20.05.19, 21:18

Ks. Dariusz Oko krytycznie o Sekielskim: Nie chodzi mu o dobro dzieci!

Ks. prof. Dariusz Oko w rozmowie z portalem wPolityce.pl ocenił medialne ataki na Kościół po emisji filmu „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich.

"W każdym środowisku można znaleźć ośmiu bandytów i powiedzieć, że prawie wszyscy przedstawiciele tego środowiska są tacy"-mówi ks. Oko, podkreślając, że nie można popełniać błędu generalizacji.

"To błąd zapewne świadomy, który wynika z nienawiści do Kościoła. (…) Sekielski zapowiada już następny filmu także na ten sam temat, znowu o księżach pedofilach. A dlaczego nie zajmie się innymi grupami? Na przykład politykami albo gejami? Wiele inspiracji mógłby mu na przykład dostarczyć film Sylwestra Latkowskiego „Pedofile” opowiadający o pedofilskim targu w centrum Warszawy. Widać podwójną miarę. Jeżeli panu Sekielskiemu zależałoby na dobru dzieci, powinien zrobić film o wszystkich pedofilach funkcjonujących we wszystkich środowiskach – przynajmniej w kolejnych odcinkach. Szczególnie trzeba by też uwzględnić jego własne środowisko"- dodaje ks. Oko, który podkreśla, że dla Sakielskiego od dobra dzieci ważniejsze są interesy innych grup.

"W takiej sytuacji mamy do czynienia z jakąś formą rasizmu i dyskryminacji. To tak, jakby pokazać przedstawicieli wybranej mniejszości etnicznej i tłumaczyć, że prawie wszyscy członkowie tej społeczności są mordercami lub bandytami. Nie można stosować takich mechanizmów. To są działania w stylu Goebbelsa i Urbana"-zakończył ks. Oko.

Tysol.pl

Komentarze

katolik2019.05.21 9:00
Kiedy na tym filmiku Sekielscy pokazali jakiegoś mężczyznę niedogolonego, który pije mleko i obrzydliwie ścieka mu po brodzie - wiedziałem - to PROPAGANDÓWKA. Nagonka na Kościoł
stefan2019.05.21 8:18
Tylko księża nie są jak każde inne środowisko!!!
anonim2019.05.21 8:14
Pełna zgoda.
anonim2019.05.21 8:06
Księża już pokazali do jakich najgorszych zboczeń są zdolni „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze.powiedział europoseł. Czy p. Boni przeprosi za kolegę?....
anonim2019.05.21 8:03
Księża już pokazali do jakich najgorszych zboczeń są zdolni; „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze", pisał i mówił opiekun dzieci, aktualny europoseł. Boni przeprosi za kolegę?
www2019.05.21 6:13
100%-towa racja. Sekielski poświęcił dzieci, dla walki ze swoim osobistym wrogim, żeby nie słyszeć krytyki Kościoła pod własnym adresem. Jeśli zależałoby mu na dobru dzieci wykorzystywanych przez rzekomych pedofilów, to osiadając informacje o takich nadużyciach, powinien natychmiast powiadomić policję, aby wykorzystywanie dzieci zatrzymać. Tymczasem Sekielski kręci sobie film. Prace na realizacją filmu trwają z reguły ponad rok, a czas przygotowania materiałów i końcowej premiery to nawet kilka lat. Więc Sekielski kilka lat kręci sobie swój film, podczas kiedy zatajone przez niego fakty materiały, umożliwiają pedofilom kontynuowanie pedofilii. Ale muszę wszystkich uspokoić. Sekielski oczywiście nie posiadał żadnych dowodów na systemową pedofilię w Kościele. Dowodem jest brak aresztowania ani jednego księdza po jego filmie. Zresztą jest oczywiste - jeżeli jakiś ksiądz poszedłby siedzieć za pedofilię po filmie Sekielskiego, to sam Sekielski również poszedłby siedzieć za współudział w przestępstwie, czyli za ukrywanie dowodów na pedofilię, w celu robienia kariery filmowej. Jego film przedstawia co prawda dramatyczną prawdę o paru osobach i ich przestępstwach, natomiast wnioski formułowane przez ten film, czyli rzekoma systemowa pedofilia, to coś co istnieje tylko medialnie i umożliwia Sekielskiemu robienie kariery przy pomocy prymitywnych haseł.
