Ks. Kowalczyk: Dość totalitaryzmu. Czas na wojnę z gender! - zdjęcie
03.07.15, 08:30Ks. Dariusz Kowalczyk (fot. Facebook)

Ks. Kowalczyk: Dość totalitaryzmu. Czas na wojnę z gender!

20

Jest „czas wojny i czas pokoju” – powiada mądry Kohelet. Mamy czas wojny z międzynarodowym islamskim terroryzmem. Co gorsza, wygląda na to, że to dopiero początek... Ale trzeba też głośno powiedzieć, że mamy czas wojny z groźnymi ideologiami Zachodu, które zagrażają nie tylko ciału, ale i duszy.

Taką ideologią jest gender. Skończył się czas opowiadania bajek, że gender to współczesna nauka, która zajmuje się społeczno-kulturalnymi aspektami seksualności i znaczeniem płciowości człowieka. Wręcz przeciwnie, to ideologia, która chce kompletnie rozmyć sens biblijnej prawdy, że „stworzył Bóg człowieka na swój obraz […] stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rdz 1,27). Gender ma z nauką tyle wspólnego, ile dzieła Lenina i Stalina z budowaniem sprawiedliwego społeczeństwa. Trzeba się tej ideologii konsekwentnie i na różne sposoby przeciwstawiać. Szczególnie na gruncie szkolnictwa.

Jeśli się w porę nie obudzimy, dojdziemy do absurdów, jak w Szwecji. Pewna Szwedka, katoliczka, dowiedziała się od swego synka, że w szkole pani nauczycielka kazała dziewczynkom i chłopcom rozebrać się i wymienić ubrankami… Oburzona poszła do szkoły, by powiedzieć, że nie życzy sobie, aby jej dziecko uczestniczyło w tego rodzaju zajęciach. Tyle że nauczycielka zagroziła jej, że jak będzie protestować, to synek może jej być zabrany. No bo takie jest prawo, takie zatwierdzone programy i jeśli rodzic z tym się nie zgadza, to znaczy, że nie dorósł do roli rodzica. Lewacki totalitaryzm w całej krasie!

Najwyższy zatem czas, by iść na wojnę z gender. We Włoszech następuje przebudzenie. Rodzice są uświadamiani, czym w istocie jest ta ideologia. Ostatnie antygenderowe manifestacje przyniosły już swoje owoce. Warto odnotować decyzję nowego burmistrza Wenecji, który niedawno zarządził wycofanie propagandy gender z publicznych instytucji oświatowych. Chodzi m.in. o to, że poprzednie władze zakazały posługiwania się w administracji szkolnej pojęciami „ojciec” i „matka”, i nakazały zastąpienie je terminami „pierwszy rodzic”, „drugi rodzic”. Nowy burmistrz stwierdził, że jeśli ktoś chce, by go w domu dzieci nazywały pierwszym albo drugim rodzicem, to niech to sobie zrobi, ale większość rodziców chce ,i ma do tego prawo, by pozostać mamą i tatą.

Genderyści nie ucinają 
–  tak jak dżihadyści – głów. Ale ich ideologia zatruwa głowy, niszczy poczucie tożsamości i zdrowe relacje.

Ks. Dariusz Kowalczyk

Gość Niedzielny 27/2015

Komentarze (20):

