europie i na Zachodzie od lat, ostatnio też w Polsce. Chrystus był i jest znakiem sprzeciwu. Genialnie rozpoznawał to św. Jan Paweł II, choćby w swoich rekolekcjach watykańskich, głoszonych jeszcze przed wyborem na Stolicę Piotrową. Ten znak sprzeciwu narasta, bo być może weszliśmy w jakąś apokaliptyczną fazę walki ze złem. Chrystus w swoim Kościele katolickim jest jedynym znakiem realnego i bezwzględnego sprzeciwu. Dlatego budzi taki opór, agresję, nienawiść. Są one niesione na fali tęczowego bolszewizmu. Fakty, które Pan Redaktor wymienia – owe marsze, profanacje, bluźniercze parodiowanie religii – to nowa wersja bolszewickiej, lewackiej kpiny z Boga i Kościoła. Powiedziałbym jednak, że bardziej prymitywna, wulgarna, posunięta do ostateczności.

A w tym wszystkim przerażająca jest nasza uległość… Podam jeden szczegół – kiedy w bandyckim zamachu zginął prezydent Gdańska, w zamachu nie kierowanym ideologią, ani ideami, zamachu pospolitego bandyty, Polska zatrzymała swój oddech. Ilość narracji wokół pospolitego przestępstwa… Skala żałoby narodowej… Teraz omal nie zginął ksiądz, jak wszystko wskazuje z racji ideologicznej… Jest niemal cisza. Czy pojawi się w tej sprawie list Episkopatu? Czy pojawi się domaganie zmian prawa dla zakłamanych oszczerców, którzy swoimi kłamstwami zabijają w wymiarze społecznym, a niekiedy niemal biologicznym niewinnie oskarżonych? Myślę, że nie wystarczą krótkie komunikaty rzecznika prasowego Episkopatu.

 

Czy widzi Ksiądz Profesor jakieś remedia na ten atak?

Oczywiście, zawsze, gdy dotyka nas zło, przypominamy sobie niezmienną zasadę św. Pawła „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”. Musimy walczyć najpierw z tym, by nie ulec pokusie odwetu i nienawiści, by wzrastać w dobru. Ale jako chrześcijanie, jako katolicy jesteśmy też obywatelami państwa, które kieruje się swoimi prawami. Przywołam w tym miejscu fragment listu biskupów amerykańskich sprzed lat: „Rząd ma do spełnienia funkcję moralną: ochronę praw człowieka i zapewnienie wszystkim członkom wspólnoty podstawowej sprawiedliwości. Na społeczeństwie rozumianym tak jako całość, jak i konglomerat różnorodnych płaszczyzn i aspektów, spoczywa odpowiedzialność za budowanie dobra wspólnego. Ale to właśnie do rządu należy zagwarantowanie minimum warunków umożliwiających prowadzenie tej bogatej społecznej działalności, a mianowicie zagwarantowanie praw człowieka oraz sprawiedliwości”. Chyba nie ma człowieka uczciwego, który by się nie zgodził z tymi słowami. Ale przecież one nie są dzisiaj niestety spełniane. I o te prawa i skuteczność ich egzekwowania trzeba się zatroszczyć. To jest rola dla naszych Pasterzy, ale też dla każdego z nas. Warto włączyć się w akcje zawiadamiania o popełnionych przestępstwach, jakimi są akty bluźniercze, warto wszcząć akcję nowelizacji prawa w zakresie karania kłamców publicznych, podżegaczy do nienawiści i tak dalej.

 

Niektórzy uważają, że zwycięstwo PiS jesienią może tylko "odroczyć" laicystyczny kataklizm. Czy zdaniem Księdza Profesora dramat rewolucji kulturowej jest w Polsce nieuchronny?