ddddd2019.05.21 6:30
Ale wiesz, że dziennikarz nie musi zrobić tego o czym piszesz? To tak jakby detektyw ujawnił od razu, że ma podejrzenie, iż ktoś popełnił przestępstwo zanim zbierze dowody :-)
www2019.05.21 10:51
Bzdura. Robienie filmu nie jest dowodem. Dowody to dowody, jeśli ma się dowody, to pokazuje się je na policji i tyle. Jeśli Sekielski miałby dowody na to, że gdzieś tam ukrywa się pedofil, to istniałoby uzasadnione przypuszczenie, że ten pedofil uprawia obecnie swój proceder. Jeśli ktoś przez rok nie dostarczyłby tych dowodów na policję, tylko robiłby sobie film, to oznaczałoby, że przez rok umożliwiłby pedofilowi wykorzystywanie nowych dzieci.
nieJudasz2019.05.21 5:35
Kuźwa, profesorski baranie chyba nie można porównać księdza do murarza albo hydraulika. Księżom państwo oddaje wszystkie dzieci na 2 godziny tygodniowo nie licząc rekolekcji i innych nauk za które w dodatku suto im płaci. Państwo polskie płaci zboczeńcom w sutannach za gwałcenie dzieci i do innych zawodów prócz nauczycieli nie można tego przyrównać. Prócz tego profesorski baranie ksiundz to profesja zaufania publicznego, to namiestnik i pomocnik Boga i w imię Boże gwałcą dzieci
Katarzyna2019.05.21 8:05
Judaszu mam nadzieję że nie skończysz jak Judasz biblijny chociaż nie wiadomo. Na pewno jednak staniesz przed Bogiem i nie będzie odwrotu.Dawanie fałszywego świadectwa jest o c h y d n e !!!!
2019.05.21 5:02
Niedługo powstanie niezależna komisja do zbadania pedofili w kościele (z dostępem do kościelnych akt) i dowiemy się kogo pedał k. Oko.
Traczyk2019.05.21 2:33
Łaskawy księże, sprawa pedofil to zaslona dymna. Chodzi o to, aby Polska zaplacila wielkie pieniądze organizacjom, które z Polską nie mają niczego wspólnego. Osłabiony Kościół będzie się koncentrować na sprawie pedofil, i nie będzie mógl być donośnym głosem sprawiedliwości w tej sprawie międzynarodowego rabunku.
Janek2019.05.20 23:48
W kościele jako instytucji najpierw jesr wyparcie, potem refleksja, a na końcu atak i tak w kółko.
Stanis\305\202aw2019.05.20 23:37
Ten Sekielski to na pewno /według ks.Oko/ ma bruzdę po in vitro - nieprawdaż? Dlaczego "pastuszkowie" mają swoje owieczki za baranów? Czy Wy w tej swojej seminaryjnej zawodówce macie rzeczywiście taki denny poziom?
Kazimierz2019.05.20 23:36
Słusznie, jeżeli naprawdę chodzi i dobro dzieci, to nie ważne, kto je krzywdzi. Dla dobra dzieci trzeba by w każdej grupie zrobić podobne dochodzenie. Czy można liczyć na uczciwość dziennikarską Sekielskiego, albo innego dziennikarza?
Beno2019.05.20 23:15
Brawo księże Oko. Mądrym wystarczy, a inni albo mają złą wolę, albo nie zrozumieli. Nie ma się co przejmować. Zło trzeba piętnować, nawet w Kościele i dalej robić swoje. A bezmyślni i ludzie złej woli zawsze byli i będą. A z drugiej strony tych dobrych, mądrych i pięknych ludzi jest dużo więcej i trzeba ich przestrzegać przed złem, bo diabeł nie śpi i jest bardzo inteligentny.
