Ks. abp J. R. Pawłowski: Powieś sobie psuedo-artysto zdjęcie Twojej matki na śmietniku - zdjęcie
15.05.19, 19:15

Ks. abp J. R. Pawłowski: Powieś sobie psuedo-artysto zdjęcie Twojej matki na śmietniku

43

Nie wolno nam o tym milczeć! Matki nie wyrzuca się na śmietnik! Powieś sobie pseudo-artysto i pseudo-polityku, powieś sobie na śmietniku zdjęcie Twojej matki i zobacz, czy to miłe. Ale od mojej matki i od mojej Matki Najświętszej wara! To nie jest żadna forma artystycznego przekazu. To jest paskudna obraza wszystkich matek w Polsce i obraza Najświętszej Matki – powiedział ks. abp Jan Romeo Pawłowski komentując profanację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku.

Słowa arcybiskupa zostały wypowiedziane w Bochum w Niemczech, w trakcie uroczystej liturgii, w trakcie której nałożono korony na głowy Jezusa i Maryi na kopii jasnogórskiej ikony.

Przygotowując się do tej uroczystości, nie miałem w zamiarze powiedzieć tego, co teraz powiem. Ale powiedzieć muszę, bo takie czasy nastały i tak się wyrabia w świecie, i niestety także w Polsce, w maryjnej Polsce i w maryjnym miesiącu, że ludzie przekraczają granice, których przekroczyć nie wolno. Są bowiem takie świętości, których nie wolno dotykać. Nigdy i nikomu!

No, powiedzmy szczerze, gdyby ktoś upokorzył, obraził, wyśmiał moją mamę, czy Twoją mamę, to długo by raczej nie czekał na naszą reakcję, prawda? I byłaby to reakcja twarda, bardzo twarda.

Bo matka, jako osoba i jako symbol, jest nietykalna i nie wolno na nią podnosić ręki, nie wolno z niej kpić. A tu się dowiadujemy, że Obraz Matki Jasnogórskiej w Polsce został zeszpecony, ubarwiony tęczowymi kolorami przez ludzi niedobrych i porozwieszany na śmietnikach i toaletach. Nie wolno nam o tym milczeć! Matki nie wyrzuca się na śmietnik! Powieś sobie pseudo-artysto i pseudo-polityku, powieś sobie na śmietniku zdjęcie Twojej matki i zobacz czy to miłe. Ale od mojej matki i od mojej Matki Najświętszej wara! To nie jest żadna forma artystycznego przekazu. To jest paskudna obraza wszystkich matek w Polsce i obraza Najświętszej Matki! Są granice, których nie wolno przekroczyć, a kto je przekracza albo broni takich ludzi, co je przekraczają, jest najzwyczajniej chamem oraz powinien podlegać naganie społeczeństwa, a także karom przewidzianym prawem za takie czyny. Nie prześcigajmy się w rozgrywkach politycznych podnosząc brudne łapy na osoby i rzeczy od zawsze i na zawsze najbardziej święte!

Przykro o tym mówić, ale mówić trzeba, bo inaczej w imię jakiejś tolerancji czy politycznej poprawności, zaczną nas, chrześcijan, upadlać jeszcze bardziej. Zatem jeśli jest jakiś protest społeczny, na takie zachowania, jakieś domaganie się szacunku dla naszych świętości, to mamy obowiązek pod nim się śmiało podpisać i domagać się ukarania winnych.

Matko Boża Częstochowska, Matko nasza i Królowo, niechaj te szlachetne korony będą dla Ciebie także naszym przeproszeniem za to co jacyś ludzie uczynili z tymże Twoim Wizerunkiem; za to że wyszydzona zostałaś i wyrzucona na śmietnik. Wybacz, Maryjo i uśmiechnij się do nas. Bo Matka nawet ze zła umie wyprowadzić dobro – mówił ks. abp Jan Rome Pawłowski.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze (43):