Ta rewolucja jest faktem. Jeśli będzie kontynuacja rządów dobrej zmiany, to trzeba domagać się, by ta zmiana była realizowana. To znaczy, trzeba odrzucić konwencję stambulską, by pozbawić fundamentów oparcia w bezprawnym „prawie” inwazji genderterroru. Trzeba wzmocnić na wszelkie sposoby rolę instytucji małżeństwa. Trzeba zadbać o to, by godzący nie w uczucia religijne, ale w obiektywne znaki tożsamości kulturowej narodu i państwa polskiego nie byli bezkarni. Jeśli, do rządów dojdzie opozycja, to … No cóż, Prezydent Warszawy wyraził swoje jednoznaczne poparcie dla tęczowej falangi, a nie dla marszu dla życia i rodziny… Tu nie ma wątpliwości. Trzeba wzmocnić w przyszłych wyborach polską prawicę i wymagać od niej, by była wierna wartościom, które głosi. Dobra zmiana nie jest procesem łatwym, ale wierzę, że jest możliwa…

Komentarze (70):

Andrzej Bobola2019.06.28 11:05
Prof. Paweł Bortkiewicz ma rację. Zboczeńców trzeba nazywać po imieniu. Pytanie nasuwa się następujące: na co czeka prokuratura, że nie ściga z urzędu tych pseudo parad równości, które nie mają nic wspólnego z równością, demokracją i swobodami religijnymi. Te różne grupy tęczowe są opłacane przez niemieckie i żydowskie lewackie środowiska, które widząc, że Polska odzyskuje samodzielność i nie pozwala się ekonomicznie oszukiwać pragną zniszczyć nasze państwo. Robią to wszelakimi - często bezsensownymi - środkami, aby zmanipulować nasz naród i przejąć kontrolę nad nami. Trzeba wreszcie podnieść głowę i przeciwstawić się. Poza tym wydaje mi się, że społeczeństwo jest bezbronne: nie ma swobodnego dostępu do posiadania broni, którą posiadają SB-cy inni uprzywilejowani, jako pozostałość po PRLu.
Michal2019.06.12 0:11
Jejku, ależ ten pan jest brzydki. Charakter wyszedł na pysk.
Andy2019.06.11 9:31
Jest stara prawda motoryzacyjna, że tłoki powinny chodzić w cylindrach, a nie w rurze wydechowej. Panowie Rabiej, Trzaskowski i inni „edukatorzy”, dlaczego próbujecie na siłę wpychać ludziom już od dziecka, że na odwrót to też jest całkiem normalne ?
Ben2019.06.11 19:58
Tylko człowiek to nie samochód więc porównanie nie trafione, poza tym człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga a nie samochodu. Już kiedyś O. Leon wyjeżdzał z takimi porównaniami czego z reszta sam nie wymyślił tylko powtarzał po jakimś "mądrym" z KUL-u .
urbanacje2019.06.11 8:55
tak korporacje wymuszają zmiany w prawie aborcyjnym USA https://youtu.be/oN8P8J3TQQo
tretka2019.06.11 6:30
Instytut Kinseya Od ponad pół wieku w najbardziej rozwiniętych krajach trwa "rewolucja seksualna". Ta radykalna zmiana tradycyjnych norm i wartości, doprowadziła do liberalizacji przepisów regulujących zachowania seksualne. Wiele z tych dramatycznych zmian norm i praw zawdzięczamy nieuczciwym "badaniom" nad płcią i zachowaniami seksualnymi dr Alfreda Kinseya. Fundacja Rockefellera sfinansowała badania amerykańskiego biologa Alfreda Kinseya nad seksualnością człowieka. W latach 1948-1953 wydał on dwa raporty O zachowaniach seksualnych mężczyzn (1848) O zachowaniach seksualnych kobiet (1953) Prowadząc bliższe dociekania, Dr Judith A. Reisman odkryła, że pozyskiwanie grupy badawczej dzieci polegało między innymi np. na gwałceniu niemowląt i małych dzieci obu płci i prowadzone było przez przestępczą grupę homoseksualistów i pedofilów (Kinsey, sex