Genowefa Bluszcz2019.05.20 23:01
Kto to widział przyjmować tylu gejów do seminariów? Sodoma i Gomora!!! A teraz się okazuje że co drugi to pedofil.!!!
Tosia2019.05.20 23:05
i jeszcze z esbekami współpracowali
Katarzyna2019.05.21 7:57
,Gienia!!!! W st y d !! Nie popisałaś się polotem ,a czy ci się podoba czy nie przed BOGIEM odpowiesz za te oszczerstwa!!
Jestem w Kościele2019.05.20 23:01
Oni nie będą słuchać. Oni chcą mieć tylko usprawiedliwienie dla swoich grzechów. Każdego takiego usprawiedliwienia się ochoczo uchwycą.
A kiedy byłeś w kościele2019.05.21 0:47
Redakcja nie kasuje propagandowych postów, które masowo pojawiły się na Frondzie pod tym artykułem .To jest prawda, nie boimy się prawdy, wrogowie KK.
KurczakMały2019.05.20 22:39
nasz ksiądz ma gosposię - nieoficjalnie ma z nią dzieci i kilkadziesiąt km dalej pobudował za pieniądze parafian domy dla ich rodzin. to jest kasofilia, groźniejsza od pedofilii - kościół łupie całe państwo, traktując je jak dojną krowę. nie płaci podatków, nie rozlicza się z zusem, nie ma kas fiskalnych itd. kościół przypomina mrówkę hodującą larwy mszyc dla swojego potomstwa. ksiądz oko należy do grupy pasożytów i nie jest żadnym autorytetem.
Kazimierz2019.05.20 23:45
Jeżeli się coś pisze, albo mówi, to trzeba się trochę na czymś znać? Proszę pójść do urzędu skarbowego i zapytać, czy Kościół nie płaci podatków. Tyle powiedzą, że płaci. Nie wspominając o prowadzeniu dzieł charytatywnych: Caritas (posiłki dla ubogich, pomoc dzieciom w szkole, w wakacjach), Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Bliski Wschód), Pomoc Kościołowi na Wschodzie (Kraje byłego ZSRR), domy samotnej matki, pomoc młodzieży w nauce (Dzieło Nowego Tysiąclecia). Nie daje, nie czyta, a ma pretensje, prawdziwie Kurczak Mały.
ddddd2019.05.20 22:34
Ależ Sekielski bedzie zajmował się i gejami i politykami. Gros księży z jego filmu to geje, a księża też bardzo lubią zajmować się polityką.
gośka2019.05.20 22:18
Jezus Wam powiedział: prawda Was wyzwoli...czemu więc boicie się prawdy? czemu mówicie Jezusowi: ta prawda jest nam niepotrzebna bo nie musimy się wyzwalać
ddddd2019.05.21 6:20
Niesamowite, że Cię inusują. W zasadzie minusują słowa Jezusa.
JPIII2019.05.20 22:11
Przecież to ślipie zw. Okiem też molestował kleryków i dlatego ich broni, żeby za niego się nie zabrali. To pedophil i kłamca i tyle. W niemczech łazi po pedalskich dzielnicach i wyszukuje dzieci.
Franciszek Zachariasz Krakow2019.05.20 22:53
Czy mozesz podac swoje nazwisko? To, co napisales… Jesli jest prawda, jesli masz dowody, to popełniasz przestępstwo zatajenia, nie zglaszajac tego organom scigania. A jesli tylko bredzisz, bo akurat tak Ci sie chce, jest to pomowienie i znieważenie dobrego imienia, co tez jest karalne. W obu przypadkach - czapa. Wiec, podaj prosze, nazwisko.
