Ks. prof. Paweł Bortkiewicz o pobiciu proboszcza ze Szczecina: To część zmasowanego ATAKU na Kościół! - zdjęcie
29.07.19, 20:00zdj. screen Youtube/Radio Maryja

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz o pobiciu proboszcza ze Szczecina: To część zmasowanego ATAKU na Kościół!

26

Zdaniem ks. prof. Pawła Bortkiewicza ataku na proboszcza bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie nie można traktować w kategoriach "pojedynczego incydentu".

"Każda napaść jest pewnym dramatem, jest naruszeniem prawa. Ale tutaj mamy do czynienia z całym pasmem incydentów, które dotyczą zarówno napaści na osoby duchowne, ale dotyczą także aktów profanacji najświętszych dla katolików symboli. Dotyczą także naruszania podstawowych zasad moralności katolickiej"-zauważył duchowny w rozmowie z Radiem Maryja. Ksiądz Bortkiewicz stwierdził, że trwa zmasowany atak na Kościół i moralność katolicką i nie można powiedzieć, że w tym stwierdzeniu jest choćby najmniesza przesada. 

"Jedną z najważniejszych przyczyn jest to, co możemy nazwać Czarnym PR-em. Jeżeli od szeregu miesięcy, a zwłaszcza w ostatnich miesiącach, mamy do czynienia z bardzo karykaturalnym obrazem ludzi Kościoła, mamy do czynienia z ujawnianiem rzekomych często afer czy niedowiedzionych afer. Mamy do czynienia z atakami obrazoburczymi, które nie są niczym poparte, żadnymi dowodami."-powiedział gość Radia Maryja. Ksiądz profesor zwrócił uwagę, że prawdziwa krytyka Kościoła jest bardzo marginalna, jednostkowa. 

"Natomiast ta krytyka jest rozciągnięta na cały stan duchowny, bez wyjątku. No to wówczas, oczywiście, w świetle takiej wizji osoby duchowne są perwersyjnymi zboczeńcami, przestępcami, skrywającymi do tej pory skutecznie swoje niecne czyny i oczywiście wobec takich osób rodzi się pogarda"-podkreślił ks. Bortkiewicz. Jaki jest cel ruchu LGBT? Duchowny i wykładowca akademicki nie ma wątpliwości, że chodzi o zdemontowanie rozumienia człowieczeństwa, rodziny i wreszcie- społeczeństwa. 

Zdaniem ks. Pawła Bortkiewicza, płeć jest nam potrzebna, abyśmy mogli określić, kim jesteśmy. Jest to, jak wskazał rozmówca Radia Maryja, "podstawowy, biologiczny, psychosomatyczny wyznacznik naszej tożsamości". 

"Jeżeli chcę być człowiekiem, to muszę określić swoją płeć. Mogę być albo mężczyzną albo kobietą. I to jest podstawowy wyznacznik naszej tożsamości. Jeżeli ktoś chce rezygnować z płci, to rezygnuje ze swojego człowieczeństwa, rezygnuje z jasno określonego sposobu rozumienia człowieczeństwa na rzecz jakiegoś płynnego pojęcia, które jest tylko charyzmatem, jakąś fantazją, powiedzmy intelektualną albo raczej, dokładniej mówiąc, urojonego umysłu. Natomiast nie ma nic wspólnego z rzeczywistością"-wskazał etyk. 

Jak również zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz, istnieje różnica pomiędzy osobami homoseksualnymi a ideologią LGBT, a tę różnicę dostrzega Kościół Katolicki, który w swoim Katechizmie wyraża się o homoseksualistach z szacunkiem, mało tego- wyciąga do tych ludzi pomocną dłoń, chce pomóc im w "przeżywaniu własnej tożsamości seksualnej, w przeżywaniu czystości, która jest charakterystyczną cechą autentycznej ludzkiej miłości"-powiedział ksiądz. Zdaniem wykładowcy, tematyka LGBT zdominuje kampanię wyborczą do polskiego parlamentu. 

"Z jednej strony dlatego, że to jest zawsze temat politycznie bardzo nośny i zawsze strona lewicowa – przypisując sobie obronę takich, a nie innych praw człowieka, w gruncie rzeczy roszczeń pewnych grup marginalnych – próbuje na tej bazie zbudować swój kapitał polityczny. Druga rzecz jest taka, że tzw. opozycja jak do tej pory nie wykazała się żadnym konstruktywnym programem, poza właśnie tym jednym – mianowicie, promocją ruchu homoseksualnego w Polsce, promocji wychowania seksualnego"-podkreślił.