and Fraud, Huntington House, 1990), jaką stanowili sam Kinsey i jego współpracownicy. W szczelnie wyciszonym pomieszczeniu w piwnicach Instytutu w Indianie przeprowadzali zbrodnicze ?eksperymenty?. Jeden z biografów Kinseya, Jonathan Gathorne-Hardy, dotarł do całości archiwum Kinseya, jednak zanim zdążył je opublikować, zostało utajnione przez Instytut. Wiemy więc tylko z relacji Hardyego, że niektóre działania na dzieciach były wyjątkowo brutalne. Dzieci w wieku od dwóch miesięcy do 15 lat były molestowane seksualnie w celu doprowadzenia ich do stanu, niemożliwej do osiągnięcia przez większość z nich, rozkoszy. Czynili to tzw. ?technicznie przeszkoleni? mężczyźni. Mówi się o dziewięciu takich badaczach. Był wśród nich m.in. znany dr. Green- Rex King, pedofil i psychopata, który przyznał się do molestowania ponad 800 dzieci. Wyniki swoich działań zapisywał skrupulatnie w dzienniku i przekazywał dr. Kinseyowi. Współpracownik Kinseya, Clarence Tripp, zeznał w trakcie prowadzonego przez senat Stanów Zjednoczonych dochodzenia (później wyciszonego), że niektóre dzieci zgadzały się na proponowane im pieszczoty, jednak kiedy dochodziło do momentów kulminujących wzbraniały się i krzyczały z bólu, bo, jak powiedział ?ich genitalia były małe i zaistniał problem niedopasowania?. Sam Kinsey stwierdził, iż u niektórych dzieci ciężko rozpoznać moment orgazmu, szczególnie że nie występuje ejakulacja. Kinsey i jego zespół klasyfikował wszystkie rodzaje aktywności seksualnej jako normalne: między różnymi płciami, ze zwierzętami, dziećmi pomiędzy sobą i dorosłych z dziećmi, stosunki kazirodcze.
MATYLDA S.2019.06.11 1:08
Czytam te wpisy i jestem zbudowana dużą wiedzą, mądrymi, rzeczowymi komentarzami szczególnie : Maćka Arczyńskiego, Zerro, Bea ! Jak miło czytać logiczne wasze tłumaczenia , w przeciwieństwie do obelg np. "..dumnego geja.."
Kamil2019.06.11 7:02
czytasz komentarze jednej i tej samej osoby, która się podszywa pod różne nicki.
edi2019.06.11 0:09
LGBT (GENDER) - JAKO ORGANIZACJA O IDEOLOGII NEOMARKSISTOWSKIEJ powinna zostać ZDELEGALIZOWANA JAKO ORGANIZACJA TERRORYSTYCZNA WROGA POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i MUSI BYĆ ZWALCZANA PODOBNIE JAK KOMUNIZM !!!!!!!!
edi2019.06.11 0:08
Znowu RUSKIE TROLLE NA FORUM - SPADAĆ ZOMBI DO WASZEGO PUTINA - WON Z POLSKI !! już was rozszyfrowaliśmy pomagacie lewakom w promowaniu w Polsce WSZELKICH DEWIACJI żeby zniszczyć POLSKIEGO KATOLICKIEGO DUCHA - ALE DAREMNY WASZ TRUD - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!
edi2019.06.11 0:08
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
andrzejhahn32019.06.10 23:28
SRAM NA ZBRODNICZY kosciol katolicki
kalinka2019.06.11 10:02
dyskutujesz sam ze sobą? ta jednostka chorobowa ma nazwę schizofrenia i się ją leczy, nie ma kolejek do specjalistów, idź, jeszcze masz szansę na wyleczenie
heterosapiens2019.06.12 0:11
A masz czym? Bo chyba Ci już na żołądziach i językach partnerzy wszystko wyprzątneli ze środka...
andrzejhahn32019.06.10 23:28
jak zatrzymac poganski kosciol katolicki i sekciarski katolicyzm
grimm2019.06.10 21:15
Brzmi trochę jak szantaż. Mamy zagłosować na PIS i dopiero wtedy domagać się ochrony wartości chrześcijańskich?? PIS jest już przecież przy władzy. To PIS powinien zahamować "genderterror" i wtedy my ponownie zagłosujemy na PIS.
