Krzysztof Szczerski: KO żyje w alternatywnej rzeczywistości, to paranoja  - zdjęcie
07.08.20, 13:35Fot. via: Flickr

Krzysztof Szczerski: KO żyje w alternatywnej rzeczywistości, to paranoja

20

Wczoraj w Sejmie odbyło się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. W uroczystości udziału nie wzięli jednak liderzy partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej. Bojkot uroczystości zaprzysiężenia miał wedle KO być protestem przeciwko prezydenturze Andrzeja Dudy. Do sprawy odniósł się dziś na antenie Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister podkreśla, że tylko Koalicja Obywatelska przyjęła taką postawę, a w zaprzysiężeniu wzięli udział inni kontrkandydaci Andrzeja Dudy. Zdaniem Szczerskiego w ten sposób „cześć opozycji sama spycha się na margines”. W jego ocenia liderzy Platformy Obywatelskiej „żyją w alternatywnej rzeczywistości”:

- „Nie można być jednocześnie częścią systemu politycznego, w którym jest wybrany demokratycznie prezydent Polski, który złożył przysięgę przed realnie istniejącym, jedynym w Polsce Zgromadzeniem Narodowym, i jest grupa ludzi, którzy uważają, że jest jakiś alternatywny Sąd Najwyższy, alternatywne Zgromadzenie Narodowe” – mówił minister.

Podważanie wyników wyborów przez Platformę Obywatelską prof. Krzysztof Szczerski nazywa natomiast „paranoją”:

- „Popatrzmy na proces wyborczy w Polsce. Te wybory były wyjątkowo udane. Była ogromna frekwencja, było duże zaangażowanie społeczne, duże zaangażowanie polityczne ludzi. Mimo wakacji, Polacy gremialnie poszli zagłosować, co daje gigantyczną legitymację dla tego, kto te wybory wygrał. Wygrał je w sposób uczciwy, zgodny z prawem, po bardzo konkurencyjnej kampanii. Przecież do ostatniej chwili nie było wiadomo, jaki będzie wynik wyborów. Jeszcze w wieczór wyborczy pan Rafał Trzaskowski ogłaszał, że to może on wygrał, więc chciał, żeby trzymać za niego kciuki. Nawet po odbyciu wyborów on nadal uważał, że startował w wyborach, które mógł wygrać, więc były uczciwe” – zauważa polityk.

Politycy Platformy Obywatelskiej, jak przekonuje, w wyniku frustracji kolejnymi przegranymi wyborami żyją w innej rzeczywistości, nie mogąc pogodzić się z porażką.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (20):

