Ks. Henryk Zieliński: Lista grzechów PiS. O instrumentalizacji chrześcijaństwa - zdjęcie
12.09.19, 11:30

Ks. Henryk Zieliński: Lista grzechów PiS. O instrumentalizacji chrześcijaństwa

51

"Lista grzechów PiS w dziedzinie przywracania sprawiedliwości i ładu moralnego jest dłuższa. Byłbym jej nie przypominał, gdyby prezes Jarosław Kaczyński w wystąpieniu 7 września na konwencji wyborczej w Lublinie sam nie był wywołał wilka z lasu. Ale kiedy PiS stroi się w piórka jedynego obrońcy małżeństwa, rodziny, Kościoła, chrześcijańskich zasad moralnych i życia ludzkiego od poczęcia, to już brzmi jak prowokacja. Faktycznie zaś jest instrumentalizacją chrześcijańskiego świata wartości" - pisze na łamach tygodnika "Idziemy" ks. Henryk Zieliński.

 

"Do wyborów parlamentarnych w Polsce został jeszcze miesiąc. To dużo, choć prezydent Andrzej Duda wyznaczył je na pierwszy ustawowo możliwy termin. Festiwal obietnic wyborczych coraz bardziej rozchodzi się ze zdrowym rozumem. Po każdej ze stron politycznego sporu. Stara i nowa lewica, grająca teraz kartą rewolucji światopoglądowo-obyczajowej, całkowicie wzięła już rozbrat z rozsądkiem w sprawach najbardziej fundamentalnych, bo dotyczących samej istoty życia, człowieczeństwa, kobiecości, męskości i rodziny. Jeśli chce zaistnieć w parlamencie, to w swojej lewicowości musi przecież przelicytować PiS i PO razem wzięte. A to niełatwe wyzwanie. Stąd ocieranie się o granice obłędu. Platforma, która przybierała już barwy chadeckie, liberalne i prorynkowe, teraz zaczyna się licytować ze swoim głównym konkurentem w mirażach rozbudowy świadczeń socjalnych i sypania państwową kasą na prawo i lewo. Najwyraźniej liczy na słabą pamięć wyborców. Bo to, że pieniądze z budżetu szerokim strumieniem za rządów PO płynęły, to fakt, ale tylko do wąskiej grupy wybranych" - pisze autor.

"Na selektywną amnezję wyborców liczy chyba też PiS. Wyborcy mają pamiętać, kto im obniżył podatki, dał 500+, trzynastą emeryturę, wyprawkę szkolną i przywrócił połączenia autobusowe z odległych wiosek. Ale mają nie pamiętać, kto nie chciał się wycofać z ratyfikacji genderowej konwencji stambulskiej, której nie przyjęli choćby nasi sąsiedzi, kto nie zmienił fatalnej ustawy o in vitro, a tylko zawiesił czasowo rozporządzeniem ministra jej stosowanie. Prezes PiS najwidoczniej liczy na niepamięć szczególnie katolickich wyborców o tym, kto bezwzględnym graniem na zwłokę doprowadził do tego, że podpisy 840 tys. obywateli pod wnioskiem o wykreślenie przesłanki eugenicznej z warunków dopuszczalności aborcji właśnie trafiają do kosza. Co więcej: kto wciąż blokuje rozpatrzenie wniosku w sprawie niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej do aborcji przez Trybunał Konstytucyjny. Jak w tej sytuacji wierzyć w niezawisłość Trybunału?" - dodaje.

"Lista grzechów PiS w dziedzinie przywracania sprawiedliwości i ładu moralnego jest dłuższa. Byłbym jej nie przypominał, gdyby prezes Jarosław Kaczyński w wystąpieniu 7 września na konwencji wyborczej w Lublinie sam nie był wywołał wilka z lasu. Ale kiedy PiS stroi się w piórka jedynego obrońcy małżeństwa, rodziny, Kościoła, chrześcijańskich zasad moralnych i życia ludzkiego od poczęcia, to już brzmi jak prowokacja. Faktycznie zaś jest instrumentalizacją chrześcijańskiego świata wartości" - wskazuje kapłan.