Tadeusz L. z Podlasia2019.06.10 21:08
Nie tędy droga, przemoc to nie rozwiązanie, lecz faktem jest to, iż widać wszędzie początek rewolucji, która skończy się pustymi kościołami, zwykli ludzie mają dość buty kleru i pychy skrajnej prawicy.
nikt2019.06.10 20:20
Odrażająca twarz . Jakiż ten człowiek musi mieć paskudny charakter . Jakie oczy pełne mroku i nienawiści . Nie zapomni do końca życia swego przegnania zza Buga przez Bolszewików i do końca życia będzie ział nienawiścią do ludzi którzy stanęli lub staną mu na drodze . Jak to dobrze ,że nie należę już do tego Kościoła . To straszne , co muszą Słowianie znosić . A Komuna wydawała się zła . To jednak , co dzieje się obecnie przerasta już wszystko , co rdzenni mieszkańcy tych ziem musieli wcześniej znosić . Nie czytam tego wodolejstwa , ale jak ten przybysz znikąd śmie używać słów" znaki tożsamości kulturowe państwa polskiego " ( przepisane z wcześniejszego komentarza ) . Tymi żywymi znakami jesteśmy my - Słowianie a nie Żydzi .Jesteśmy na swojej ziemi , która daje nam siłę i dlatego przyszłość będzie należała do Słowian .
Helena2019.06.10 20:05
Episkopat nie odezwie się bo boi się Gazety Wyborczej.Ze strachu przed nią nie objął opieką księdza Międlara, nie pomógł temu księdzu i krytykował go publicznie tak jak gazeta. To biskupi i przełożeni odpowiadają za to, że dobry ksiądz nie jest księdzem.Trzeba rozwiązać Episkopat. Wybrać nowych biskupów i nowego prymasa.Biskupi na emerytury do skromnych mieszkań,a nie do pałaców.
Grzegorz2019.06.10 20:01
Za komuny teczowi siedzieli cicho albo mi się wydaje
lolek kremowka2019.06.10 19:46
Jaki tytuł artykułu - widać, że PRL wsiął dogłębnie w korę mózgową
tango2019.06.11 5:35
Kacapie zdradzają cię błędy językowe.
Magda2019.06.10 19:39
Nie ma różnicy pomiędzy tęczową zarazą, a kiłą, cholerą, czy trądem. Należy ją niszczyć bezwzględnie i skutecznie. Nosicieli izolować. Oportunistów karać. Zwyrodnialcom stanowcze NIE!
Michal2019.06.10 23:38
Ty lepiej zrób coś ze swoją nietolerancją laktozy kotku.
Glaudiusman2019.06.10 19:38
Ksiądz Bortkiewicz postawił słuszną diagnozę. Won z patologią i zboczeńcami. na jakąś wyspę. Tak jak kiedyś robiono z przestępcami.
Ben2019.06.10 20:07
Najlepiej na Księżyc, księża na Księżyc.
Zerr02019.06.10 22:29
Alez niee.... słoiki do słoików i zakręcić.
obserwer2019.06.10 19:05
Nawet po wpisach homo-trolli w katolickiej Frondzie widać z jaką furią , z jakim nasileniem homo-terroryści atakują jeszcze zachowaną normalność w Polsce.Normalność która stanowi zagrożenie do homo-rewolucji która jest bliska opanowania Zachodu UE.
Ciekawy2019.06.10 18:58
Tak się. Ustanawiam ile nienawiści do Udzi jest w tych klechach? Czy oni jeszcze Boga kochają czy raczej idą w stronę szatana
Kamil2019.06.10 18:57
https://www.youtube.com/watch?v=WzEl67rvXOo
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 18:55
Hahahaha Gądeckie ściierwo na żądanie prokuratury o przekazanie dowodów na kościelne postepowanie przeciwko kleropedofilom najpierw odpowiada, że tego nie zrobi ze względu na "tajemnicę zawodową", a dziś po definitywnym wezwaniu przez sąd odpowiada, że akta są w Watykanie.... ----> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24885047,sad-abp-gadecki-musi-przekazac-materialy-z-postepowania-dot.html#s=BoxOpMT Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że katosekta sama się oczyści?
Ben2019.06.10 19:02
Ciąg dalszy gmatwania, ukrywania, tuszowania pedofilii wśród księży mimo słownych zapewnień .