anonim2015.07.3 8:56
Już skazują z donosu homoterrorystów. Jak nie będziemy protestować to nie wiem czym to się skończy. Nie doceniałem skali problemu. Dzięki homotrollom umiejscowionym na tym portalu przekonałem się jak wielka jest ich agresja, plugastwo, determinacja itp bezcenny wkład do życia publicznego.
anonim2015.07.3 8:57
Patent na człowieka ma jego Stwórca. Wszystko inne to podróba i tandeta. Słowem, fałsz antropologiczny
anonim2015.07.3 8:58
Pedofilstwo tussistowskie odchodzi. Nadchodzi czas na rozliczenie.
anonim2015.07.3 9:05
Ks. Dariuszu, otóż to, dobra puenta
anonim2015.07.3 9:05
Chciałbym zauważyć, że marksizm-genderyzm prowadzi wojnę cywilizacyjną od ćwierć wieku przynajmniej. Teraz czas planować, jak wyjść z pożaru jaki wybuchnie za może już 15 lat.
anonim2015.07.3 9:07
!!!
anonim2015.07.3 9:24
i dobrze , wiadomo przecież, że Ziemia jest płaska... bo jakby była okrągła to by ludzie pospadali !
anonim2015.07.3 9:39
@AirWolf A ja słyszałam, że to była trójka gejów i koń. Tak słyszałam!
anonim2015.07.3 9:53
W końcu odważny głos duchownego, oby więcej takich księży w Kościele. Dziękuję.
anonim2015.07.3 10:10
Wojna z gender jest co najmniej równie ważna jak wojna z Państwem Islamskim, a już z pewnością ważniejsza niż wojna z Rosją o Ukrainę.
anonim2015.07.3 10:21
irkuDe gender to taka sama bzdura jak ekonomia socjalistyczna czy nauka o rasach w 3 rzeszy ma wszelkie cechy propagandy meta-politycznej i działa z siłą i na sposób religii. Ale nauka? Nigdy w życiu!
anonim2015.07.3 11:50
Zerro szkoda czasu, śwIrkowi_D pederaście nic nie wytłumaczysz, on jest tak zaburzony, a jednocześnie zaślepiony fanatyczną nienawiścią religijną, że do niego nic nie dotrze, a jak by nawet dotarło to nie przyjmie do wiadomości - jemu trzeba terapii, a nie tłumaczenia.
anonim2015.07.3 12:36
Ja nie pisze do IrDa żeby się nawrócił ja mu piszę żeby mu się mózg zainfekował mimo woli i do wszystkich innych *apostołów złej nowiny* oni tu nasiąkają nasza propagandą, to jak nałóg przychodzą nieproszeni i uparci, widać że kontakt z *zułem* działa na nich jak narkotyk.
anonim2015.07.3 13:07
Jadko, tej pańci wszystko się pokiełbasiło... to jeszcze nie teraz, ale tu, w Polsce się zacznie. To oczywiste, czysta logika, nie potrzeba zwidów i halunów.
anonim2015.07.3 14:27
"...Gender ma z nauką tyle wspólnego, ile..." Naukowość "gender" jest zbliżona do naukowości teologii, której reprezentantem jest ks. Kowalczyk. "...chce kompletnie rozmyć sens biblijnej prawdy…" Ks. Kowalczyk powinien powiadomić wiodące ośrodki akademickie/naukowe, że nauce obowiązuje kryterium zgodności z "biblijną prawdą". Bo oni najwyraźniej tam tego nie wiedzą.
anonim2015.07.3 14:53
Głupota i kołtuństwo rożnych lewych refluxów i innych sztyftów jest powalająca, a jednak ciemnota lewych nie ma granic..
anonim2015.07.3 15:13
Szanowny Księże! Trzeba obmyślić najpierw plan walki z genderystami a nie biadolić. Wojnę można z wrogimi ideologiami prowadzić ale najpierw trzeba zaprezentować jakiś plan bądź taktykę. Same koronki i różańce nie wystarczą.
anonim2015.07.3 15:31
contrailu nie tak szybko za genderem stoją poważne budżety i poważna polityka nie da się ustalić gryplanu bez precyzyjnego zidentyfikowania przeciwnika, jego celów i taktyki.
anonim2015.07.3 19:42
Porównywanie obecnej sytuacji do faktycznych totalitaryzmów jest - najdelikatniej mówiąc - bardzo nie w porządku wobec ludzi, którzy cierpią przez faktycznie reżimy.
anonim2015.07.3 20:11
irekuDe oczywiście że jestem cholerycznie kompetentny analizuję całość sytuacji, nie to co skrsyny dają ciemnemu ludowi i IrkomDe pod wiarę nie ma bata, gender to projekt polityczny i herezja na drodze do Nowego Porządku Świata, przygotowany w zgodzie z najlepszymi wzorcami samozniewalania. Na szczęście nawet najpotężniejszy nazistowski bankster nie chwyci w locie kuli wystrzelonej w jego stronę, więc jest nadzieja...