"Wiarygodność PiS w kwestiach obyczajowo-światopoglądowych jest tak samo bliska zeru, jak bliskie zeru w sprawach gospodarczych i socjalnych są obietnice PO. W odróżnieniu od obietnic ekonomicznych, które PiS już realizuje, w przypadku deklaracji dotyczących fundamentalnych wartości Kaczyński nie podał żadnych konkretów ani programu. Były tylko hasła, z których nic nie wynika. Trzeba powiedzieć wprost, że Kościół nie ma dzisiaj w parlamencie swojej partyjnej reprezentacji. Jest tam jedynie garstka ludzi szczerze kierujących się katolicką nauką społeczną i bywają konkretne sprawy, w których stanowisko jakiejś partii bywa zbieżne ze stanowiskiem Kościoła. Nic nadto. Ale musimy wybierać między tym, co jest" - pisze dalej.

"Nasz tygodnik od 14 lat pokazuje polską i kościelną rzeczywistość od innej strony, niż robią to media prorządowe czy antyrządowe. Piszemy o sprawach, o których próżno szukać informacji w mediach jednej i drugiej strony. To zadanie trudne, często ryzykowne i niedające ekonomicznych profitów. Zgodnie z naszym hasłem: „Kto czyta, nie błądzi”, dzielimy się prawdą z tymi, którzy chcą ją poznać, zgodnie z nią myśleć, na niej formować swoje sumienia i zgodnie z nią żyć. Pamiętamy bowiem słowa św. Jana Pawła II ze Skoczowa, że „Polska potrzebuje dzisiaj ludzi sumienia”. Służymy Polsce, Kościołowi i ludziom" - zachwala.

"W tę nieco w Polsce zapominaną Niedzielę Środków Społecznego Przekazu dziękujemy szczególnie tym księżom biskupom i duchownym, którzy pomagają nam i pozwalają docierać do ludzi powierzonych ich duszpasterskiej pieczy. Tym, którzy się jeszcze wahają nad wpuszczeniem „Idziemy” do swoich diecezji i parafii, powtarzamy papieskie: „Nie lękajcie się!”. Dziękujemy naszym wyjątkowym Czytelnikom i Reklamodawcom, którzy finansują naszą działalność. Prosimy o dalszą solidarność w tej sprawie i o promowanie „Idziemy” wśród znajomych" - dodaje kapłan.

bsw/Idziemy.pl

Komentarze (51):