Grzegorz2019.06.10 19:59
Zabij wszystkich chrześcijan Bóg się nimi zajmie
Bronek2019.06.10 22:30
Panie ATEISTO, DEBILU, ILE RAZY MAM POWTARZAĆ BYŚ SPADAŁ Z TEJ STRONY, IDŹ DO SWOICH I DAJ WRESZCIE SPOKÓJ NA TYCH STRONACH, SPADAJ ZŁY CZŁOWIEKU.
tango2019.06.11 5:33
Z Tworek piszesz? Nie wiedziałem że wam tam dają dostęp do komputera.
mordechaj2019.06.10 18:52
Normalnemu mężczyźnie a tym bardziej kobiecie geje i lesbijki nie przeszkadzają. Normalni ludzie pewni są swojej heteroseksualnej orientacji seksualnej. Zaobserwowałem taką prawidłowość, że najbardziej na gejów i lesbijki jadą kryptogeje i kryptolesbijki. Zachowują się tak, jakby samo istnienie odmienności seksualnej ich demaskowało. Jakby burzyło ich zakłamany obraz własnej osoby. Ta nienawiść podszyta jest strachem przed demaskacją i degradacją własnej osoby.
Zerr02019.06.10 18:55
Ty nie jesteś normalnym mężczyzną, więc sory gregory Kij ci w duszę
mordechaj2019.06.10 19:04
Nie rozumiem, jak można protestować przeciwko temu, co, kto, komu i gdzie wkłada. Ci co protestują przeciwko gejom muszą mieć przed oczami obraz tego, przeciwko czemu protestują. Muszą sobie wyobrażać stosunki analne pomiędzy mężczyznami. To ich musi kręcić. Innego wyjścia nie ma.
Zerr02019.06.10 19:18
My nie protestujemy przeciwko zwykłym zboczeńcom, ich los jest nam absolutnie obojętny Zwalczamy wredną, podłą Sektę LGBT, finansowaną przez: potężne Banki, ambasady obcych mocarstw, władze wszystkich szczebli, potężne organizacje międzynarodowe, Korporacje międzynarodowe, bogate NGOsy, miliarderów i bogaczy, wpływowe Media. Jednym słowem - sekta LGBT jest promowana, ochraniana i finansowana przez Wielki Ponadnarodowy Kapitał - ludzi o rękach umoczonych po łokcie w krwi niewinnych cywilów. Zwalczanie Sekty LGBT to Imperatyw Moralny, i to zarówno dla normalnych Lewicowców jak i Prawicowców, dla wszystkich Ludzi Dobrej Woli.
tango2019.06.11 5:31
Waść kierujesz się rabiniczną logiką. Ale wy macie jednego ojca, diabła.
miotła2019.06.11 14:11
Ja jestem normalna zwyczajna miotła i mi przeszkadzają. Nie wypowiadaj się za mnie.
enre2019.06.11 23:46
w tym problem, nie masz najmniejszego pojęcia o normalności
Polak, katolik-nieantysemita2019.06.12 0:08
zmień sobie ksywę na wmordepchaj... cwelu-prowokatorze
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 18:47
Jeszcze wam mało katole? Buldog Bortkiewicz dolewa oliwy do ognia, chyba chce kolejnych ataków na sukienkowych.
rr2019.06.10 19:09
Spadaj kacapie !
bea2019.06.10 19:56
i kto mowi o nienawisci on czy ty? bzdury piszesz to heretycy poganie islamisci i inne kultury nasizm komunizm zabijaly chrzescjan Katolicyzm jest religia pokoju i milosci bo Jezus prowadz KK my sprzciwiamy sie aborcji eutanazji gender gdyz to jest morderstwo na cywilizacji zycia Tak chce Bog Ktory jest Droga Prawda i Zyciem bez Boga ani do proga tam gdzie nie ma Boga tak budza sie demony
Jestem w Kościele2019.06.10 21:27
"Dusze sprawiedliwy są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka"
T.2019.06.11 9:30
Co tu tak śmierdzi.. gow... a to Onanista Durny Cwel przyszedł... i przyniósł ze sobą smród pedałków z parady gejszawskiej
ewka2019.06.11 13:09
trollu co ty bredzisz
jank2019.06.11 20:23
Gej to troll-prowokator, bez sensu jest odpowiadanie na jego komentarze. Szkoda Waszego czasu. W ew. innej sytuacji tylko lekarz od głowy może temu gościowi pomóc. To tyle i aż tyle w tym temacie
Albert2019.06.10 18:38
"Skąd bierze się ta wielka fala homoseksualnej propagandy i antyklerykalnej nienawiści?" Zgadnijcie kleruchy. No skąd ona się może brać... ciekawe, co?
