Ks. Piotr Kieniewicz dla Fronda.pl:  Chrześcijaninem się jest, a nie bywa - zdjęcie
19.06.14, 05:43Procesja w Boże Ciało w Przemyślu (fot. kuria czestochowska)

Ks. Piotr Kieniewicz dla Fronda.pl: Chrześcijaninem się jest, a nie bywa

8

Ks. Piotr Kieniewicz: Uroczystość Bożego Ciała jest celebracją uwielbienia Pana Boga, który zostaje z człowiekiem w Eucharystii, który tego człowieka kocha i sam staje się dlań pokarmem. Rozpoznanie tego daru, jego wielkości, jest dla nas wezwaniem, by wzbudzić w sercu wdzięczność i próbować na rozpoznany dar odpowiedzieć.

Dlatego drugim wymiarem tej uroczystości jest pokazanie, że nasza wiara, którą otrzymujemy poprzez chrzest i edukację religijną nie może zatrzymać się na poziomie deklaratywnym, ale powinna przełożyć się na nasze życie. Znakiem zewnętrznym tego przełożenia, chociaż nie wystarczającym, jest wyjście na ulice z Najświętszym Sakramentem i publiczne wyznanie wiary. Oczywiście na tym nasze wyznawanie wiary zakończyć się nie może, bo tak naprawdę ostatecznym sprawdzianem jest to, jak żyjemy na co dzień: w naszych domach, w miejscach pracy, jak nawzajem się traktujemy, jak wypełniamy nasze obowiązki - czy to jako pracodawcy, czy jako pracownicy. W każdym miejscu, którym jesteśmy, mamy być chrześcijanami, ponieważ chrześcijaninem się jest, a nie bywa.

Not.Ab

Komentarze (8):

anonim2014.06.19 6:24
Andrzej Kołakowski: Stop obrażaniu Pana Boga - apel do Ciebie http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5369
anonim2014.06.19 8:05
Dla wielu jednak walsnie na tym to polega :(. Dlatego kosciol, jako instytucja, powinien dac sobie spokoj z procesjami a powinien wiecej robic aby uzmyslowic wiernym ze Chrzescijaninem sie jest a nie bywa. A najlepszy jest przyklad. Szczegolnie ten ktory idzie z gory ... no ale coz u nas z tym bardzo slabo wiec lepiej robic procesje .... jaki kosciol taka wiara ...
anonim2014.06.19 11:20
Dokładnie tak
anonim2014.06.19 13:03
Osoby, które tu komentują wielkie wydarzenie w życiu Kościoła Katolickiego jakim jest Boże Ciało i towarzysząca mu procesja, niestety nie potrafią w tym dostrzec niczego więcej niż rozsypane kwiatki na trotuarze... Dają tym samym, z własnej woli, dowód swej mizerii umysłowej... A porównywanie procesji eucharystycznej do parady gejowskiej wskazuje jednoznacznie na imbecylizm poznawczy osobnika, który taką kwestię podjął...
anonim2014.06.19 16:37
mądre słowa "chrześcijaninem się jest a nie bywa"
anonim2014.06.20 6:55
"Muzykiem się jest, jazzmanem się tylko bywa"
anonim2014.06.20 16:37
@kropelka Oooo prawdziwa - pelna zrozumienia - postawa chrzescijanska, zamiast argumentu od razu od imbecyli ... Prosze sie nie dziwic potem, ze wlasnie kwiatki i nawiedzonych katotalibow, widza ateisci w procesji ... @de_mark z punktu widzenia osoby niezaangazowanej obie procesje sie nie roznia. Ale juz punktu widzenia osob zaangazowanych TO WIELKA roznica i nalezy to uszanowac ... w obu przypadkach.
anonim2014.06.21 7:26
nie jestem ani bylem chrześcijaninem trzymajcie swoje gusła w kruchcie nie chce ich na mojej ulicy