Marycy2019.09.13 14:11
"Nasz tygodnik od 14 lat pokazuje polską i kościelną rzeczywistość od innej strony, niż robią to media prorządowe..." Zwłaszcza Karnowski i Ziemiec uwiarygadniają tezę ks. redaktora
tolo2019.09.12 19:31
Nosem w grunt! Koloratka się chyba przekrzywiła.
anonim2019.09.12 19:06
Bardzo wywarzony prawdziwy falioton dotykajacu podstawowych poroblemów Kaczynskiego z chrzescikanstwem i sumieniem.On pseudokatolik,taka prawda.Gratuluje analzy
anonim2019.09.12 15:02
POLSKA POD KRZYŻEM - TO JEST WAŻNE - TRZEBA SIĘ MODLIĆ -KOCHHANI UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Wreszcie trochę prawdy o hipokryzji.2019.09.12 14:40
Bliski mi jest Platon ale jeszcze bliższa Prawda, panie prezesie....https://www.youtube.com/watch?v=tEOiRyAXuew
Andrzej X2019.09.12 13:17
grilling and trolling, getting fuck in the ass and jerking off vigorously - multitasking asshole Nowak-robaczek
2019.09.12 13:40
No widzisz Andrzej? Mimo że jesteś pieerdzącym, wrednym stetryczałym dziadem, to robisz postępy. :) A teraz podpisz się pod tymi swoimi bucowatymi wklejkami nazwiskiem, a nie X-em. Czy mam ci pomóc? :)
reline2019.09.12 13:17
Celna analiza ks.Zielińskiego. Brakowało tylko wskazania że jest alternatywa dla PISu, bo jest partia KONFEDERACJA, która jest partią prokatolicką i prawicową. Niech ks.Zieliński napisze o tym w swoim tygodniku.
anonim2019.09.12 13:15
A schemat ten znamy z 1846 roku, kiedy chłopi, podpuszczeni przez Austriaków zaatakowali szlachtę,z obawy przed jej atakiem, jakże to podłe! Metody zaborcy!
anonim2019.09.12 13:04
I ta Zalewska strasząca WOT na ulicach, mafiozi nie są na ulicach, on i są w pałacach, które ukradli!
2019.09.12 13:00
Dla polskiego turbo-katola, nie jest ważne nic poza lizaniem PiSSu. Nie jesteś za PiSS - nie możesz być katolikiem.
anonim2019.09.12 13:00
Właśnie się dowiedziałam od młodych dziewcząt, że czym prędzej muszę zobaczyć Politykę Vegi, bo władze mogą zakazać. Czy to normalna gra wyborcza? Ja pokazałabym ten film w TVP, aby zamknąć usta tym, którzy mówią fałszywe świadectwo! Obleśne, czy katolicy nadal nie będą piętnować tych, którzy tak walczą o ich głosy, oszustwem?!
Wies2019.09.12 12:45
Co za głupi tekst. Ksiądz Zieliński występuje w "rządowej telewizji" od kilku lat i jednocześnie nazywa ją niekatolicką. Za PO-PSL mógłby sobie co najwyżej z pedałami podyskutować w proporcjach: 5 pedałów 1 ksiądz i 3 profesorów zboczeńców. Nie wszystko od razu. Jak się komuś marzą zamieszki uliczne w których 15 tysięcy rozhisteryzowanych czarnych macic bije się z policjantami i "prawdziwymi obrońcami nienarodzonych dzieci" to skutek tego będzie oczywisty - przegrana PiS-u i aborcja oraz zboczenia wszędzie gdzie się da. Na początek proponuję ekskomunikę dla Rebieja i Czaskoskiego za deklarowanie oddawania dzieci pedałom. Nie widzę chętnych. Prezes Kaczyński nie dopuści do oddawania dzieci pedałom za co dostaje po głowie ze wszystkich stron . Może dla księdza Zielińskiego to mało. PiS nie dopuszcza do zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy. Za PO-PSL proceder szedł w najlepsze a setki dzieci płakały w domach dziecka albo w opiece zastępczej za swoimi rodzicami. Nie pamiętam wtedy mocnego głosu biskupów. Mówiono że to rodziny patologiczne i raz w roku zbierano dla nich paczki z pieluszkami i mąką. Ile PiS zrobił dobrego dla rodziny tego tylko głupiec nie widzi.
