Krzysztof Szczerski o swojej przyszłości w kancelarii prezydenta  - zdjęcie
07.08.20, 12:16Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Krzysztof Szczerski o swojej przyszłości w kancelarii prezydenta

5

Gościem „Sygnałów dnia” Polskiego Radia był szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Polityk odniósł się do sprawy ewentualnych zmian w funkcjonowaniu kancelarii prezydenta po wczorajszym oficjalnym objęciu przez Andrzeja Dudę urzędu na kolejne pięć lat. Szczerski potwierdził, że możemy spodziewać się pewnych zmian personalnych, jednak nie będą to zmiany radykalne.

- „Prezydent powiedział jasno, że nie będzie zbiorowej dymisji. Będą zmiany indywidualne w toku kadencji” – przypomniał prof. Krzysztof Szczerski.

Jak ocenił, powinien zostać zachowany system „w którym premier jest odpowiedzialny za politykę europejską, prezydent - za sprawy bezpieczeństwa międzynarodowego, ONZ, NATO, sprawy globalne a MSZ jest wykonawcą tej polityki”.

Odnosząc się do swojej przyszłości w kancelarii prezydenta Szczerski wskazał, że odbył już rozmowy z samym prezydentem, a także z premierem i prezesem PiS, i jeżeli system ten zostanie zachowany, to jest gotów dalej pracować a kancelarii.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (5):

otto2020.08.7 21:04
Szczerski chce być szefem MSZ, ale tylko od wykonywania już ustaleń. Woli stać za kimś niż samemu działać. U mnie na takich mówiło się lawirant i słabeusz.
Art2020.08.7 15:39
Amator. Tyle razy sie osmieszyl, ze nawet nie ma gdzie odejsc.
Anonim2020.08.7 15:02
Thierry Meyssan o izraelskim ataku na Bejrut ....... źródło:https://ram.neon24.pl/post/156862,thierry-meyssan-o-izraelskim-ataku-na-bejrut
Aleks.2020.08.10 1:44
To znaczy, że to Izrael zaatakował Liban?... DLACZEGO!? CO MU LIBAN ZROBIŁ!? CO SĄ WINNI CYWILNI LUDZIE Z LIBANU...? Nie mieści mi się to w głowie! A potem pretensja Izraela, że żaden, dosłownie żaden Kraj go nie lubi...!!!!
kibic2020.08.7 13:00
Jeszcze pozostała mu tylko rozmowa z papieżem i będzie spokojny o swoją przyszłość !!!