Franciszek Zachariasz Krakow2019.05.20 23:04
Oczywiscie, nie odpowiesz, bo zapewne jestes trollem, ktory wrzuca do sieci to, co agenda kremlowska kazala. I za co zaplacila. Albo kolejnym debilem, takim bezmozgiem, ktory jedynie pod oslonka anonimowości potrafi wykrzykiwać buńczucznie swoje "racje", rozladowujac frustracje. I tyle.
anonim2019.05.20 22:10
Ksiądz Oko jest jednak trochę niedorozwinięty. Materiał Tomasza Sekielskiego nie skupia się na samym problemie występowania pedofilii wśród duchownych, nie określa też jego skali, po prostu koncentruje się na całkowitym zaniechaniu walki z tą patologią przez hierarchów kościelnych niemal każdego szczebla. Naprawdę przykro się czyta takie artykuły...
olo2019.05.21 7:04
Zaniechania były i w innych środowiskach.
Katarzyna2019.05.21 7:52
Paweł !!! Popatrz w lustro i przyglądnij się czy na pewno tatuś nie spartolił roboty.Jeśli przykro czytać takie artykuły to po co je czytasz.Jak trzeba będzie stanąć przed BOGIEM i wytłumaczyć się z tych obelg to nie będzie odwrotu.
Mateusz2019.05.20 22:06
''A dlaczego nie zajmie się innymi grupami? Na przykład politykami albo gejami?'' Bo geje, a już na pewno politycy nie stanowią zorganizowanej sekty, która pierze perfidnie mózgi małym dzieciom, i podaję się za moralny drogowskaz dla ''zagubionych''.
Zdzislaw2019.05.21 0:44
Spadaj na onet.
X2019.05.21 10:36
Jak to "nie stanowią zorganizowanej Sekty"? Kpisz czy o drogę pytasz? politycy nie tworzą organizacji? mateuszu, ty chyba zyjesz w Rzeczywistości Alternatywnej.
Mateusz2019.05.21 11:55
Umiesz czytać ze zrozumieniem?, bo wygląda, że tego uczyli ty pewnie siedziałeś w salce katechetycznej słuchając kolejnej historyjki wyssanej z palca, drogi ZERR0. Napisałem, że ''politycy nie stanowią zorganizowanej sekty'' pisząc sekta miałem na myśli sektę ''religijną''.
X2019.05.21 12:18
Jak to "nie stanowią"? Lewackość ma wszelkie znamiona "ideologii o sile religii". A o Sekcie LGBT nie słyszałeś? O politykach robiących tej sekcie na rękę? Politycy nie piora mózgów ludziom? Nie indoktrynują małych dzieci i trochę większych też? A czymże są "parady szamana" pod niebieską szmatą? Nie rznij głupa.
Mateusz2019.05.21 12:25
Słyszałem o sekcie LGBT, słyszałem również o sekcie katolickiej, której również politycy idą mocno na rękę. Z polityką jest ciut inaczej, niż z sektami religijnymi. Polityków, którzy będą rządzić wybiera obywatel, a religie nie zawszę można wybrać. Zanim mi odpiszesz przeczytaj kilkakrotnie co napisałem, i przemyśl zanim coś napiszesz.
Maria Blaszczyk2019.05.20 21:56
Walki o prawo do spokojnego konsumowania jabłuszek dla zboczeńców ciąg dalszy. Jak można to obejrzeć i nie przeżyć wstrząsu? Nie mieć myśli, że może jednak należałoby zacząć od siebie i swojej własnej instytucji. Chyba jest to możliwe tylko wtedy, gdy się już to doskonale wie i ma to w... nosie... Aha, a dziennikarze, wielebny księże, nie mają biskupów i kardynałów, osobiście poręczających za zboczeńców, obiecujących przed sądem objąć ich ścisłym nadzorem, by więcej nie gwałcili (i zapewnieniu im komfortowych warunków do gwałcenia), nie mają innych parafii, gdzie można ich małym kosztem ukryć, nie mają pracy ułatwiającej kontakt z dziećmi jakby chrystusowiec z Puszczykowa nie był księdzem, to nie poznałby swej ofiary; nikt nie dałby mu jej pod opiekę; zakonnice nie dopuszczałyby go bezrefleksyjnie, by gwałcił ją, gdy była pod jej opieką; ksiądz z Częstochowy nie zwymyślałby jej od k...w itd.). Nikt też nie stanie w ich obronie twierdząc, że ręka na nich podniesiona jest ręką podniesioną na Polskę. Więc grup tych porównywac się nie da.