Spoko2019.09.12 12:28
Ooooo, widzę, że Kościołowi się PIS nie podobie ?! A to co wygaduje ks. H. Zieliński woła o pomstę do nieba ! Ten jegomość powiedział, że skoro PIS jest obrońcą małżeństwa i rodziny to już brzmi jak prowokacja. Otórz panie ksiądz, ja jestem katolikiem, ale za pańskie słowa dał bym panu kopa z Kościoła. Jeśli pan nie może tego pojąć to powtarzam, że Kaczyński nie mówi o ślubie kościelnym tylko cywilnym, a o rodzinie jako o jednostce społecznej a nie kościelnej. To co ? Nie dociera to do pana ?! Jeśli nie to zajmijcie się lepiej pedofilami w sutannach, bo krew mie zalewa jak sobie pomyślę, że gwałcą nasze dzieci ! Panie ksiądz, wy chyba dopiero obudzicie się wtedy jak zboczki wejdą wam do kościołów. Wtedy ta wasza instrumentalizacja zamieni się w zboczeńcolizację !
Andrzej2019.09.12 12:26
Nie nadążam za tego typu ględzeniem. Jeśli, nie PiS, nie PO, to rozumiem SLD lub nie iść do wyborów. Coś Księdzu się pomieszało (pożyteczny idiota), a może Ksiądz własną partię zakłada?
RHQQ22019.09.12 12:32
To juz jakaś choroba? Jak ktoś krytykuje PiS to nie znaczy że popiera PO czy SLD. Cały problem polega na tym że ludzie nie dostrzegają że prócz PO-KO i PiS jest cała masa innych partii i polityków czasem z rozsądnymi a na pewno miej demoralizującymi programami. To nie jest prawda że jak zagłosujmy na mniejszych to głos stracony - jakby wszyscy się ruszyli i zaczęli używać mózgu zamiast karmić sie propaganda to PO, PiS, Wiosna, Razem, SLD, PSL i Nowoczesna mogły by całkowicie zniknąć z polskiej sceny politycznej - wystrarczy iść na wybory i zaglosować na ludzi z poza tego chorego układu. Ale ludzioe widać maja jakiś zespół sztokholmski
reline2019.09.12 13:15
Nie nadążasz, bo nie chcesz. Jest jedna tylko alternatywa dla PISu. To KONFEDERACJA.
RHQQ22019.09.12 13:24
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość KW Odpowiedzialność KW Zgoda KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów KW II Rzeczpospolita Polska KW Normalny Kraj KW Prawica KW Unia Polityki Realnej KW Wolni i Solidarni KW Związku Słowiańskiego KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca KW Narodowego Odrodzenia Polski (zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Senatu) KW Alternatywa Społeczna KW Jedność Narodu KW Stronnictwa Ludowego "Ojcowizna" RP
anonim2019.09.12 12:24
I nie można przyjmować na salonach ludzi, którzy innych ludzi nazywają zdeformowanymi płodami, mówią o prawie do in vitro( selekcjonowanie i uśmiercanie ludzi), głoszą iż najwyższym spełnieniem niewiasty jest rola prostytutki, a równocześnie wymagać od innych, aby tak wychowane i kształtowane społeczeństwo gwałcili do cnoty! Tego się zrobić nie da. Do cnoty trzeba kształcić i wychowywać, a przedstawiciele społeczności mogą tylko tyle, na ile im ta społeczność zezwoli.
prosty2019.09.12 12:20
Wszystko prawda. Ale ilu frontów PiS nie chce otwierać, żeby nie doprowadzić do walki w każdym obszarze funkcjonowania społeczeństwa? Jeden Prezes wie. Obok powyższej listy grzechów jest też lista nieudolności PiS, pisana przez ostatnie cztery lata. "Wystarczy nie kraść" starczyło, aby budżet był pełny i być lepszym od PO, ale może być za mało, aby ten impuls rozwojowy nie zgasł. Przerosty administracji i nepotyzm, braki kompetencyjne, brak przewidywania niektórych elementarnych skutków swoich decyzji, mała przyjazność dla średniego (polskiego) biznesu i tworzenia klasy średniej to źródło przyszłych problemów tej partii. I choć życzę im jak najlepiej, to nie widać chęci zejścia z tej ścieżki prowadzącej w ślepy zaułek.