katolik2020.08.8 6:48
budka myśli.. co dalej z tą małpą
katolik2020.08.8 6:51
a może myśli.. co zrobie tej małpie z balkonu, jak ją złapie. Taki chlew zrobiła
Anonim2020.08.7 21:55
Obawiam się, że to Goebbels, Panie Ministrze. Jeżeli będą powtarzać dowolnie wybraną brednię, to w końcu wszyscy w nią uwierzą. Jak wynik wyborów, według tych algorytmów, jest pochodną zaangażowanej kwoty, tak to co staje się prawdą, a co nie, zależy od ilości i intensywności powtórzeń. To Soros zaleca im odgrywanie tego cyrku, a raczej jego specjaliści od PR. Bo tak obecnie nazywamy otumaniaczy.
polacke2020.08.7 21:06
Subtelna różnica polega na tym, że oni żyją z alternatywnej rzeczywistości. Zero odpowiedzialności, a kasa się zgadza. Mają niską samoocenę i wiedzą, że nadają się do rządzenia jak "świnia do tańca". Tam gdzie rządzą stosują prymitywizm ekonomiczny - sprzedają majątek i zaciągają długi.
Roman2020.08.7 19:39
Wlasnie bardzo dobrze ze PO i totalna opozycja zbojkotowala zaprzysiezenie Dudy. Pokazala przez to ze jest to kupa matolow niezdolnych do wygrania wyborow i pogodzenia sie z ich wynikiem. To jest jeszcze bardziej kretynska formacja niz SLD , ktorej matka PZPR miala nie oddac wladzy nigdy.
JPII2020.08.7 19:06
„Człowiek w całej prawdzie swego istnienia i bycia osobowego i zarazem „wspólnotowego”, i zarazem „społecznego”, w obrębie własnej rodziny, w obrębie tylu różnych społeczności, środowisk, w obrębie swojego narodu, ten człowiek jest pierwszą drogą, po której winien kroczyć Kościół w wypełnianiu swojego posłannictwa, jest pierwszą i podstawową drogą Kościoła, drogą wyznaczoną przez samego Chrystusa, drogą, która nieodmiennie prowadzi przez Tajemnice Wcielenia i Odkupienia.”
Zygfryd2020.08.7 19:04
Zabieganie o uczciwość rzetelność w PO ?? jakieś jaja ? to partia kłamców i totalnych nieudaczników ich nieobecność nie ma wiekszego znaczenia są skończeni wraz ze swoim pseudoliderem niejakim Tuskiem kierownikiem tego chlewu.
katolik2020.08.7 19:52
chlew, to trafne określenie dna PO małpi zbok. Taki chlew chcieli zrobić z Polski, takie są wytyczne masonów. Iść po trupach. Dno i ci co na nich głosuja są jednym wielkim pośmiewiskiem. Straszny obciach , że ktoś głosowal na ulubieńców zboków. To jawne zboczenie i pokazywane publicznie. Tacy są wyborcy dna, mają przedstawiciela z balkonu
Szybka Randka2020.08.7 18:36
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
A będą tam2020.08.7 21:59
Senyszyn , Gretkowska , Janda , Holland i Nurowska ??
PO to samo zło !2020.08.7 16:01
W wypadku PO mamy raczej do czynienia z tzw. obłędem moralnym . To ludzie bez krzty przyzwoitości i bez etyki .
Donald2020.08.7 15:09
Budka-Lenin odpowiedz mi na te dwa pytania dotyczące twojego guru ryżego:.1Gdzie ten wnuk czy wnuczka co jego córka nosiła poduszkę na brzuchu?2Gdzie ukrył swojego synalka złodzieja tak jak on?
Anonim2020.08.7 14:17
Przesłanie do "Piotra Nowak" - koniecznie udaj się dzisiaj do kościoła, idź do spowiedzi. Pilne!!!
katolik2020.08.7 14:14
budka wygląda jakby gleboko myślał.. czy moze chciałby nabrać mądrości,. Raczej nie, bo przy ideologi dna PO malpi zbok, głoszacej odwrócenie mózgu z genitaliami, już nic nie da sie zrobić. Przypadek nieuleczalny, psychiatra przy takim myśleniu wysiada, pozostaje zostawić pacjenta samemu sobie i dać małpkę(Maskotkę albo flaszkę)
jula2020.08.7 14:00
Noo mają problem a raczej jak mówiła prezydentowa in spe kupa problemów.
katolik2020.08.7 13:59
znieście ten niepotrzebnie bioracy kasę senat(ile można by oszczedzić,) ,zmniejśzcie ilość posłów albo osłów(ile można by oszczędzić). Póżniej nie mają co robić, to zajmują sie głupotami, do roboty niech idą. Trudno już znieśc ten dekonstruktywizm dna PO malpiego zboka i przyległych den.
MT(*)2020.08.7 13:52
W przypadku PO i całej pozostałej śmiesznej niby-totalnej opozycji mamy do czynienia z paranoikami, których inni paranoicy obdarzyli mandatami parlamentarnymi. I wybrani w ten sposób, i wybierający kroczą ku kolejnej fazie ich schorzenia - autodestrukcji. Nie wolno im w tym przeszkadzać, ale na pewno należy trzymać się od nich z daleka. Niech w swój obłęd zapętlają się sami i jak najszybciej.
Sonia2020.08.7 13:45
Platforma się kompromituje,te ich protesty nic nie dadzą.Społeczeństwo wie jak było.Wygrywać trzeba umieć,ale przegrywać z klasą to wielka sztuka.PO niestety nie potrafi przegrywać.
Pokręć2020.08.7 14:37
Nie byłbym taki pewien. Dla ludzi myślących, KO już nie istnieje intelektualnie, honorowo czy moralnie. Są jak dzieci i jak dzieci się zachowują. Dopóki wygrywają, gra jest uczciwa, jak zaczynają przegrywać, to "sędzia kalosz". To jest dno braku powagi. Niestety, nie decyduje logika i myślenie, decydują wyborcy. A wyborcy potrafią wybrac na posłów takich "polityków" jak p. Jachira, czy p. Biedroń, którzy bardziej nadawaliby się do roli błaznów niż królów. Pytanie: czy muszą swoje błazeństwa uprawiać jako posłowie? Nie byłbym pewien, czy niemal połowie z nas tyen brak jakiegokolwiek rozsądku i infantylność (w przypadku osób dorosłych i wyrachowanych to już raczej - knajackość) polityków KO tak bardzo przeszkadza. Bo jak nazwać kogoś, kto jak zaczyna przegrywać w karty - wyciąga nóż? Knajak właśnie. Przestrzega reguł, dopóki wygrywa, jak zaczyna przegrywać - reguły nagle przestają być uczciwe. Większej żenady nie widziałem. To jak matka Pawlaka: "demokracja demokracją, ale wygrana ma być po naszej stronie".
Anonim2020.08.7 13:43
„Policjanci starali się zabrać tych ludzi na komisariat. Pytałam o co chodzi, dlaczego zostali zatrzymani, bo oni sami nie wiedzieli dlaczego. Prawda jest taka, że na czas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy policja najprawdopodobniej dostała rozkazy, żeby prewencyjnie zapobiegać temu, żeby pod Sejmem nie pojawił się nikt z żadnym transparentem niekorzystnym dla prezydenta” – komentuje w nagraniu Filiks. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26191033,interwencja-poslanki-filiks-pod-sejmem-policja-otoczyla-przechodnia.html