M.2019.05.16 8:12
Roznica miedzy Matka "biologiczna" a matka "boska" jest taka, ze istnienie tej pierwszej mozna udowodnic. Natomiast w historie o dziewicy zaplodnionej przez golebia wierza tylko kato-idioci, typu Jozin z Bazin, itd. Zatem nie mozna obrazic kogos, kto nie istnieje.
Jurand2019.05.16 12:39
A co sądzisz o sprofanowanej karykaturze Mahometa?
M.2019.05.16 13:30
Absolutnie to samo. Nie mam nic przeciwko.
Chciałbym zauważyć, że2019.05.16 7:42
Watykan choć ma osobowość prawną i różne umowy podpisane z państwem, dysponuje prawnikami i znacznym majątkiem nie występuje na drogę sądową pozostawiając walkę wiernym..Dziękujemy.
innocent bystander2019.05.16 7:23
Każdego kto używa określenia "pseudo artyści" lub podobnego, proszę o pokazanie własnego artystycznego portfolio.
andrzejhahn32019.05.15 23:38
JAKA MATKA ot katoliccy popaprancy
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.15 23:26
walę kumpli w kakałko
gośka2019.05.15 21:51
a co można zrobić ze starym,poobrywanym obrazkiem Świętych? to nie można go wyrzucić na śmietnik?...czy trzeba go palić?..a jeżeli nie da się spalić bo jest np. w twardej oprawce?...nie wiadomo jak postępować ze starymi krzyżami, obrazkami itp....może zakopywać?
Mateusz2019.05.15 20:17
Ciekawe czy ta jego ''matka'' też urodziła abp będąc dziewicą metodą in vitro.
JPIII2019.05.15 20:16
Obraz qrvy z tęczą jest jak najbardziej właściwy. O tym, że się łajdaczyła z katolickim bożyszcze o tym frądowe katole nie przeczytają.
taro2019.05.15 21:09
zaczales mowic o tej qrvie poowijanej w teczowa szmate, stojaca na wozie transportowym na paradzie zbokow? ale to nie nasz temat , tylko tych dewiantow, a wiec zmien strone.
krzysztof2019.05.15 20:07
LGBT CZYLI LESBIJKI GEJE BISEKSUALIŚCI I TRANWESTYCI TO BOJÓWKI LEWAKÓW ZACHODU W POLSCE CZEKA WAS KLĘSKA I EUROPĘ TEŻ UWOLNIMY OD ZBRODNICZEJ KOMUNISTYCZNEJ IDEOLOGII
Cogito ergo sum2019.05.15 19:47
Tęcza w rękach gejów jest symbolem rozwiązłości. Natomiast tęcza biblijna reprezentuje przeciwstawne wartości' „Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie” – przypomniało na swoim Twitterze Forum Żydów Polskich. Read more: http://www.pch24.pl/-co-naprawde-symbolizuje-tecza--opinia-zydowskiej-organizacji-nie-spodoba-sie-homolobby,68071,i.html#ixzz5o160JeUO
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.15 19:54
https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99czowa_flaga_(ruch_LGBT)
Maria Blaszczyk2019.05.15 20:20
Ja się zgadzam, że są to różne symbole. Jeden symbolizuje wymordowanie całej ludzkości i innych gatunków, choć samo je stworzyło, przez jedno z wielu bliskowschodnich starożytnych bóstw. Drugi to symbol równych praw. Rzecz tak głęboko sprzeczna z tym, w co wierzą wyznawcy owego bóstwa, że naprawdę trudno by szukać punktów wspólnych.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.15 19:40
Już to jednemu kretynowi napisałem i powtórzę do arcybiszkopta Pawłowiskiego - Trzeba mieć nasrane we łbie, żeby zrównywać ochronę wizerunku prywatnych osób z wizerunkiem nieistniejącej postaci z bajek. #TĘCZA NIE OBRAŻA
.............2019.05.15 19:55
🚼
Jahu2019.05.15 20:03
zgnojona obraża..a w opowiadaniu bajek to nikt cie nie przebije.. baranie od czasów Jezusa datowana jest nowa era a ty bredzisz o postaci z bajek.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.15 20:09