Dam2019.09.12 12:25
2015 Wystarczy nie kraść 2017 Oni kradli więcej 2019 Oni też kradli Kolega widzę z tych, którzy uważają, że "te nagrody im się po prostu należały"
Grzesiek2019.09.12 12:08
Prawdę powiedział.
Reytan2019.09.12 12:08
Katolicy,w Polsce sa tylko partie antykatolickie. Pora na stworzenie wlasnej.
RHQQ22019.09.12 12:28
To prawda, niestety już nie tylko partie. Już nawet wśród hierarchów samego Kościoła Świętego są antykatolicy, siewcy nienawiści, którzy dla poklasku rządzących potrafią szerzyć największe podłości i dzielić społeczeństwo zamiast je scalać spoiwem Ewangelii.
BiegunkaProrocza2019.09.12 20:52
Reytanie !!! Powiadam Ci. Wypróżnij się zanim coś napiszesz. No i oczywiście umyj siusiaka.
Spoko2019.09.12 11:51
Tym księdzom i biskupom się całkiem podupczyło we łbach ! Rozkładają to co powiedział Kaczyński a nie potrafią poradziń sobie z pedofilami w sutannach ! W 2015 roku staliśmy na krawędzi katastrofy państwa polskiego po 8 latach rządów PO i PSL. Dzięki Bogu wybraliśmy wtedy zjednoczoną prawicę z PIS-em na czele ! Ta formacja polityczna tylko przez 4 lata zrobiła więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni przez całe dziesięciolecia. Obietnice wyborcze z 2015 są zrealizowane, a piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego to wspaniałe, nowe programy dla Polaków, które są obecnie w realizacji. Gospodarka kwitnie i rośnie w tempie > 4 % PKB, a Polacy są zadowoleni i mówią, że jest odczuwalnie lepiej. No i mamy 2019 rok i nowe wybory parlamentarne. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! UE Komisarz Janusz Wojciechowski będzie z pewnością dbał o interesy polskich rolników. Niech rządzą dalej !!!
Lublinianka2019.09.12 12:03
Płacą ci, pisowski trolu-spamerze, 2 zł od posta?
Spoko2019.09.12 12:29
Nie, 1,50 zł od posta.
Reytan2019.09.12 12:06
Zydzi za PIS-em,PIS za Zydami. Zdrada i hanba.
Spoko2019.09.12 12:31
Jak widzisz głupku nie jesteśmy ani rasistami jak wy, ani antasemitami jak wy !
anonim2019.09.12 11:49
Przede wszystkim obudzenia sumień wierzących i praktykujących katolików, i odwrócenia narzuconej tendencji oddzielania Kościoła od państwa, czym innym władza, czym innym zasady, ale to nie tylko tych, których delegujemy do rządzenia, ale nas samych. Nie można się godzić na seksualizację kultury, szkoły, życia, redukowania nas do królików, bądź taniej i bezwolnej siły roboczej i twierdzić, że się jest katolikiem, bo się nie jest. Nie można się godzić na zakłamywanie historii, nauki, sztuki,filozofii, religii, dziennikarstwa i mówić, że się jest katolikiem! Nie można paktować z diabłem w przekonaniu o własnej nieskazitelności, ale to nie problem Kaczyńskiego, to narodowy problem!
Darek2019.09.12 11:50
Oddzielenie Kościoła od państwa to postulat Pana Jezusa akurat.
Spoko2019.09.12 11:58
Słusznie ! Jeśli Kaczyński mówi, że rodziną w państwie polskim są kobieta, mężczyzna w związku i ich czieci, to po jaką cholerę wpieprza się ksiądz Zieliński i pisze, że to grzech ?! Koścuół powinien czcić kawalera Jezusa i Pannę cnotkę Maryję i wara od definicji państwowej rodziny !
Reytan2019.09.12 12:04