Zerr02019.06.10 18:52
Jak to skąd? Z tradycyjnej od stuleci NIENAWIŚCI lewicy do wszystkiego co jest prawicą. Reszta to didaskalia. Skąd się wzięła ta rzygająca nienawiścia lewica? Rzygająca hejtem lewica jest od stuleci finansowana i napędzana przez Największe Banki Imperialne, prawie zawsze kierowane przez Judejczyków, którzy Kościoła nienawidzą z powodu swojej nienawistnej, ultra rasistowskiej doktryny o narodzie Wybranym, a którą to doktrynę Katolicyzm UNIEWAŻNIŁ. Proste?
Albert2019.06.10 18:55
Każda akcja wywołuje reakcję, zgodnie z trzecią zasadą newtonowskiej dynamiki. Tak się składa, że to Kościół katolicki jest pionierem w krzewieniu nienawiści i pogardy do wszystkiego, co nie jest jego własnością. Od 2000 lat. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
Zerr02019.06.10 19:12
Albercki raczy kłamać Jest inaczej to plugawio hejterzy, zgodnie z opisaną doktryną neomarksistowską, usiłuja nieudolnie przedstawić obrone przed ich atakami jako "agresję" coś na kształt: Agresor bił swoją twarzą w moja pięść. Wszelka analiza danych historycznych natychmiast wykazuje, że tak jest np Kościół jest pomawiany o "palenie heretyków", podczas gdy to heretycy zapełnili Europę stosami na których palono katolików i katolickie kobiety. Oraz wszystkich innych odstających od parszywej protestanckiej i heretyckiej doktryny o predestynacji. Dość przypomnieć czarownice z Salem.
Albert2019.06.10 19:25
No rzeczywiście, zapomniałem, że chrześcijanie byli niezwykle potulni i nigdy nikomu z ich ręki nawet włos nie spadł. A te dziesiątki milionów rzekomo wymordowanych ludzi to zwykli samobójcy byli.
Zerr02019.06.10 19:40
Nie było żadnch "dziesiątków milionów" wymordowanych. Doktrynę narzucania wiary mieczem "czyja władza tego religia" sformułowali dopiero agresywni protestanci. Ludy pogańskie pod panowaniem Królów katolickich miały się doskonale.
bea2019.06.10 19:54
albert bzdury piszesz to heretycy poganie islamisci i inne kultury nasizm komunizm zabijaly chrrzescjan Katolicyzm jest religia pokoju i milosci bo Jezus prowadz KK my sprzciwiamy sie aborcji eutanazji gender gdyz to jest morderstwo na cywilizacji zycia Tak chce Bog Ktory jest Droga Prawda i Zyciem bez Boga ani do proga tam gdzie nie ma Boga tak budza sie demony
Albert2019.06.10 20:03
Powiedz to samo 70 milionom Indian.
Maciek Arczyński2019.06.10 22:24
A Ty w ogóle wiesz kto wyrzynał Indian w Ameryce Pn.? Bo Katolicy to byli w Ameryce Pd. i tam do dziś nie ma rezerwatów dla Indian. Słyszałeś o redukcjach paragwajskich?
Zerr02019.06.10 22:31
Nie czytał, nie słyszał. Rzygowiny hejtu im zatykają uszy i oczy.