X2019.05.21 11:37
Jak to "nie mają"? Oni to dopiero mają. Wszystkim pedofilskim aferom, oprócz "kościelnej" ukręcono łeb. Wszyscy sa doskonale chronieni i "organy ścigania" sa ślepe i głuche. Wpadają tylko płotki albo księża. Szczególnie księża są na celowniku, no chyba że sa jednocześnie na drugim etacie w UB, SB, UOP czy ABW. No ale przecież Firma chroni swoich ludzi, obojętne czy są na jawnym etacie księdza, czy dziennikarza. PS. Od kiedy to chwyt za klejnoty albo cycki jest "gwałtem"? Masz niezwykle naciągliwe definicje "gwałtu". Obrażasz w ten sposób ofiary realnych gwałtów - przestępstw bardzo brutalnych. Jak można uparcie porównywać demolującego Gwałtu z - za przeproszeniem - wymacaniem. Tylko nie wyskakuj z brawurową tezą, że "usprawiedliwiam" wymacanie. Nie usprawiedliwam, bo za to należy się solidny mordoklep prętem zbrojeniowym fi 16 mm, ale nie podoba mi się trywializowanie gwałtu jakie ty uprawiasz.
Katarzyna2019.05.20 21:55
Pedofilia w Kościele jest systemowa, instytucjonalna i chroniona przez biskupów, w żadnej innej instytucji nie ma czegoś podobnego i poza prawem.
Zdzislaw2019.05.21 0:42
...Powiedział Goebbels w 1934 roku. Potem były pokazowe procesy księży i zakonników katolickich. Jak się to wszystko skończyło wszyscy wiemy. Poczytaj o kampanii propagandowo- sądowej przeciw Kościołowi w Niemczech nazistowskich.
Ina2019.05.21 5:49
Czyli co, nie należy sądzić księży i zakonników za molestowanie nieletnich?
X2019.05.21 10:34
Wy ich nie "sądzicie", wy pomawiacie i szczujecie na katolicyzm jako taki. A przy tym uparcie ukrywacie i ochraniacie poprzez zamilczenie i "niedostrzeganie' problemu 99,55% sprawców pedofilii.
marmar2019.05.20 21:54
"mówi ks. Oko, podkreślając, że nie można popełniać błędu generalizacji" HIMALAJE HIPOKRYZJI! A jak on generalizuje, że wszyscy geje mają 500 partnerów rocznie, to wtedy już jakoś generalizować można, co nie?
Ben2019.05.20 21:51
Jeśli abp.Głódź z arb.Jędraszewskim wybierają się do Nieba, dorzućmy do tego towarzystwa ks. Oko – to szkoda tam iść bo będzie tam gorzej niż w Piekle.