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze (26):

Tadeusz2019.07.30 14:26
Bóg posłał swojego syna, aby pomagał ludziom na ziemi i w innych wszechświatach w jaki sposób mogą się uwolnić z koła życia, który nigdy się nie kończy. Dlatego Jezus był niewygodny, gdyż zło nie chce, aby ludzie się dowiedzieli jak bardzo są wykorzystywani. Od kiedy demony zostały stracone z nieba są odłączone od energii Boga Ojca i dzięki ludzkiej energii mogą żyć wiecznie i dobrze się tu bawić. Ludzie nie są świadomi co to jest i z czym mają do czynienia, ale to trwa już tysiące lat i każdy uważa, że ma wolną wolę nic bardziej mylnego nawet jak idziesz do toalety widać, że człowiek jej nie ma, gdyż jest instynktownie zmuszony. Kościół z niewiadomych mi powodów blokuje pełną wiedzę o tym o czym doskonale wie i zostanie z tego rozliczony. Kościół jest obecnie atakowany w bardzo przemyślany sposób i są podstawiani księża skandaliści, aby wytworzyć negatywny PR w około kościoła katolickiego. W jaki sposób się coś takiego robi w banalnie prosty demon przejmuje takiego delikwenta i robi różne rzeczy w czasie jego nieobecności, a prawdziwą duszę wysyła na wakacje trwa w zawieszeniu w innym wymiarze nie jest wstanie się zorientować co się dzieje w czasie jej nieobecności w ciele. Później wraca i ma problem, gdyż ma poczucie winy za to co zrobiła. Pamięć wykasowana i podmieniona i delikwent jest super skandalistą kilku podmienionych światków, którzy widzieli i pozamiatane. Niewygodna osoba zutylizowana i w dodatku supernegatywny skandal w około kościoła, partii politycznej itd… Wiem o czym mówię, gdyż od dziecka doświadczam różnych dziwnych rzeczy. Nie robi to na mnie wrażenia, ale jest niestety przykre patrzenie w jakim padole jesteśmy i jak niska jest ludzka świadomość. Raz na zawsze
mirynd2019.07.30 8:29
chociaż resztki sumienia mają - widział ktos kiedys kleche w kiecy na ulicy -wstydza sie tego co robia
mirynd2019.07.30 8:25
wstrętna morda! ale nic dziwnego całe życie w kłamstwie obłudzie i hipokryzji
katolik2019.07.29 22:05
do Karola odpowiadającemu katolikowi- a jakie w obliczu zagrożenia dla Polski przez szatana ma znaczenie że Ks Prof nie jest Episkopatem,poprzez publiczne wypowiadanie się pretenduje do autorytetu,więc równie db w jednej z jego wypowiedzi mogłaby paść sugestia dla Episkopatu,czy to nie wszystkio jedno,ważne ,żeby ziarno padło w ziemię,chybaze z racji strzchu przed oceną społ-polityczną i tematem pedofilii,lepiej uznać NIC NIE WIDZĘ NIC NIE SŁYSZĘ>.Proszę wezwać Ducha SW ,bo ludzki rozum jest zbyt ograniczony widzę w tych sprawach...
Newsroom2019.07.29 21:09
Coraz więcej tego marksistowskiego goowna w Polsce ! Zgadzam się całkowicie z ks prof Bortkiewiczem że Polsce wydano wojnę - marksiści - międzynarodówka wyzwała nas na wojnę. Tak jak faszyści tak jak komuniści za jakiś czas dostaną w mordę i będzie po kłopocie! Kiedyś pod czerwonym sztandarem który się skompromitował - tak dziś pod tęczową flagą, wydali wojnę katolickiej Polsce, oraz całemu chrześcijańskiemu światu. Ale jak powiedziałem; szanse z chrześcijańską Polską mają zerowe - przyjdzie taki czas że dostaną po po raz kolejny w dziób.
anonim2019.07.30 0:16
À propos marksizmu polecam pracę Karola Kautsky'ego zatytułowaną "Pochodzenie chrześcijaństwa". :)
katolik2019.07.29 21:05