Maria Blaszczyk2019.06.10 21:05
I dlatego wyrżnęli w pień chrześcijański Konstantynopol. Dlatego zostawili swemu bogu rozpoznawanie swoich. Dlatego palili na stosach i torturowali. a co do aborcji... Chyba dałaś sie okłamać. Byli nawet święci spędzający płody. Święta Brygida z Kildare - najważniejsza kobieta w panteonie irlandzkich świętych zaraz obok świetego Patryka - znana jest ze swojego cudu, dotyczącego usunięcia niechcianej ciąży niecnotliwej zakonnicy. I nie jest to tylko opowiastka ludowa – informacje o tym zdarzeniu podaje pierwszy hagiograf świętej, Cogistosus w jej żywocie „Vitae Sancte Brigidae”. Podobnymi cudami wsławili się także święci: Ciaran z Saigir, który usunął modlitwą niechcianą ciążę zgwałconej zakonnicy oraz Áed mac Bricc i Kenizjusz (Kenneth) z Aghaboe. Gender też się chyba nie sprzeciwiacie. Nie słyszałam, by katolicy lobbowali za wykorzenieniem podziału ubrań na męskie i żeńskie, zamiarowali zabronic kobietom się malować - albo nakazać to mężczyznom. Przeciwnie wręcz - Joanną d'Arc spalono pod zarzutem noszenia męskich ubrań. Co do eutanazji - mizerykordia to, zdaje się, wynalazek dzielnych krzyżowców.
Zerr02019.06.10 22:28
Nikt nie powiedział "zabijcie wszystkich Bóg rozpozna swoich" To sa antykatolickie i nienawistne brednie. Podobnie - nie masz bladego pojęcia o grze sił dookoła Konstantynopola i dlaczego tak. Podobnie - mizerykordia to po prostu skuteczna broń przeciwko zakutym w zbroje płytowe. Bardzo fajny. Niektóre miały sprężynowe ostrze rozkładające się po pchnięciu. Super :) Podobnie - tylko ktoś odleciany może nadawać, że Joannę spalono za męskie łachy, a nie z awalkę z Angolami. Sory. To jest ciężki absurd...
Maria Blaszczyk2019.07.5 15:45
Powiedział czy nie -to bez znaczenia - zabili wszystkich. A to nigdy nie jest tak, że chodzi o religię. Z powodu religii nikt normalny nie zabija. To demena fanatyków, których nigdy nie jest więcej niż garstka. Chodzi o terytoria, politykę i pieniądze. Tym niemniej spalono ją uzasadniając to nietakim ubraniem.
Maciek Arczyński2019.06.10 22:44
Mylisz aborcję z ingerencją Pana Boga, który dając życie może też i je odebrać. Nie mamy bowiem do czynienia ze szczątkami ciała tylko z całkowitym zniknięciem tego co było jakby nie zaistniało. Czym innym jest bowiem modlitwa o rozwiązanie problemu a czym innym dokonanie morderstwa przez człowieka. Cokolwiek by nie mówić owe wymienione przez Ciebie osoby nie dokonywały aborcji tylko modliły się o rozwiązanie problematycznej sytuacji. Człowiek bowiem życia nie stwarza. Co najwyżej w nim uczestniczy. Naczytałaś się za dużo "Imienia Róży". Czekam kiedy w końcu osobiście weźmiesz siekierę do ręki i będziesz odrąbywała katolski przesąd od "zdrowego ciała narodu", by zacytować klasyka
Maciek Arczyński2019.06.10 22:55
Ps. Kobieta i mężczyzna nie stwarzają życia. W procesie zapłodnienia tylko je przekazują.
ewka2019.06.11 13:07
Bo do Kościoła wprowadzono zboczeńców by go rozwalić od środka.To nie księża stali się gejami tylko homoseksualiści stali się księżmi. Bella Dodd- poczytaj będziesz mądrzejszy... albo nie
JONASIK2019.06.10 18:38
A co to są "obiektywne znaki tożsamości kulturowej narodu i państwa polskiego"??? Oczywiście oprócz godła, barw i hymnu.
Ciekawy2019.06.10 18:59
To jest zwykle pranie mozgu ciemnocie
buba buba!2019.06.11 10:55
No tyś już całkiem wyprany...
Stanislaw2019.06.11 22:51
Społeczeństwo polskie, z wyjątkiem zboczonych obco myślących grup, dotąd raczej wiedziało jakie są znaki polskości.