Tęcza LGBT to piękny symbol, a jeśli MaRyja żyje i czuje się obrażona niech złoży osobiście zawiadomienie w prokuraturze.
Red2019.05.15 22:01
Załóż sobie tę tęczę na łeb i chodź sobie do woli, ale innym nie pleć głupot o postaciach z bajek i o tolerancji, której nie masz za grosz dla inaczej myślących. Katolicy mają prawo do swojej wiary i do jej poszanowania przez innych. I wara od Matki Bożej i naszej Matki.
Alojzy Cedzidło2019.05.15 22:02
No właśnie , TĘCZA . .Ty ,,Dumny Gejusiu " nawet nie zadałeś sobie trudu aby poznać jak wygląda prawdziwa tęcza .Bo to co wy czcicie jako swój sztandar , ma tyle z tęczą wspólnego co wy ze zdrowym rozsądkiem .
anonim2019.05.15 22:04
spieeerdalaj śmieciu do nory
Polak Ateista Durny Gej 2019.05.15 23:25
trzeba mieć nasrane walić kumpli w kakałko
Zorro2019.05.15 19:33
W Anglii gdyby ktoś zaatakował królową to by dostał wpieprz a w Polsce??? Czas temu by rycerze odcięli głowę każdemu, ale teraz tchurze zdrajcypozwalają na wszyatko , trzeba nawet iść na śmierć w obronie królowej Maryi , ja wracam do polski by walczyć z bluźniercami
Jozin z Bazin2019.05.15 19:36
Ale ty wiesz dziecko drogie, że królowa to postać istniejąca i prawdziwa, Matka Boska to postać fikcyjna w dodatku z bliskiego wschodu. Poza tym sporo brytyjczyków nie lubi królowej, a jej karykatury są bardzo popularne na wyspach. Jak kiedyś wyjedziesz z tej swojej podkarpackiej wsi, i zobaczysz kawałek świata, to może coś zrozumiesz.
Maria Blaszczyk2019.05.15 19:40
Tylko że w Anglii królowa jest jednak cywilizowaną osobą i normalnie wspiera osoby LGBT https://www.queerty.com/everybodys-freaking-queen-elizabeths-gay-hat-20180622 A tego plakatu nikt nie przykleił na koszach na śmieci. Tam pani Podleśna przykleiła listę biskupów chroniących kościelnych zboczeńców. Ale furda fakty, gdy można poszczuć na niewinnych ludzi, co?
Ben2019.05.15 20:01
Nie wracaj tutaj ŚWIRÓW nie potrzeba !
Jestem w Kościele2019.05.15 19:29
Drodzy homoseksualiści. Doskonale wiadomo, że czytacie to forum. Chcę, żebyście wiedzieli, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, także i wy. Skłonności homoseksualne nie eliminują i nie skreślają was z przynależności do Kościoła. Te skłonności to nic innego jak pokusa. Dla innych pokusą jest zazdrość, dla jeszcze innych pornografia lub alkohol. O grzeszności nie decyduje posiadanie pokus. Sam Pan Jezus był kuszony a przecież był bezgrzeszny i dobry. Kościół nikogo z was nie piętnuje. Nie odbiera wam godności ludzkiej. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi "Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji". Jest ponadto napisane: "Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej." Będąc homoseksualistą cały czas jesteś wezwany do szczęścia i do zbawienia. Warunkiem jednak przyjaźni z Chrystusem jest to, iż nie wolno oddawać się kontaktom homoseksualnym, bo one są wyjątkowo ciężkim grzechem. Jesteście przyjaciółmi Chrystusa dopóki pełnicie Jego wolę. Zachowując czystość dążycie do świętości. Są też i takie osoby, które promowaną przez Katechizm postawę biorą za słabość i uważają, że jest ona przyzwoleniem na gejowskie/lesbijskie kontakty seksualne, na parady równości, na promowanie LGBT. Otóż trzeba powiedzieć jasno. Na to nie będzie przyzwolenia. Idąc w tą stronę homoseksualiści napotkają bardzo silny i