Księże Profesorze chcę zauważyć,że wszelkiego rodzaju komentarze dotyczące bieżącej sytuacji,rozpatrywanie spraw,podsumowywanie takich czy innych wydarzeń i formuowanie jakichś wniosków naprawę nie jest żadnym odkryciem.Trzeba mieć charakter żeby nazwać stan rzeczy po imieniu.A rzeczywistość jest taka,że należy po prostu wszystko co homoniewiadomo nazwać za Jezusem grzechem,tzn Kościół powinien nazwać grzech grzechem,upomnieć tych ludzi,aby przystąpili do spowiedzi,stanęli w prawdzie przed Bogiem ,bo tylko Jezus może ich uleczyć, a nie dawać przyzwolenie,że homoseksualizm to taka natura,psycha. i rozczulać się.Przecież człowiek oświecony Duchem Sw widzi i wie,że to wszystko co się dzieje jest zaplanowane na zniszczenie Kościóla przez szatana,a LGBT i ip i szatańska tzw pseudoopozycję są jego narzędziem,więc Ks Prof. nie odkrył niczego nowego,a może dopiero sobie uświadamia powagę sytuacji,albo tak naprawdę odkryje prawdę ,jak będzie za póżno.Taki katolicki autorytet jak Ks Prof. powinien widzieć potrzebę i uznać ,że jedyną drogą ocalenia dla Polaków przed szatanem jest wezwanie przez Episkopat do powszechnego Różańca i pokuta np podjęcie przez Episkopat 40 dniowego postu. Inaczej kara za Sodomę LGBT,pseudoopozycję dokonującą poniżenia Jezusa i Matki Bożej będzie nieunikniona,ale może okazać się za póżno,że wszyscy mądrzy będą głupimi.
Karol2019.07.29 21:46
Nie rozumiem tylko dlaczego chwytasz sie ks. Bortkiewicza, bo chyba on nie jest Episkopatem ?!
michu2019.07.29 21:00
Jak bronić KK przed takimi?? Przez propagandę ,"mowę nienawiści" atakuje się KK i nic się nie dzieje. A jak katolicy próbują się bronić to zaraz, że są nietolerancyjni, źli itp itd
ZerrO2019.07.29 20:32
Ja bym wiązał niechęć wobec księży z pedofilia wśród księży.
Karol2019.07.29 21:42
Takie Zero jak ty, nie ma prawa glosu wiec zamilcz cwelu !
Zerro2019.07.30 2:03
Oj jaka kultura wysoka <3 ale to nie jest Twoj stary byś sie tak do niego zwracał
Prawy2019.07.29 20:30
Kryminał dla tych kłamstw! Jacyś kibole nachlani, recydywa zaatakowali kościół, a ci o LGBT! Już kompletnie zwariowaliście! Kibole których wykreowaliście sami was biją, a wy zrzucacie na innych!
xx2019.07.29 20:25
Bzdura. Kilku ćwoków, nagrzanych na maksa chciało - w swoich małych rozumkach - pobawić się w mszę. A pan klecha robi z tego zmasowany atak na kościół, a zwłaszcza na jego "bidnych" "uciemiężonych" funkcjonariuszy. Jest okazja - można wykorzystać - o rany, rany! Jacy my jesteśmy biedni i atakowani! Wobec czego czekamy na wsparcie. Podaję numer konta: 12 1234 0000 1243 0001 3451 Zapłać ;)
andrzejhahn32019.07.29 20:33
Jaki tekst może napisać idiotą? 😛💅 Wymaluj sobie paznokcie 🐩piesku. W A prawda ty jesteś z formacji ss ⚔
xx2019.07.29 20:38
Nie wiem czy taki tekst może napisać idiotą, ale wiem że jesteś taki fajny i imponujący. Tak umiesz super w te "ikonki". Nauczysz mnie?
andrzejhahn32019.07.29 20:44
Tak? Jestem fajny? Ja! Jeju ktoś mnie polubił? 💅To idź wymaluj paznokcie synkowi🤣
xx2019.07.29 20:47
U mnie w domu paznokci chłopakom się nie maluje. Dziwne masz zwyczaje... Ale w sumie to twoja sprawa. Francuski manicure sobie walnij. Będziesz miał branie na wiosce. :*
andrzejhahn32019.07.29 20:53
Jak to? Ktoś kto popiera edziow nie uczy swoich dzieci malowania paznokci 💅🤣 o ty faszysto rasisto ateistyczny 😂👏
Karol2019.07.29 21:40
Nowak, ty "nagrzany cwoku", a moze bys podstawil swoja matke, zeby sie" pobawili ". Pajacu pobawic to sie mozesz ty swoim ptaszkiem co najwyzej !
xx2019.07.29 22:02
Zdenerwowałaś się? Dlaczego? :)
Hak Ci w smark2019.07.29 20:24
A mówiłam, że jak ktoś z prawicowego środowiska będzie zaatakowany to będzie histeria! Podwójne standardy frondo? Ja przynajmniej mam odwagę gnoić każdą przemoc, a nie tak jak Wy uciekać przed odpowiedzialnością.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.29 20:19
Zwykły napad rabunkowy zrobiony przez notowanych bandziorków którzy byli pod wpływem narkotyków! a ten nawiedzony klecha już dorobił sobie historyjkę że to atak na kościół i wina LGBT!
andrzejhahn32019.07.29 20:34
Wymaluj sobie paznokcie 💅💅💅
hihi2019.07.29 20:37
Sam to wymyśliłeś czy ktoś ci podyktował ?
Prawdziwy Polak2019.07.29 20:41
Bo pedały myślą tylko du..mi i dlatego że nie mają mozgow trzeba ich zamknć w osrodkach i nauczyć porzadku