Darek jestes komunistycznym prowokatorem.
Darek2019.09.12 12:35
To już powoływanie się na Ewangelię i nauczanie Chrystusa jest dzisiaj komunistyczną prowokacją? Komunizm może i trochę czerpał ze Starego Testamentu ale z Nowym to nie miał chyba za dużo wspólnego.
Reytan2019.09.12 11:58
Kaczynski to Magdalenka ,Okragly stol,i najzdolniejszy agent Kiszczaka,bo do dzis dzien sprytnie neutralizuje politycznie miliony polskich patriotow. Prawdziwy zly duch polityki w Polsce,i gwarancja ZAGLADY.
Wies2019.09.12 12:48
Zgadza się. PiS jest jedyną nadzieją na dzisiejsze czasy i trzeba Bogu dziękować że mamy taki rząd a nie pluć na niego bo nie zrobił czegoś w ciągu 4 lat. To naród jest zepsuty a nie PiS. Drodzy księża weźcie się do pracy.
Darek2019.09.12 11:45
Dlatego zagłosuję na PiS. Partia PiS wyrywa z kontekstu kulturowo-historycznego te elementy katolicyzmu (bo nie chrześcijaństwa jako całości) które związane są z poszukiwaniem wroga. Dokładnie w ten sam sposób katolicyzm był eksploatowany w latach 30-tych w Niemczech. Analogicznie też do swych poprzedników historycznych po znalezieniu w społeczeństwie elementu wrogiego zatrzymano dalszą eksplorację katolicyzmu a pozostałą przestrzeń wypełniono marksizmem. Cały program społeczno-gospodarczy partii rządzącej opiera się na materializmie historycznym, a do wypełnienia tych obszarów których marksizm nie potrafi wypełnić samodzielnie uzupełnia się antagonizmami katolickiego tradycjonalizmu. Strategia wydaje się być z góry skazana na sukces - bolszewizm, faszyzm i nazizm cieszyły się ogromnym poparciem społecznym a sukces zapewniła im bardzo podobna strategia. Bez względu więc na to czy mamy w Polsce opozycję tak zdemoralizowaną i nieudolną jaką mamy, czy mielibyśmy jakiś światłych mędrców w opozycji, ba, sam Jezus mógłby zstąpić nawet, to nikt nie zaproponuje społeczeństwu programu o większej atrakcyjności. Im większą władzę zdobędzie PiS tym szybciej zrealizuje swój program inżynierii społecznej i tym szybciej ludzie będą mogli dostrzec jej efekty. Powinniśmy przez to przejść jak najszybciej.
Reytan2019.09.12 11:54
Jestes ubeckim prowokatorem z KOD-u i zwyczajna antypolska swinia z rekami w polskiej krwi. I jeszcze jedno ty sowieciarzu. Katolicyzm nie mial nic wspolnego w Niemczech z nazizmem,bo nazizm byl po prostu historyczna forma niemieckiego protestantyzmu. Ale wy komunisci ZAWSZE klamiecie i mordujecie LUDZI,bo do niczego innego sie nie nadajecie,wy wypierdki mamuta syberyjskiego.
Dam2019.09.12 12:09
Ale łżesz. Nazizm wykorzystywał zarówno wiarę do swoich propagandowych celów, tak jak to teraz robi PIS. A Hitler jeżeli już to był katolikiem (ochrzczony był, a przecież "raz katolik, zawsze katolik". No ale czego się spodziewać po fanatyku.
Darek2019.09.12 12:11
Odbiegasz od tematu i od faktów. Jakoś Hitler rekrutował władze swoich nowo-powstałych państw satelickich z katolików a nie protestantów. Ksiądz Józef Tiso, Arcybiskup Alojz Stepniac, kardynał Adolf Bertram itd. Ale to nie ma znaczenia protestanci także poparli Hitlera co najmniej równie ochodzo a nawet bardziej oficjalnie, choć się im nie odwdzieczył. Nie o wspolpracy Kosciołą z nazistami tutaj pisałem, bo to i kwestia skomplikowana i niesprawiedliwe byłoby uogolnianie. Wychwalanie antysemityzmu i nazizmu na łamach Annałów Kapłańskich pod redakcją naszego późniejszego prymasa Wyszyńskiego (czyli człowieka z wierchuszki) można przeciwstawiać bohaterom w sutannach jak ksiądz Maksymilian Kolbe (niestety bycie porządnym człowiekiem zwykle ograniczało możliwość awansu w Kościele, jak to w dużych organizacjach bywa). Rzecz leży w tym jak katolicyzm i marksizm są przez populistyczne partie wykorzystywane. To nie są żadne zarzuty w kierunku Kościoła, choć akurat jako Polakowi przysługuje mi chyba jak mało komu prawo tę organizację krytykować i za rozbiory, i za nie uznanie polskiej niepodległości, i za współpracę z nazistami i za wiele spraw, ale to nie jest w tym momencie istotne. Problem w tym że nie mamy obecnie w Polsce alternatywy, ani atrakcyjniejszej ani bardziej słusznej czy moralnej i to jest tragedia.
Janka2019.09.12 12:17
Ale przecież Hitler był katolikiem, Watykan pierwszy konkordat podpisał z III Rzeszą. Same tereny Watykanu zostały mu ofiarowane przez faszystę Mussoliniego, a 1 września 1939 roku Prócz wojsk III Rzeszy pobłogosławionych przez katolickich księży (protestanckich czasami również trzeba oddać sprawiedliwość) Katolicki ksiądz (też mianowany przez Hitlera) Józef Tiso wysłał do ataku na Polskę także swoje wojska. Watykan uznał zajęcie Polski przez III Rzeszę (widocznie za słuszne i chwalebne) i jeszcze przed atakiem mianował nowych księży niemieckich na miejsce dawnych polskich na zajmowanych terenach.
RHQQ22019.09.12 12:25
Kłamiesz. Hitler był katolikiem czy protestantem? A no katolikiem. Mianował na najwyższe stanowiska katolików czy protestantów? Katolików. Po napaści na Czechosłowację i Polskę gratulowal mu episkopat protestancki czy katolicki i msze dziękczynne odprawiał? Ano katolicki. Na czele państw satelickich Hitler obsadzał księży protestanckich czy katolickich? A no katolickich. W Mein Kampf zawarte są odwołania do luteranizmu czy katolicyzmu? A no do katolicyzmu. A Kościół z jakim państwem zawarł pierwszy konkordat w historii - ano z III Rzeszą.
Reytan2019.09.12 11:44
PIS to LGBT i gender w szkolach,i zapewnianie o walce z nimi. PIS to klamstwo totalne i neutralizowanie polskich ;patriotow. PIS to Magdalenka i zdrada Polski,tylko jeszcze wieksze oszustwo niz PO.
Spoko2019.09.12 12:01
Typowy komentarz debila !
Konfederata2019.09.12 12:39
10/10
anonim2019.09.12 11:43
Poważny zarzut kunktatorstwa,ale wśród wielu puczów z minionych czterech lat ten czarnych parasolek był szczególnie zajadły,brutalny,agresywny.Najbardziej profesjonalnie zorganizowany.Diabli pomiot.Ze względów na to, rząd nie otwiera tej puszki Pandory.Pragmatyzm czy koniunkturalizm.
Reytan2019.09.12 11:45
Ani pragmatyzm,ani koniunkuralizm,tylko perfidna ZDRADA Polski.
teodorski2019.09.12 11:39
no cóż, terlikowskich, jurków w sutannach też wielu, jak uda im się odsunąć PiS od władzy to spełni się ich szczęście, rękami PO SLD i Wiosny. Każdy musi mieć świadomość skutków swoich czynów na teraz i na przyszłość, na obecnym etapie taki ostry tekst, bezkompromisowy to służba na rzecz Złych Ludzi
Reytan2019.09.12 11:49
PO to komunisci i mafia kryminalna,i to co robia,robiliby rowniez bez PO. Co innego PIS. PIS bez oligarchii partyjnej rto prawie sami najlepsi patrioci,ktorzy sa przez Kaczynskiego oklamywani i skutecznie neutralizowani politycznie. Kto wiec jest grozniejszy ???
anonim2019.09.12 11:56
Typowa komuna to PiS. Zero pomysłu na państwo, tylko samo rozdawnictwo, żeby kupić głosy.