zaciekły opór. Bo promowanie i praktykowanie grzechu, rozpusty, zboczenia jakim jest seks homoseksualny, to jest coś absolutnie złego. To coś godnego najwyższego potępienia, potępienia z całą mocą. Jesteście wezwani do świętości. Rozważcie w swoich sercach czy warto przekreślać całe życie wieczne za chwilę przyjemności. Unikajcie zła. Nie zaczynajcie grać z diabłem w szachy, bo każdy kto ją zaczął to przegrał. Bardzo wielu przegrało już na amen. Nie dołączajcie do nich. Uważajcie na siebie. I widzimy się w niebie.
ada2019.05.15 19:45
Brawo. Prawda w pigułce.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.15 19:55
Chłoptasiu kiedy wreszcie to ogarniesz 99% LGBT nie jest zainteresowana żadnymi religijami. Pozostałe 1% nie jest zainteresowane waszym katobożkiem patolem homofobicznym. Polecam: https://wolnoscodreligii.pl/ http://www.apostazja.info/index.php/procedura-b
asd2019.05.15 20:02
I ty akurat to wiesz. Liczby pewnie wziąłeś z kapelusza. Jak wszystko w co wierzysz
Cogito ergo sum2019.05.15 19:29
Klechy od lat podcierają się biblią, Jezusem, Matką Boską, zasłaniają się nimi gdy gwałcą dzieci, i jakoś żaden katolik się nie oburza, ale jak ktoś zrobił obrazek z tęczą to szaleją. Hipokryci.
man.of.Stagira2019.05.15 19:28
. . "To jest diabelska - jak pisze Benedykt XVI - wizja Kościoła, sączona światu. Jest to powtórzenie sceny z księgi Hioba, gdzie szatan chce przekonać, że nie ma na świecie żadnego dobrego człowieka i że nawet sprawiedliwy Hiob przeklnie Boga za to, co musi przejść, za swoje cierpienia, upokorzenia i ból. Chcą doprowadzić do takiego obrazu Kościoła, nieprawdziwego, fałszywego, po to, żeby głos Kościoła zamilkł we współczesnym świecie. Kłamliwa logika, na którą – jak pisze Benedykt XVI - zbyt łatwo dajemy się nabrać." . Bądźmy uczniami Hioba! .
Prawaczka2019.05.15 19:25
Największą profanacją jest gwałt na dziecku które przychodzi do Boga w Kościele przez podstępnego księdza pedofila.
Alojzy Cedzidło2019.05.15 19:43
Prawaczko Szanowna . Tu mowa o zdjęciu matki . Przylepiła byś zdjęci swojej na muszli klozetowej ?
ja2019.05.15 19:49
Masz się za syna Maryi? Serio? To chyba jest grzech? No i twoja Mama byłaby chyba smutna.
Alojzy Cedzidło2019.05.15 21:49
Ej panie ..Piotrze Nowaku " Ktoś kto się z cudzej matki śmieje , kpi . pewno swojej nie pamięta . Ja się nie zniżę do Pana poziomu kultury . i nic o pańskiej matce nie napiszę . A prostej przyczyny . Współczuje Jej. .Pewno się Pana wstydzi..
eeej dummy geeeej2019.05.15 19:46
Prawa nie czkaj Już dawno mówiłem że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny
taro2019.05.15 21:00
pieprz sie dewiantko ideologiczna, lepiej sie zajmij tym swoim nauczycielem w-f.
GG2019.05.16 8:50
to ciężki grzech - Pan Bóg rozliczy tych ludzi ale artykuł jest o czymś innym
Jozin z Bazin2019.05.15 19:25
Chyba nadchodzi czas by pałę wziąć do ręki i pogonić ohydę!!! lgbtq
Alojzy Cedzidło2019.05.15 19:32
To by się działo . Im nas pałować wolno .,ale nammmmmmmm ...Oooooo co to to nie . Cały świat by śię na nas rzucił .
innocent bystander2019.05.16 7:23
A jak już pogonicie, to kto następny do pogonienia? I gdzie zamierzacie ich pogonić, w jakim kierunku? Na teren "byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego" Auschwitz? Mogą się nie zmieścić wszyscy, więc będziecie musieli również filie reaktywować.