asia2019.05.20 21:49
Przykładowo można podyskutować na temat środowiska nauczycieli, nawiązując do https://wsensie.pl/felieton/32605-sekielski-i-jego-wyznawcy-maja-z-tym-problem Miesiąc temu media pisały o lektorze angielskiego, uczącym dzieci w podstawówce w Pruszczu Gdańskim. Wykorzystał seksualnie 26 swoich uczennic, z których ani jedna nie miała nawet 15 lat. W dodatku posiadał i rozpowszechniał pornografię dziecięcą. Łącznie usłyszał ponad 400 zarzutów. Sopot. Nauczyciel pedofil z Wenezueli uczył polskie dzieci hiszpańskiego. Molestował 5 uczennic, miały po 6 i 7 lat. ,,Portal "naTemat". Rozmowa z kobietą, która jako 10-letnie dziecko była przez rok molestowana przez nauczyciela: "To były takie czasy, Czyli w szkole była zmowa milczenia i jedyną osobą w szkole, która wstawiła się za molestowaną dziewczynką był... KSIĄDZ KATOLICKI.'' 'Gazeta Wyborcza: "Wychowawca z ośrodka dla dzieci z problemami mowy i słuchu miał przez 12 lat molestować swoich podopiecznych. Mężczyzna siedzi w areszcie z zarzutami o pedofilię i czeka na wyrok – nawet 12 lat więzienia. Do chwili jego uprawomocnienia będzie jednak musiał dostawać połowę pensji, bo to gwarantuje mu prawo, a dokładnie Karta Nauczyciela". Szkoła podstawowa w Żubrynku. 20 rodziców blokuje wejście do szkoły i nie wpuszcza tam nauczyciela oskarżonego o pedofilię. Ktoś powie, że 20 rodziców to nie jest jakiś wielki tłum. Cóż, w Żubrynku mieszka łącznie... 90 osób, łącznie z dziećmi. Jego sprawę badała KOMISJA NAUCZYCIELSKA i nie dopatrzyła się w jego zachowaniu niczego złego, pozwalając mu wrócić do pracy – mimo, że on sam przyznał się, że dotykał i przytulał dzieci.'' 'Podstawówka i gimnazjum w Jamielniku. Nauczyciel wielokrotnie wykorzystywał seksualnie dwie nieletnie (poniżej 15 roku życia) uczennice. Skargi dotarły do dyrektorki szkoły i jej zastępczyni. Obie kryły pedofila, tuszowały jego przestępstwa i próbowały wyciszyć sprawę. Nauczyciel został skazany na 4 lata i dożywotni zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą, a obie dyrektorki dostały kary w zawieszeniu, 55-letni nauczyciel w gimnazjum wielokrotnie wykorzystywał seksualnie swojego 14-letniego ucznia. Chłopiec był na skraju załamania psychicznego. Dalsze przykłady i opisy na https://wsensie.pl/felieton/32605-sekielski-i-jego-wyznawcy-maja-z-tym-problem
Ina2019.05.21 4:58
A przenieśli któregoś z tych nauczycieli do innej szkoły w ramach ochrony?
X2019.05.21 10:32
A co to ma do rzeczy? Poza tym w Kosciele nikt nikogo nie przenosił "w ramach ochrony", bo przeniesienie to żadna "ochrona". Pokrzywdzony idzie na Policję, składa zeznania i tyle. Dla Policji przeniesienie nie jest żadnym problemem. Po prostu po delikwenta idzie dzielnicowy z innej komendy. Jeśli jestes pokrzywdzony, składasz zawiadomienie a miejsce pobytu sprawcy jest dla organów ścigania obojetne. Kumasz czy jesteś zbyt ograniczony? A tak w ogóle to księży sie po prostu przenosi z zasady.
Beata2019.05.20 21:48
Księża już pokazali do jakich najgorszych zboczeń są zdolni teraz ks. Oko niech przeprosi za swoich kolegów.
Stanislaw znad Dunajca2019.05.20 21:55
Faktycznie nie wiem, o cho chodzi Sekielskiemu, o obronę dzieci, czy o nagonkę na wybraną grupę przestępców! Jakakolwiek akcja połączona z nagonką jest kompromitująca, a nawet przestępcza!
Zuzia2019.05.20 22:50
Już dawno mówiłam że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny
Zdzisio2019.05.21 0:37
A ile masz wiosen Zuziu, że to już dawno mówiłaś?
baba-jaga2019.05.21 7:19
Bez gejow w seminarium, Zuziu, nie mielibyscie biskupow, bo oni wybierani sa glownie z tej grupy.
Zuzia2019.05.21 12:54
Wal sie Zdzisio pedofilu
Katarzyna2019.05.21 7:40
Biedna B e a t o !!!! Nie wiem co ci pokazali lub nie pokazali księża ,ale popatrz w lustro i pewnie też dopatrzysz się zboczenia !!!!!!!!!
anonim2019.05.21 8:15
Ja bym chciała zobaczyć, jak pani przeprasza za swoje koleżanki...