Ks. Jan Sikorski dla Fronda.pl: Zwierzęta mają służyć człowiekowi - zdjęcie
10.06.14, 13:10Ks. Jan Sikorski (fot. Wikipedia/archiwum)

Ks. Jan Sikorski dla Fronda.pl: Zwierzęta mają służyć człowiekowi

6

Fronda.pl: Do Sejmu wraca sprawa uboju rytualnego zwierząt. Jak poseł, który jest katolikiem, powinien głosować w tej sprawie?

Ks. Jan Sikorski: To nie jest kwestia wiary człowieka, ale jego wrażliwości. Zwierzęta mają służyć człowiekowi, a on z nich korzysta. Zwierzęta są zabijane i spożywane. To jest rzecz zupełnie naturalna.

Nam nie wolno wyżywać się nad zwierzętami, wyładowywać na nich swojej agresji i niepotrzebnie sprawiać im ból. To dotyka grzechu okrucieństwa. Oczywiście nie możemy zapominać, że w przyrodzie ból jest.

Co do kwestii uboju rytualnego to należałoby się przyjrzeć jedynie temu czy nie ma w tym znęcania się nad zwierzętami. Jeżeli nie ma w tym nic ponadto to co jest zwyczajowo przyjęte to nie należy reagować. Sądzę, że w kwestii uboju rytualnego są przyjęte normy, do których ludzie to wykonujący się stosują.

Not.Ab

 

 

 

 

Komentarze (6):

anonim2014.06.10 13:28
Trzeba dokładnie patrzeć jak posłowie będą głosowali. Trzeba też patrzeć którzy księża popierają ubój rytualny. Ta obrzydliwa forma mordowania zwierząt miła jest szczególnie dwóm grupom religijnym. A swoją drogą - czy prezes jest Żydem ?
anonim2014.06.10 14:00
Poza tym czy słowo "rytuał" nie powinno drażnić Katolików? Co z zagrożeniem duchowym?
anonim2014.06.10 14:03
Znęcanie się nad zwierzętami jest złe. Znęcanie się nad zwierzętami z powodów religijnych jest OK. Jak powszechnie wiadomo, torturowane zwierzę cierpi wtedy znacznie mniej.
anonim2014.06.10 14:12
"Sądzę, że w kwestii uboju rytualnego są przyjęte normy, do których ludzie to wykonujący się stosują." Jeszcze jeden ignorant. Sądzi. A wystarczy wejść na YouTube i zobaczyć jak wygląda przemysłowy ubój rytualny.
anonim2014.06.10 15:36
"Jeżeli nie ma w tym nic ponadto to co jest zwyczajowo przyjęte to nie należy reagować." Kiedys zwyczajowo przyjete bylo obcinanie reki zlodziejom. Kara smierci tez kiedys byla usankcjonowana prawem i wlasciwie nikt sie jej nie dziwil. "Spedzanie" plodow ludzkich dziwnymi metodami tez nie bylo szokujace, ani nikogo specjalnie nie poruszalo. W niektorych krajach zwyczajowo przyjete jest obrzezanie dziewczynek. Zwyczaje nalezy zmieniac, jesli sa barbarzynskie, a nie przechodzic nad okrucienstwami do porzadku dziennego bo sa "zwyczajowo przyjete" Ksieze Sikorski, nie idz ta droga! To co ksiadz prezentuje to zwykle lenistwo umyslowe, pomijam brak wrazliwosci i empatii.
anonim2014.06.11 22:41
Łkanie nad losem zabijanych rytualnie zwierząt, jest dla mnie objawem obrzydliwej i hipokryzji i będzie takową tak długo, dopóki zabijanie, zwane eufemistycznie "aborcją", będzie praktykowane bez większych problemów i za przyzwoleniem zakłamanych w swej wrażliwości dla cudzego cierpienia "obrońców krówek". Jednym słowem - groteska w wydaniu hipokrytów o "orientacji pro-choice".